Ελευθερία (διεκόπη) Α.Ο.Ν.Α. (α' κορασίδων, γεν. 04<)

Διεκόπη στη δεύτερη περίοδο και με το σκορ 15-10 υπέρ της Ελευθερίας, καθώς η συνεχής βροχή είχε ως αποτέλεσμα να στάζει η οροφή.

Α κορασίδων (υ-15) Ε.Σ.Κα.Ν.Α. (11η/22 αγ.), Σαβ. 14.12.2019, ώρα 20.15, γηπ. κλ. Μοσχάτου Α. (διαιτ.: Βαιτσης, Κατσιμπίρης) ΔΙΕΚΟΠΗ

Η Ε.Σ.Κα.Ν.Α. θα αποφασίσει για την συνέχεια του αγώνα

Δάφνη 43-36 Ελευθερία (α' κορασίδων, γεν. 04<)

Η ομάδα μας παρατάχθηκε ελλιπής(εξετάσεις γλωσσών), μόνο με 8 παίκτριες και είχε ένα χαλαρό ξεκίνημα. Στο β μέρος προσπάθησε για την ανατροπή, πλησίασε στους 5 πόντους με προοπτική κατά την ροή του ματς να το μειώσει και άλλο, αλλά τελικώς η Δάφνη κράτησε τη νίκη.

Α κορασίδων(υ-15) Ε.Σ.Κα.Ν.Α.(10η/22 αγ.), Σαβ. ο7.12.2019, ώρα 15.00, γηπ. κλ. Αγ. Δημ. "Θεομήτ.", (διαιτ.: Στραγαλινός, Αυγερινός)

Α.Ο. Δάφνη Αγ. Δημ.  43- 36  Α.Ο. Ελευθερία Μ. ( δεκ.: 18-08 , 30-18 , 36-29 , 43-36 )

Δάφνη ( Αλεξανδρόπουλος ): Χρονοπούλου, Τζοβάρα, Ορφανοπούλου, Πιπέρη Μ., Ζαβραδινού-Καραμπ., Στοφόρου, Σιδέρη, Κουλούρη B. 12, Κουλούρη Μ. ©, ( δεν έπαιξαν : Μεμίνι,Διονυσοπούλου ).

Α.Ο.Ε.Μ. ( Ζαρκαδούλας ): Μπάμπου, Κέλι, Σαραντοπούλου, Βώλου,, Μυκονιάτη, Γρηγοροπούλου, Νικολοπούλου, Τσίχλα .

  κατάταξη: (κριτήριο % επιτυχίας)
  Α  ΚΟΡ/ΩΝ 19-20 Ν Η     B αγ.
1     Κρόνος 9 o     18 9
2    η Πανιώνιος 9 1     19 10
3    η Πρωτέας 7 3     17 10
     η Δάφνη 7 3     17 10
5   >  Α.Ο.Ν.Α 6 4     16 10
     ν Πανελευσ/κός 6 4     16 10
7   © Ελευθερία 5 4     14 9
8    η Εσπερίδες 4 6     14 10
9    ν Ολυμπιακός 2 8     12 10
     ν Πορφύρας 2 8     12 10
     ν Πήγασος 2 8     12 10
12    ν Προοδευτική o 10     10 10
  ννίκη, η:ήττα, >: επόμενος αντίπαλος

Ελευθερία 51-37 Πανελευσ/κός (α' κορασίδων, γεν. 04<)

Σημαντική νίκη, απέναντι σε μια ομάδα που βρίσκεται σε ανώτερη θέση στην βαθμολογία. Η Ελευθερία είχε συνεχώς το προβάδισμα, και έφθασε σε μια δίκαιη επικράτηση.

Α κορασίδων (υ-15) Ε.Σ.Κα.Ν.Α. (o9η/22 αγ.), Σαβ. 30.11.2019, ώρα 14.00, γηπ. κλ. Μοσχάτου Α. (διαιτ.: Ερμίδης, Κίτσος)

Α.Ο. Ελευθερία Μ.  51- 37  Πανελευσ/κός Α.Ο.Κ. ( δεκ.: 15-12 , 31-18 , 43-27 , 51-37 )

Α.Ο.Ε.Μ. ( Ζαρκαδούλας ): Μπάμπου ©, Κέλι, Σαραντοπούλου, Βώλου, Μπουρσούκη Μ., Μυκονιάτη, Γρηγοροπούλου, Νικολοπούλου,  Κουκούμη, Τσίχλα, ( δεν έπαιξαν : Φουτρη ).

Π.Α.Ο.Κ. ( Πέτρου ): Καλμπένη, Μπριγκια ©, Ευαγγελάτου, Λιώρη, Κοκκαλάρα, Δούκα, Παναγοπούλου, Βακονδίου, Χατζόγλου, Ιακώβου, Λαπουσι, Γιωννα .

  κατάταξη: (κριτήριο % επιτυχίας)
  Α   ΚΟΡ/ΩΝ 19-20 Ν Η     B αγ.
1     Κρόνος 8 ο     16 8
2    η Πανιώνιος 8 1     17 9
 3     Α.Ο.Ν.Α 6 2     14 8
4    ν Πανελευσ/κός 6 3     15 9
    > Δάφνη 6 3     15 9
 6     Πρωτέας 5 3     13 8
    © Ελευθερία 5 3     13 8
8    η Εσπερίδες 3 6     12 9
9    ν Πορφύρας 2 7     11 9
10    ν Πήγασος 1 7     9 8
11    ν Ολυμπιακός 1 8     10 9
12    ν Προοδευτική ο 8     8 8
  ννίκη, η:ήττα, >: επόμενος αντίπαλος

Ελευθερία 62-53 Ολυμπιακός (α' κορασίδων, γεν. 04<)

Σημαντική νίκη, με την ελευθερία να θέτει τις βάσεις της επικράτησής της στην 3η πε΄ριοδο. Η διαφορά μεγάλωσε στην 4η περίοδο, αλλά ο Ολυμπιακός στο φινάλε κατάφερε ανέλπιστα και κόντρα στη ροή του αγώνα, να μειώσει.

Α κορασίδων (υ-15) Ε.Σ.Κα.Ν.Α. (o8η/22 αγ.), Σαβ. 23.11.2019, ώρα 14.00, γηπ. κλ. Μοσχάτου Α. (διαιτ.: Μαυρέλης, Αρφαρά)

Α.Ο. Ελευθερία Μ.  62- 53  Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. ( δεκ.: 20-15 , 33-29 , 51-41 , 62-53 )

Α.Ο.Ε.Μ. ( Ζαρκαδούλας ): Μπάμπου, Κέλι, Σαραντοπούλου, Φουτρη, Βώλου, Γρηγοροπούλου, Μπουρσούκη Μ., Μυκονιάτη ©, Νικολοπούλου, Τσίχλα, Κουκούμη .

Ο.Σ.Φ.Π. ( Αργυρίου ): Κοστανου, Σκελάρνια, Τζίφη, Τσούκα, Παπαμαρκάκη, Καραπατάκη ©, Σωτηροπούλου, Γαλανοπούλου, ( δεν έπαιξαν : Κανελλάκου, Καφετζή, Σημαιοφορίδου, Γαφριήλ ).

κατάταξη: (κριτήριο % επιτυχίας)
Α  ΚΟΡ/ΩΝ 19-20 Ν Η     B αγ.
1   Κρόνος 7 o     14 7
2  η Πανιώνιος 7 1     15 8
  > Πανελευσ/κός 6 2     14 8
4   Α.Ο.Ν.Α 5 2     12 7
5  η Δάφνη 5 2     12 7
    Πρωτέας 4 3     11 7
7 © Ελευθερία 4 3     11 7
8  η Εσπερίδες 2 6     10 8
9  ν Πορφύρας 2 6     10 8
10  ν Πήγασος 1 6     8 7
11  ν Ολυμπιακός 1 6     8 7
12  ν Προοδευτική o 7     7 7
                 
ννίκη, η:ήττα, >: επόμενος αντίπαλος

Ελευθερία 58-66 Πρωτέας Β. (α' κορασίδων, γεν. 04<)

Ενδιαφέρον παιχνίδι, με την Ελευθερία να παίρνει το προβάδισμα σε κάποια σημεία ενώ ο νικητής προέκυψε στο τέλος, και την διαφορά να ανοίγει στο τελευταίο λεπτό.

Α κορασίδων (υ-15) Ε.Σ.Κα.Ν.Α. (o7η/22 αγ.), Σαβ. 16.11.2019, ώρα 14.00, γηπ. κλ. Μοσχάτου Α. (διαιτ.: Καλαρέμας, Μακρής)

Α.Ο. Ελευθερία Μ.  58- 66  Πρωτέας Βούλ. Α.Ε.Ο. ( δεκ.: 17-25 , 33-38 , 50-53 , 58-66 )

Α.Ο.Ε.Μ. ( Ζαρκαδούλας ): Μπάμπου ©, Κέλι, Σαραντοπούλου, Τσίχλα, Βώλου, Μπουρσούκη Μ., Μυκονιάτη, Νικολοπούλου, ( δεν έπαιξαν : Γρηγοροπούλου,Φουτρη, Κουκούμη ).

Πρωτέας ( Γεωργίου ): Σακελλαρίου, Σιμιτσιδέλη, Κοντοθανάση, Λιμουντζογλου ©, Καπετάνιου, Μιχάλη, Λιανούδη, Γκουζέλου, Βαμβακά, Εμμανουήλ, Περδικάκη, ( δεν έπαιξαν : Μιχαηλίδη ).

κατάταξη: (κριτήριο % επιτυχίας)
Α   ΚΟΡ/ΩΝ 19-20 Ν Η     B αγ.
1   Κρόνος 6 o     12 6
2   Πανιώνιος 6 1     13 7
    Πανελευσ/κός 6 1     13 7
4   Πρωτέας 4 2     10 6
    Α.Ο.Ν.Α 4 2     10 6
    Δάφνη 4 2     10 6
7   Ελευθερία 3 3     9 6
8   Εσπερίδες 2 5     9 7
9   Ολυμπιακός 1 5     7 6
10   Πήγασος 1 5     7 6
11   Πορφύρας 1 6     8 7
12   Προοδευτική o 6     6 6

Προοδευτική 15-57 Ελευθερία (α' κορασίδων, γεν. 04<)

Εύκολη νίκη για την ομάδα μας. Η Προοδευτική αγωνίσθηκε με μικρές σε ηλικία παίκτριες, κατα βάση ήταν μια ομάδα Μίνι κοριτσιών, έτσι από τη στιγμή που το ματς είχε κριθεί και έτσι και η Ελευθερία αγωνίσθηκε με τις μικρότερες σε ηλικία παίκτριες.

Α κορασίδων (υ-15) Ε.Σ.Κα.Ν.Α.(o6η/22 αγ.), Σαβ. ο9.11.2019, ώρα 18.00, γηπ. κλ. Δ.Α.Κ. Κορυδαλλού, (διαιτ.: Αρφαρά, Καλπακος)

Α.Ο. Προοδευτική Νεολαία  15- 57  Α.Ο. Ελευθερία Μ. ( δεκ.: 03-19 , 07-28 , 11-42 , 15-57 )

Προοδευτική ( Κλαδούχος ): Μπισκιτζη, Τσιχλη, Γιαννακάκη, Κοταλακίδου © 3, Κουρουπα, Βεργουλη, Ανδρουλάκη, Μοτάκη, Μαμακάκη, Μπολέτσου, Αναστασίου, Βλάχου .

Α.Ο.Ε.Μ. ( Ζαρκαδούλας ): Μπάμπου 4(1), Κέλι 2, Σαραντοπούλου 10, Τσίχλα 18(2), Βώλου 7(1), Γρηγοροπούλου, Μπουρσούκη Μ 4, Μυκονιάτη © 4, Νικολοπούλου 4, Φουτρη 2, Κουκούμη 2 .

η κατάταξη (κατά  % επιτυχίας):

Α  ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ19-20 Ν Η     B αγ.
1   Κρόνος 5 ο     10 5
2   Πανιώνιος 5 1     11 6
    Πανελευσ/κός 5 1     11 6
4   Α.Ο.Ν.Α 4 1     9 5
5   Πρωτέας 3 2     8 5
    Δάφνη 3 2     8 5
    Ελευθερία 3 2     8 5
8   Πήγασος 1 4     6 5
    Ολυμπιακός 1 4     6 5
 10   Εσπερίδες 1 5     7 6
    Πορφύρας 1 5     7 6
 12   Προοδευτική ο 5     5 5

Ελευθερία 56-26 Πορφύρας (α' κορασίδων, γεν. 04<)

Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα μας, με μια νίκη με διαφορά.

Α κορασίδων (υ-15) Ε.Σ.Κα.Ν.Α.(o5η/22 αγ.), Σαβ. ο2.11.2019, ώρα 15.30, γηπ. κλ. Μοσχάτου Α. (διαιτ.: Φιλίππου, Κονταξάκης)

Α.Ο. Ελευθερία Μ.  56- 26  Πορφύρας Α.Ο.Φ. ( δεκ.: 20-07 , 34-12 , 50-20 , 56-26 )

Α.Ο.Ε.Μ. ( Ζαρκαδούλας ): Μπάμπου ©, Κέλι, Σαραντοπούλου, Τσίχλα, Βώλου, Γρηγοροπούλου, Μπουρσούκη Μ., Μυκονιάτη, Νικολοπούλου, Φουτρη, Κουκούμη .

Π.Α.Ο.Φ. ( Παπαβλασόπουλος ): Τζεικου, Ηλιοπούλου, Γκιούρα, Ασπρουγαλη, Χατζησμάλη, Δρόσου, Γιαννούλη ©, Σταμοπούλου, Όττο .

Η κατάταξη : (κριτήριο, το ποσοστό επιτυχίας)

Α ΚΟΡ/ΩΝ 19-20 Ν Η     B αγ.
1   Πανελευσ/κός 5 ο     10 5
2   Κρόνος 4 ο     8 4
3   Πανιώνιος 4 1     9 5
4   Πρωτέας 3 1     7 4
    Α.Ο.Ν.Α 3 1     7 4
6   Δάφνη 2 2     6 4
    Ελευθερία 2 2     6 4
8   Ολυμπιακός 1 4     6 5
    Εσπερίδες 1 4     6 5
    Πορφύρας 1 4     6 5
11   Πήγασος ο 4     4 4
    Προοδευτική ο 4     4 4

...

Κρόνος  (αναβολή)  Ελευθερία (α' κορασίδων, γεν. 04<)

Α κορασίδων (υ-15) Ε.Σ.Κα.Ν.Α.(o4η/22 αγ.), Σαβ. 26.10.2019, ώρα 20.45, γηπ. κλ. "νέο" Αγ.Δημ., ΑΝΑΒΟΛΗ

Εσπερίδες 55-50 Ελευθερία (α' κορασίδων, γεν. 04<)

Ντέρμπι πραγματικό, στο οποίο η Ελευθερία είχε τον έλεγχο στο α μέρος, ενώ η αντεπίθεση των Εσπερίδων μετατράπηκε σε ανατροπή στο τέλος. Η ομάδα μας είχε πρόβάδισμα 37-42, 8' πριν την λήξη. Τότε οι Εσπερίδες με ένα σερί 13-00 έκαναν το σκορ 50-42, όπου στο διάστημα αυτό και ως το τέλος είχαν ένα σερί τριπόντων(4) με εντυπωσιακό ποσοστό ευστοχίας, αλλά και γενικώς σε κάθε επιθετική τους προσπάθεια πάνω σε άμυνες ή πίσω βήμα και εκτέλεση, που της έδωσαν την νίκη. Η Ελευθερία προσπάθησε στο τελευταίο δίλεπτο να αντιδράσει με την σειρά της, αλλά η νίκη με αυτό τον εντυπωσιακό μπασκετικώς τρόπο, που αναφέρθηκε, πήγε στις γηπεδούχες.

Α κορασίδων (υ-15) Ε.Σ.Κα.Ν.Α.(o3η/22 αγ.), Σαβ. 19.10.2019, ώρα 20.30, γηπ. κλ. "Εθν. Αντιστ." Καλλιθ. (διαιτ.: Μαυρέλης, Φιλίππου)

Γ.Σ. Εσπερίδες Καλ.  55- 50  Α.Ο. Ελευθερία Μ. ( δεκ.: 11-17,23-34, 37-40, 55-50 )

Εσπερίδες (Κοπάτσκοβα): Στολίγκα, Μπέση, Μέτσο, Φλάκα, Κοσκινά Μ © , Καρδιασμένου, Κοσκινά  Α, Βελλίνη, Οζλούτα, ( δεν έπαιξαν : Κωστάκη ).

Α.Ο.Ε.Μ. (Ζαρκαδούλας): Μπάμπου, Κέλι, Σαραντοπούλου, Τσίχλα, Βώλου, Μπουρσούκη Μ., Μυκονιάτη © , Νικολοπούλου, Κουκούμη, ( δεν έπαιξαν : Γρηγοροπούλου, Αρίστου, Φουτρη).

Ελευθερία 39-52 Πανιώνιος (α' κορασίδων, γεν. 04<)

ο Πανιώνιος, με μεγαλύτερο βαθος και ηλικίες, στην 3η περίοδο ουσιαστικά εξασφάλισε μια άνετη νίκη.

Α κορασίδων(υ-15) Ε.Σ.Κα.Ν.Α.(o2η/22 αγ.), Σαβ. 12.10.2019, ώρα 20.15, γηπ. κλ. Μοσχάτου Α. (διαιτ.: Μπερετσος, Αυγερινος)

Α.Ο. Ελευθερία Μ.  39- 51  Πανιώνιος Γ.Σ.Σ. ( δεκ.: 09-18 , 22-32 , 26-46 , 39-51 )

Α.Ο.Ε.Μ. ( Ζαρκαδούλας ): Μπάμπου, Κέλι, Σαραντοπούλου, Γρηγοροπούλου, Βώλου, Παπα, Αρίστου, Μυκονιάτη, Φουτρη, Κουκούμη .

Π.Γ.Σ.Σ. ( Παπαζαφειρόπουλος, Κουτρογιαννου ): Μυστικού 2, Μολτσανοβα, Κωνσταντοπούλου, Παντοπούλου, Δεδούση, Παπάζογλου, Πλυτα, Φρέρη-Παναγιωτίδου, Μπιλλη, Κρητικοπούλου, Καλλεραντε, Πάχνη .

Πήγασος Κορ. 25-45 Ελευθερία (α' κορασίδων, γεν. 04<)

Χαλαρό ξεκίνημα για την Ελευυθερία που τα βρήκε δύσκολα στο α μέρος, αλλά στην συνέχεια έλεγξε το ματς και έφτασε σε άνετη νίκη.

Α κορασίδων (υ-15) Ε.Σ.Κα.Ν.Α.(o1η/22 αγ.), Σαβ. ο5.10.2019, ώρα 18.00, γηπ. κλ. Δ.Α.Κ. Κορυδαλλού, (διαιτ.: Γαρίνη, Αυγουστόγλου)

Γ.Α.Σ. Πήγασος Κορυδ.  25- 45  Α.Ο. Ελευθερία Μ. ( δεκ.: 10-04 , 15-16 , 20-28 , 25-45 )

Πήγασος ( Φωτόπουλος ): Μάνου, Κατσούλη, Μωρου, Μακρογιάννη, Καλυκα, Μαγνη ©, Λακκα, Κατσούλη, Αντώνογλου, Κατσούλη, Ορνεράκη, Μιζαρας .

Α.Ο.Ε.Μ. ( Ζαρκαδούλας ): Μπάμπου, Κέλι, Σαραντοπούλου, Αρίστου, Βώλου ©, Παπα, Γρηγοροπούλου, Μυκονιάτη, Νικολοπούλου, Κουκούμη .

Το πρόγραμμα υποκειται σε αλλαγές ή μπορεί να είναι ανακριβές, έτσι η ενημέρωση γίνεται είτε από την Ε.Σ.Κα.Ν.Α., και τους υπευθύνους του τμήματος. Για τον β γύρο το πρόγραμμα διαβάζεται προς τα αριστερά.

Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2019-2020  
 Α’ ΓΥΡΟΣ   >   <   Β’ ΓΥΡΟΣ  
αγ. ημ/νία (κλειστό) ώρα ομάς Ι   ομάς ΙΙ   ώρα (κλειστό) ημ/νία αγ.
ο1η 05-Οκτ-19 (Δ.Α.Κ. Κορυδ.) 18.00 Πήγασος Κορ. Γ.Α.Σ. - Α.Ο. Ελευθερία Μ. 20.15 (Μοσχάτο "1ο")  21-Δεκ-19 12η
ο1η 05-Οκτ-19 ("Α. Βαρίκας") 20.45 Πανιώνιος Γ.Σ.Σ. - Εσπερίδες Γ.Σ. Καλ. 20.30 ("Εθν. Αντιστ.) 21-Δεκ-19 12η
ο1η 05-Οκτ-19 (Αργ/λης "Νέο") 20.15 Α.Ο.Ν. Αργ/πολης - Κρόνος Γ.Σ. Αγ. Δημ. 20.45 (Αγ. Δημ. "Νέο") 21-Δεκ-19 12η
ο1η 05-Οκτ-19 (Αγ. Δημ. "παλ") 15.00 Δάφνη Αγ. Δημ. Α.Ο. - ΠορφύραςΑ.Ο.Φ. 20.45 ("Π. Σαλπέας") 21-Δεκ-19 12η
ο1η 05-Οκτ-19 (Ελευσίνας 1ο) 13.30 Πανελευ/κός Α.Ο.Κ. - Προοδευτική Νεολαία 18.00 (Δ.Α.Κ. Κορυδ.) 21-Δεκ-19 12η
ο1η 05-Οκτ-19 (Σ.Ε.Φ. Β') 09.00 Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Πρωτέας Β. Α.Ε.Ο. 16.30 (Βούλας) 21-Δεκ-19 12η
αγ. ημ/νία (κλειστό) ώρα ομάς Ι   ομάς ΙΙ   ώρα (κλειστό) ημ/νία αγ.
ο2η 12-Οκτ-19 (Μοσχάτο "1ο")  20.15 Α.Ο. Ελευθερία Μ. - ΠανιώνιοςΓ.Σ.Σ. 20.45 ("Α. Βαρίκας") 11-Ιαν-20 13η
ο2η 12-Οκτ-19 (Αγ. Δημ. "Νέο") 20.45 Κρόνος Γ.Σ. Αγ. Δημ. - ΠήγασοςΚορ. Γ.Α.Σ. 18.00 (Δ.Α.Κ. Κορυδ.) 11-Ιαν-20 13η
ο2η 12-Οκτ-19 ("Π. Σαλπέας") 20.45 ΠορφύραςΑ.Ο.Φ. - Α.Ο.Ν. Αργ/πολης 20.15 (Αργ/λης "Νέο") 11-Ιαν-20 13η
ο2η 12-Οκτ-19 (Δ.Α.Κ. Κορυδ.) 18.00 Προοδευτική Νεολαία - Δάφνη Αγ. Δημ. Α.Ο. 15.00 (Αγ. Δημ."παλ") 11-Ιαν-20 13η
ο2η 12-Οκτ-19 (Βούλας) 16.30 Πρωτέας Β. Α.Ε.Ο. - Πανελευ/κός Α.Ο.Κ. 13.30 (Ελευσίνας 1ο) 11-Ιαν-20 13η
ο2η 12-Οκτ-19 ("Εθν. Αντιστ.) 20.30 Εσπερίδες Γ.Σ. Καλ. - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 09.00 (Σ.Ε.Φ. Β') 11-Ιαν-20 13η
αγ. ημ/νία (κλειστό) ώρα ομάς Ι   ομάς ΙΙ   ώρα (κλειστό) ημ/νία αγ.
ο3η 19-Οκτ-19 ("Εθν. Αντιστ.) 20.30 Εσπερίδες Γ.Σ. Καλ. - Α.Ο. Ελευθερία Μ. 20.15 (Μοσχάτο "1ο")  18-Ιαν-20 14η
ο3η 19-Οκτ-19 ("Α. Βαρίκας") 20.45 ΠανιώνιοςΓ.Σ.Σ. - Κρόνος Γ.Σ. Αγ. Δημ. 20.45 (Αγ. Δημ. "Νέο") 18-Ιαν-20 14η
ο3η 19-Οκτ-19 (Δ.Α.Κ. Κορυδ.) 18.00 ΠήγασοςΚορ. Γ.Α.Σ. - Πορφύρας Α.Ο.Φ. 20.45 ("Π. Σαλπέας") 18-Ιαν-20 14η
ο3η 19-Οκτ-19 ("Νέο" Αργ/λης) 20.15 Α.Ο.Ν. Αργ/πολης - Προοδευτική Νεολαία 18.00 (Δ.Α.Κ. Κορυδ.) 18-Ιαν-20 14η
ο3η 19-Οκτ-19 (Αγ. Δημ."παλ") 15.00 ΔάφνηΑγ. Δημ. Α.Ο. - Πρωτέας Β. Α.Ε.Ο. 16.30 (Βούλας) 18-Ιαν-20 14η
ο3η 19-Οκτ-19 (Ελευσίνας 1ο) 13.30 Πανελευ/κός Α.Ο.Κ. - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 09.00 (Σ.Ε.Φ. Β') 18-Ιαν-20 14η
αγ. ημ/νία (κλειστό) ώρα ομάς Ι   ομάς ΙΙ   ώρα (κλειστό) ημ/νία αγ.
ο4η 26-Οκτ-19 (Αγ. Δημ. "Νέο") 20.45 Κρόνος Γ.Σ. Αγ. Δημ. - Α.Ο. Ελευθερία Μ. 20.15 (Μοσχάτο "1ο")  25-Ιαν-20 15η
ο4η 26-Οκτ-19 ("Π. Σαλπέας") 20.45 ΠορφύραςΑ.Ο.Φ. - ΠανιώνιοςΓ.Σ.Σ. 20.45 ("Α. Βαρίκας") 25-Ιαν-20 15η
ο4η 26-Οκτ-19 (Δ.Α.Κ. Κορυδ.) 18.00 ΠροοδευτικήΝεολαία - Πήγασος Κορ. Γ.Α.Σ. 18.00 (Δ.Α.Κ. Κορυδ.) 25-Ιαν-20 15η
ο4η 26-Οκτ-19 (Βούλας) 16.30 Πρωτέας Β. Α.Ε.Ο. - Α.Ο.Ν. Αργ/πολης 20.15 (Αργ/λης "Νέο") 25-Ιαν-20 15η
ο4η 26-Οκτ-19 (Σ.Ε.Φ. Β') 09.00 ΟλυμπιακόςΣ.Φ.Π. - Δάφνη Αγ. Δημ. Α.Ο. 15.00 (Αγ. Δημ."παλ") 25-Ιαν-20 15η
ο4η 26-Οκτ-19 (Ελευσίνας "1ο") 13.30 Πανελευσ/κός Α.Ο.Κ. - Εσπερίδες Γ.Σ. Καλ. 20.30 ("Εθν. Αντιστ.) 25-Ιαν-20 15η
αγ. ημ/νία (κλειστό) ώρα ομάς Ι   ομάς ΙΙ   ώρα (κλειστό) ημ/νία αγ.
ο5η 02-Νοε-19 (Μοσχάτο "1ο")  20.15 Α.Ο. Ελευθερία Μ. - Πορφύρας Α.Ο.Φ. 20.45 ("Π. Σαλπέας") 01-Φεβ-20 16η
ο5η 02-Νοε-19 ("Α. Βαρίκας") 20.45 Πανιώνιος Γ.Σ.Σ. - Προοδευτική Νεολαία 18.00 (Δ.Α.Κ. Κορυδ.) 01-Φεβ-20 16η
ο5η 02-Νοε-19 (Δ.Α.Κ. Κορυδ.) 18.00 ΠήγασοςΚορ. Γ.Α.Σ. - Πρωτέας Β. Α.Ε.Ο. 16.30 (Βούλας) 01-Φεβ-20 16η
ο5η 02-Νοε-19 (Αργ/λης "Νέο") 20.15 Α.Ο.Ν. Αργ/πολης - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 09.00 (Σ.Ε.Φ. Β') 01-Φεβ-20 16η
ο5η 02-Νοε-19 (Αγ. Δημ. "παλ") 15.00 ΔάφνηΑγ. Δημ. Α.Ο. - Πανελευ/κός Α.Ο.Κ. 13.30 (Ελευσίνας"1ο") 01-Φεβ-20 16η
ο5η 02-Νοε-19 ("Εθν. Αντιστ.) 20.30 Εσπερίδες Γ.Σ. Καλ. - Κρόνος Γ.Σ. Αγ. Δημ. 20.45 (Αγ. Δημ. "Νέο") 01-Φεβ-20 16η
αγ. ημ/νία (κλειστό) ώρα ομάς Ι   ομάς ΙΙ   ώρα (κλειστό) ημ/νία αγ.
ο6η 09-Νοε-19 (Δ.Α.Κ. Κορυδ.) 18.00 Προοδευτική Νεολαία - Α.Ο. Ελευθερία Μ. 20.15 (Μοσχάτο "1ο")  08-Φεβ-20 17η
ο6η 09-Νοε-19 (Βούλας) 16.30 Πρωτέας Β. Α.Ε.Ο. - Πανιώνιος Γ.Σ.Σ. 20.45 ("Α. Βαρίκας") 08-Φεβ-20 17η
ο6η 09-Νοε-19 (Σ.Ε.Φ. Β') 09.00 Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - ΠήγασοςΚορ. Γ.Α.Σ. 18.00 (Δ.Α.Κ. Κορυδ.) 08-Φεβ-20 17η
ο6η 09-Νοε-19 (Ελευσίνας "1ο") 13.30 Πανελευ/κός Α.Ο.Κ. - Α.Ο.Ν. Αργ/πολης 20.15 (Αργ/λης "Νέο") 08-Φεβ-20 17η
ο6η 09-Νοε-19 (Αγ. Δημ. "παλ") 15.00 Δάφνη Αγ. Δημ. Α.Ο. - Εσπερίδες Γ.Σ. Καλ. 20.30 ("Εθν. Αντιστ.) 08-Φεβ-20 17η
ο6η 09-Νοε-19 ("Π. Σαλπέας") 20.45 ΠορφύραςΑ.Ο.Φ. - Κρόνος Γ.Σ. Αγ. Δημ. 20.45 (Αγ. Δημ. "Νέο") 08-Φεβ-20 17η
αγ. ημ/νία (κλειστό) ώρα ομάς Ι   ομάς ΙΙ   ώρα (κλειστό) ημ/νία αγ.
ο7η 16-Νοε-19 (Μοσχάτο "1ο")  20.15 Α.Ο. Ελευθερία Μ. - Πρωτέας Β. Α.Ε.Ο. 16.30 (Βούλας) 15-Φεβ-20 18η
ο7η 16-Νοε-19 ("Α. Βαρίκας") 20.45 ΠανιώνιοςΓ.Σ.Σ. - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 09.00 (Σ.Ε.Φ. Β') 15-Φεβ-20 18η
ο7η 16-Νοε-19 (Δ.Α.Κ. Κορυδ.) 18.00 ΠήγασοςΚορ. Γ.Α.Σ. - Πανελευ/κός Α.Ο.Κ. 13.30 (Ελευσίνας"1ο") 15-Φεβ-20 18η
ο7η 16-Νοε-19 (Αργ/λης "Νέο") 20.15 Α.Ο.Ν. Αργ/πολης - ΔάφνηΑγ. Δημ. Α.Ο. 15.00 (Αγ. Δημ. "παλ") 15-Φεβ-20 18η
ο7η 16-Νοε-19 ("Εθν. Αντιστ.) 20.30 Εσπερίδες Γ.Σ. Καλ. - Πορφύρας Α.Ο.Φ. 20.45 ("Π. Σαλπέας") 15-Φεβ-20 18η
ο7η 16-Νοε-19 (Αγ. Δημ. "Νέο") 20.45 Κρόνος Γ.Σ. Αγ. Δημ. - Προοδευτική Νεολαία 18.00 (Δ.Α.Κ. Κορυδ.) 15-Φεβ-20 18η
αγ. ημ/νία (κλειστό) ώρα ομάς Ι   ομάς ΙΙ ώρα (κλειστό) ημ/νία αγ.
ο8η 23-Νοε-19 (Σ.Ε.Φ. Β') 20.15 ΟλυμπιακόςΣ.Φ.Π. - Α.Ο. Ελευθερία Μ. 09.00 (Μοσχάτο "1ο")  22-Φεβ-20 19η
ο8η 23-Νοε-19 ( Ελευσίνας "1ο) 13.30 Πανελευ/κός Α.Ο.Κ. - Πανιώνιος Γ.Σ.Σ. 20.45 ("Α. Βαρίκας") 22-Φεβ-20 19η
ο8η 23-Νοε-19 (Αγ. Δημ. "παλ") 15.00 Δάφνη Αγ. Δημ. Α.Ο. - Πήγασος Κορ. Γ.Α.Σ. 18.00 (Δ.Α.Κ. Κορυδ.) 22-Φεβ-20 19η
ο8η 23-Νοε-19 (Αργ/λης "Νέο") 20.15 Α.Ο.Ν. Αργ/πολης - Εσπερίδες Γ.Σ. Καλ. 20.30 ("Εθν. Αντιστ.) 22-Φεβ-20 19η
ο8η 23-Νοε-19 (Βούλας) 16.30 Πρωτέας Β. Α.Ε.Ο. - Κρόνος Γ.Σ. Αγ. Δημ. 20.45 (Αγ. Δημ. "Νέο") 22-Φεβ-20 19η
ο8η 23-Νοε-19 (Δ.Α.Κ. Κορυδ.) 11.00 Προοδευτική Νεολαία - Πορφύρας Α.Ο.Φ. 20.45 ("Π. Σαλπέας") 22-Φεβ-20 19η
αγ. ημ/νία (κλειστό) ώρα ομάς Ι   ομάς ΙΙ   ώρα (κλειστό) ημ/νία αγ.
ο9η 30-Νοε-19 (Μοσχάτο "1ο")  20.15 Α.Ο. Ελευθερία Μ. - Πανελευ/κός Α.Ο.Κ. 13.30 (Ελευσίνας"1ο") 07-Μαρ-20 20η
ο9η 30-Νοε-19 ("Α. Βαρίκας") 20.45 ΠανιώνιοςΓ.Σ.Σ. - Δάφνη Αγ. Δημ. Α.Ο. 15.00 (Αγ. Δημ."παλ") 07-Μαρ-20 20η
ο9η 30-Νοε-19 (Δ.Α.Κ. Κορυδ.) 18.00 Πήγασος Κορ. Γ.Α.Σ. - Α.Ο.Ν. Αργ/πολης 20.15 (Αργ/λης "Νέο") 07-Μαρ-20 20η
ο9η 30-Νοε-19 ("Εθν. Αντιστ.) 20.30 Εσπερίδες Γ.Σ. Καλ. - Προοδευτική Νεολαία 18.00 (Δ.Α.Κ. Κορυδ.) 07-Μαρ-20 20η
ο9η 30-Νοε-19 (Αγ. Δημ. "Νέο") 20.45 Κρόνος Γ.Σ. Αγ. Δημ. - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 09.00 (Σ.Ε.Φ. Β') 07-Μαρ-20 20η
ο9η 30-Νοε-19 ("Π. Σαλπέας") 20.45 ΠορφύραςΑ.Ο.Φ. - Πρωτέας Β. Α.Ε.Ο. 16.30 (Βούλας) 07-Μαρ-20 20η
αγ. ημ/νία (κλειστό) ώρα ομάς Ι   ομάς ΙΙ   ώρα (κλειστό) ημ/νία αγ.
10η 07-Δεκ-19 (Αγ. Δημ. "παλ") 15.00 Δάφνη Αγ. Δημ. Α.Ο. - Α.Ο. Ελευθερία Μ. 20.15 (Μοσχάτο "1ο")  14-Μαρ-20 21η
10η 07-Δεκ-19 (Αργ/λης "Νέο") 20.15 Α.Ο.Ν. Αργ/πολης - Πανιώνιος Γ.Σ.Σ. 20.45 ("Α. Βαρίκας") 14-Μαρ-20 21η
10η 07-Δεκ-19 (Δ.Α.Κ. Κορυδ.) 18.00 Πήγασος Κορ. Γ.Α.Σ. - Εσπερίδες Γ.Σ. Καλ. 20.30 ("Εθν. Αντιστ.) 14-Μαρ-20 21η
10η 07-Δεκ-19 (Ελευσίνας "1ο) 13.30 Πανελευ/κός Α.Ο.Κ. - Κρόνος Γ.Σ. Αγ. Δημ. 20.45 (Αγ. Δημ. "Νέο") 14-Μαρ-20 21η
10η 07-Δεκ-19 (Σ.Ε.Φ. Β') 09.00 Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. - Πορφύρας Α.Ο.Φ. 20.45 ("Π. Σαλπέας") 14-Μαρ-20 21η
10η 07-Δεκ-19 (Βούλας) 18.00 Πρωτέας Β. Α.Ε.Ο. - Προοδευτική Νεολαία 16.30 (Δ.Α.Κ. Κορυδ.) 14-Μαρ-20 21η
αγ. ημ/νία (κλειστό) ώρα ομάς Ι   ομάς ΙΙ   ώρα (κλειστό) ημ/νία αγ.
11η 14-Δεκ-19 (Μοσχάτο "1ο")  20.15 Α.Ο. Ελευθερία Μ. - Α.Ο.Ν. Αργ/πολης 20.15 (Αργ/λης "Νέο") 21-Μαρ-20 22η
11η 14-Δεκ-19 ("Α. Βαρίκας") 20.45 Πανιώνιος Γ.Σ.Σ. - Πήγασος Κορ. Γ.Α.Σ. 18.00 (Δ.Α.Κ. Κορυδ.) 21-Μαρ-20 22η
11η 14-Δεκ-19 ("Εθν. Αντιστ.) 20.30 Εσπερίδες Γ.Σ. Καλ. - Πρωτέας Β. Α.Ε.Ο. 16.30 (Βούλας) 21-Μαρ-20 22η
11η 14-Δεκ-19 (Αγ. Δημ. "Νέο") 20.45 Κρόνος Γ.Σ. Αγ. Δημ. - Δάφνη Αγ. Δημ. Α.Ο. 15.00 (Αγ. Δημ. "παλ") 21-Μαρ-20 22η
11η 14-Δεκ-19 ("Π. Σαλπέας") 20.45 ΠορφύραςΑ.Ο.Φ. - Πανελευ/κός Α.Ο.Κ. 13.30 (Ελευσίνας"1ο") 21-Μαρ-20 22η
11η 14-Δεκ-19 (Δ.Α.Κ. Κορυδ.) 18.00 Προοδευτική Νεολαία - ΟλυμπιακόςΣ.Φ.Π. 09.00 (Σ.Ε.Φ. Β') 21-Μαρ-20 22η
αγ. ημ/νία (κλειστό) ώρα ομάς Ι   ομάς ΙΙ ώρα (κλειστό) ημ/νία αγ.
 Α’ ΓΥΡΟΣ   >   <   Β’ ΓΥΡΟΣ  

λήξη σεζόν 2018-19

κορασίδες 2018-19 ( γεν. από το 03 και νεώτερες )

Το πρωτάθλημα ήταν κουτσουρεμένο με δύο ομάδες να απουσιάζουν λόγω αγωνιστικής αδυναμίας και καμία επιλαχούσα να μην μπορεί να τις αντικαταστήσει για τον ίδιο λόγο. Έτσι ξεκίνησε με 10 ομάδες, ενώ στην πορεία ακόμη μία θεώρησε το πρωτάθλημα πολύ ισχυρό για τις δυνατότητές του. Έχοντας σταθεροποιηθεί ως ομάδα α΄ κατηγορίας, η Ελευθερία διεκδίκησε τα πλέι οφ τα οποία τα έχασε σε τριπλή ισοβαθμία. Είναι γεγονός πως η ταυτόχρονη διεκδίκηση  του φ4 από τις παγκορασίδες, οι οποίες αποτελούσαν βασικό πυρήνα και των κορασίδων, δυσκόλεψε και τις δύο διεκδικήσεις, με αποτέλεσμα να χαθούν και οι δύο στην ισοβαθμία. Αλλά φυσικό είναι η ομάδα να μην επιλέγει σε ποιό τουρνουά θα ρίξει το βάρος, έτσι και η ομάδα μας προσπάθησε σεδ όλα τα μέτωπα, και λίγη σημασία έχει πως όλα κρίθηκαν στην λεπτομέρεια, όταν η αγωνιστική εμπειρία είναι σημαντικότερη.

Η Ελευθερία χρησιμοποίησε ως έδρα το 1ο κλειστό του Μοσχάτου. Οι αγώνες συνοπτικώς:

Α΄ κορασίδων Ε.Σ.Κα.Ν.Α. 2018-19
1ος γύρος   2ος γύρος
αγ. έδρα αποτ. ομ. σκορ ομ.   αγ. έδρα αποτ. ομ. σκορ ομ.
  1η Μοσχ. ΝΙΚΗ Ελευθ. 48 43 Π/ελευ   12η εκτός ήττα Ελευθ. 37 51 Π/ελευ
  2η εκτός ΝΙΚΗ Ελευθ. 51 31 Φάρος   13η Μοσχ. ΝΙΚΗ Ελευθ. 49 30 Φάρος
  3η Μοσχ. ΝΙΚΗ Ελευθ. 53 23 Προοδ   14η εκτός ΝΙΚΗ Ελευθ. 47 32 Προοδ
  4η εκτός ΝΙΚΗ Ελευθ. 68 34 Έσπερο   15η Μοσχ. ΝΙΚΗ Ελευθ. 20 00 Έσπερο
  5η Μοσχ. ήττα Ελευθ. 55 60 Πανιώ   16η εκτός ΝΙΚΗ Ελευθ. 30 27 Πανιώ
  6η Μοσχ. ήττα Ελευθ. 47 81 Πρωτέα   17η εκτός ΝΙΚΗ Ελευθ. 49 44 Πρωτέ
  7η εκτός ήττα Ελευθ. 29 70 Κρόνος   18η Μοσχ. ήττα Ελευθ. 24 72 Κρόνος
  8η     Ελευθ.  0 0 ρεπο   19η     Ελευθ.  0 0 ρεπο
  9η εκτός ήττα Ελευθ. 53 61 Α.Ο.Ν.Α   20η Μοσχ. ήττα Ελευθ. 43 46 Α.Ο.Ν.Α
10η Μοσχ. ήττα Ελευθ. 30 53 Ολυμπ   21η εκτός ήττα Ελευθ. 50 52 Ολυμπ
11η     Ελευθ.  0 0 ρεπο   22η     Ελευθ.  0 0 ρεπο

.

η κατάταξη α κορασίδων 2018-19   …....……. πόντοι ……......      
    ομάδες Ν Η ο αγ. βαθ.   επίθ. μ.ο   μ.ο άμυνα      
1 % Κρόνος Γ.Σ. 18 ο   18 36   1.206 67,ο > 25,4 457   % Πλέι οφ(1-β2) > πρωταθλ.
2 % Ολυμπιακός 15 3   18 33   977 54,3 > 37,3 671   % Πλέι οφ(2-β1)
3 % Πρωτέας 13 5   18 31   1.102 61,2 > 45,9 826   % πλέι-οφ(3-6)
4 % Πανελευσ/ός  11 7   18 29   809 44,9 > 44,2 795   % πλέι-οφ(4-5)
5 % Α.Ο.Ν.Α. 9 9   18 27   926 51,4 > 50,8 915   % πλέι-οφ(4-5)
6 % Πανιώνιος 9 9   18 27   899 49,9 > 43,4 782   % πλέι-οφ(3-6)
……………………………………………………………………………………………………………………………………………….
7   Ελευθερία 9 9   18 27   783 43,5 < 45,ο 810      
8   Φάρος Α.Ο. 4 14   18 22   687 38,2 > 58,6 1.054      
9   Προοδευτική 2 16   18 20   492 27,3 > 59,9 1.078      
……………………………………………………………………………………………………………………………………………….
10 <> Έσπερος ο 10   18 2   296 16,4 > 43,8 789   <> υποβιβασμός

Ο κόουτς Ζαρκαδούλας κάλεσε 16 παίκτριες και έδωσε συμμετοχή σε 15 παίκτριες:

κορασίδες κόουτς: Ζαρκαδούλας & Ξεπαπαδέα
γεν. 03 & νεώτ. σεζόν 2018-2019
γεν. αθλήτρια πόντ μ.ο αγ. μ.ο
ο3 Γεωργακοπούλου 8 ο,8 10 1 ο,1
ο3 Λυδια ο   1    
ο3 Μαλλιαρού Π. 97 5,7 17 5 ο,3
ο3 Μπουρσούκη Ε. 145 8,5 17 8 ο,5
ο3 Παναγιωτοπούλου 69 4,1 17 ο  
ο3 Στεφαν 10 1,3 8 ο  
ο3 Στροφυλλα 9 ο,8 12 ο  
ο4 Βώλου 253 14,9 17 14 ο,8
ο4 Μπάμπου 18 1,1 17 ο  
ο4 Μυκονιάτη 59 3,7 16 ο  
ο4 Παπα 3 ο,3 11 ο  
ο5 Κέλι 35 3,2 11 ο  
ο5 Κουκουμη ο   1    
ο5 Φουτρη 00   ο    
ο6 Μπουρσούκη Μ. 54 3,6 15 2 ο,1
ο6 Ταπεινού ο   1    
ορφανοί πόντοι 20 20,ο 1    
σύνολο 780 45,9 17 30 1,8
σύν. αντιπάλων 780 45,9 17 40 2,4

 

ΤΕΛΟΣ ΑΝΑΣΚΟΠΗΣΗΣ 2018-2019

Ελευθερία 43-46 Α.Ο.Ν.Α. ( Α κορασίδων 03<)

Λήξη της σεζόν για την Ελευθερία και 2ο συνεχόμενο ματς που χάνεται κυριολεκτικώς στις λεπτομέρειες και μαζί και η είσοδος στα πλέι οφ, σε μια σεζόν που πάντως είχε μεγάλες νίκες. Στα άσχημα ο τραυματισμός της Πέρσας Μαλλιαρού. Ο Α.Ο.Ν.Α. συντήρησε εκ αρχής το προβάδισμα, ενώ η ομάδα μας έδειξε να επηρεάζεται από το ότι το ματς ήταν καθοριστικό και αντλέδρασε στο τέλος αλλά δεν είχε περισσότερο χρόνο αν και με υπερπροσπάθεια άγγι8ξε την ισοφάριση, σε ένα ματς ντέρμπι με ένταση και γεμάτο γήπεδο..

Συντόμως θα ανέβει η ανασκόπηση της σεζόν.

20η- 9η/22 αγ. α' κορασίδων Ε.Σ.Κα.Ν.Α. <> Σαβ 23.ο3.2019 - γηπ. κλ. Μοσχάτου Α, ώρα 20.30 (Διαιτ.: Φραγκιαδάκης, Γεωργοσούλη ) ΑΠΟ ΑΝΑΒΟΛΗ

Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Μ.  43- 46  Α.Ο.Ν. ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ  ( δεκ.: 07-17 , 17-23 , 29-35 , 43-46 )

Α.Ο.Ε.Μ. ( Ζαρκαδούλας, Ξεπαπαδέα ): Μπάμπου, Μπουρσούκη Ε. 15, Κέλι 2, Μπουρσούκη Μ. 7 (1), Βώλου 9, Μυκονιάτη 8, Παναγιωτοπούλου, Μαλλιαρού Π. © 2, ( δεν έπαιξαν : Παπα, Γεωργακοπούλου, Στροφυλλα ) .

Α.Ο.Ν.Α. ( Καρπετας ):Μητσοπουλου, Ξενιτοπούλου Α. 22 (2), Τζωνη 2, Ζαχαροπούλου, Κατσαρέα © 10, Κασούρα Θ., Δρόσου 4, Κασωτάκη Κ. 6, Κασούρα Κ. 2, ( δεν έπαιξαν : Ξενιτοπούλου Μ., Κασωτάκη Μ. ,Τσιμπίδη-Φακαρου ) .

Συντόμως περισσότερα

Ολυμπιακός 52-50 Ελευθερία ( Α κορασίδων 03<)

Ήττα, μετά από μεγάλη μάχη, με την Ελευθρία να αγγίζει την ανατροπή και να την χάνει στις λεπτομέρειες.

21η-10η/22 αγ. α' κορασίδων Ε.Σ.Κα.Ν.Α. <> Σαβ 16.ο3.2019 - γηπ. κλ. Σ.Ε.Φ. β "Ν. Φάληρο", ώρα 19.45 (Διαιτ.: Τζιμινίδης, Νεστορίδη)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.  52- 50  Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Μ.  ( δεκ.: 16-12 , 25-29 , 41-33 , 52-50 )

Ο.Σ.Φ.Π. ( Αργυρίου, Χριστοδούλου ):  Φλόκα © 9 (2), Κεφαλα 5 (1), Χατζηβερογλου 2, Μελέτη, Λυμπέρη 11 (3), Παπακώστα 3, Χαρούνι 12 (3), Σιδερίδου, Καραπατάκη 2, Παπαγεωργίου 8,  Δραμιτινου  .

Α.Ο.Ε.Μ. ( Ζαρκαδούλας, Ξεπαπαδέα ): Μπάμπου, Μπουρσούκη Ε. 8 (1), Κέλι 5, Βώλου 26 (2), Μυκονιάτη 4, Μπουρσούκη Μ., Παναγιωτοπούλου, Μαλλιαρού Π. © 7, ( δεν έπαιξαν : Φουτρη, Παπα, Γεωργακοπούλου, Στροφυλλα ) .

Συντόμως περισσότερα

 

 

Ελευθερία  {-}  Α.Ο.Ν.Α.  (Α κορασίδων 03<)

20η/22 αγ. α' κορασίδων Ε.Σ.Κα.Ν.Α. <>  , ΑΝΑΒΟΛΗ

 

Ελευθερία  {-}  ρεπό  (Α κορασίδων 03<)

19η/22 αγ. α' κορασίδων Ε.Σ.Κα.Ν.Α. <>  ,  ΡΕΠΟ

Ελευθερία 24-72 Κρόνος (Α κορασίδων 03<)

Δύσκολο μεσημέρι απέναντι στον πρωτοοόρο και αήττητο Κρόνο, που πίεσε σχεδόν για 3 περιόδους σε όλο το γήπεδο, ενώ η σωματοδομική υπεροχή του ως σύνολο αποτελούσε ανυπέβλητο εμπόδιο 

18η- 7η/22 αγ. α' κορασίδων Ε.Σ.Κα.Ν.Α. <> Σαβ 16.ο2.2019 - γηπ. κλ. Μοσχάτου Α, ώρα 14.οο (Διαιτ.: Μαίμου, Πουραζ )

Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Μ.  24- 72  ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. Γ.Σ.  ( δεκ.: 05-20 , 14-33 , 14-52 , 24-72 )

Α.Ο.Ε.Μ. ( Ζαρκαδούλας ): Μπάμπου, Μπουρσούκη Ε. © 6 (1), Κέλι 4, Βώλου 8, Παπα 2, Γεωργακοπούλου, Μυκονιάτη, Μπουρσούκη Μ. 2, Παναγιωτοπούλου, Στροφυλλα, Μαλλιαρού Π. 2  .

ΚΡΟΝΟΣ ( Σταμούλης ): Τσουρτη 3, Σεχαϊ 2, Ανδρικοπούλου 2, Ραφτοπούλου 2, Σιγουρου, Τσαγκαροπούλου 24, Καραγκούνη © 5 (1), Ρετσίνα 2, Γρηγοροπούλου 19, Ζιακα 3, Γρηγοροπούλου Μ., Χαλκιά 10  .

η κατάταξη
    Α ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Ν Η     B αγ.
1   Κρόνος  16 ο     32 16
2   Ολυμπιακός 13 2     28 15
3   Πρωτέας 11 5     27 16
4   Πανελευσ/ός  10 6     26 16
5   Ελευθερία 9 7     25 16
6   Πανιώνιος 8 8     24 16
    Α.Ο.Ν.Α. 8 8     24 16
8   Φάρος  3 13     19 16
9   Προοδευτική 2 13     17 15
10   Έσπερος ο 10 8   10 18

Πρωτέας 44-49 Ελευθερία (Α κορασίδων 03<)

Τρελή πορεία συνεχομένων νικών, και επί παραδοσιακώς ισχυρών ομάδων, από τα κορίτσια του κόουτς Ζαρκαδούλα. η Ελευθερία πήρε τη νίκη με ανατροπή στην τελευταία περίοδο.

17η- 6η/22 αγ. α' κορασίδων Ε.Σ.Κα.Ν.Α. <> Σαβ ο9.ο2.2019 - γηπ. κλ. Μοσχάτου Α, ώρα 16.30 (Διαιτ.: Τζιμινίδης, Νεστορίδη )

Α.Ε.Ο. ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛ.  44- 49  Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Μ.  ( δεκ.: 14-15 , 23-27 , 36-31 , 44-49 )

ΠΡΩΤΕΑΣ ( Γεωργίου, Τσεμπερης ): Διαμαντοπούλου, Σιμιτσιδέλλη 6, Καλανδράνη, Καραγιαννίδου, Καπετάνιου, Μωραϊτη Γ., Κεκλίκογλου 4, Γκουζέλου 9, Ανδρικοπούλου 11, Αρμένη © 9, Μωραϊτη Λ. 5 (1), Δράκου  .

Α.Ο.Ε.Μ. ( Ζαρκαδούλας ): Μπάμπου, Μπουρσούκη Ε. 2, Κέλι 2, Μπουρσούκη Μ. 4, Βώλου 27 (2), Μυκονιάτη 4, Παναγιωτοπούλου 5, Μαλλιαρού Π. © 5, ( δεν έπαιξαν : Γεωργακοπούλου, Στροφυλλα) .

η κατάταξη (κριτήριο σειράς το ποσοστό επιτυχίας) 

    Α  ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Ν Η     B αγ.
1   Κρόνος  14 ο     28 14
2   Ολυμπιακός 12 2     26 14
3   Πρωτέας 11 3     25 14
4   Ελευθερία 9 6     24 15
    Πανελευσ/ός  8 6     22 14
    Πανιώνιος 8 7     23 15
7   Α.Ο.Ν.Α. 7 8     22 15
8   Φάρος  3 12     18 15
9   Προοδευτική 2 12     16 14
10   Έσπερος ο 10 8   10 18

Πανιώνιος 27-30 Ελευθερία (Α κορασίδων 03<)

Μεγάλης βαθμολογικής σημασίας νίκη για τα κορίτσια μας, σε ένα ματς με χαμηλή παραγωγικότητα, αν και η ομάδα μας έχασε, λόγω της κρισιμότητας, την ευκαιρία για ευρύτερη νίκη. Η νίκη αυτή είναι η πρώτη στην ιστορία των κορασίδων μας επί του Πανιωνίου και μάλιστα, έγινε, μέσα στην έδρα του ιστορικού αντιπάλου μας.

16η- 5η/22 αγ. α' κορασίδων Ε.Σ.Κα.Ν.Α. <> Σαβ ο2.ο2.2019 - γηπ. κλ. "Α. Βαρίκας" Ν. Σμύρν., ώρα 20.30 (Διαιτ.: Νικολοπούλου, Στραγγαλινος)

Γ.Σ.Σ. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ  27- 30  Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Μ.  ( δεκ.: 05-05 , 12-19 , 18-21 , 27-30 )

Π.Γ.Σ.Σ. ( Κουτρογιαννου, Μιχαηλίδης ): Παχνη 2, Μυστικού 3 (1), Κωνσταντοπούλου 1, Παντοπούλου 2, Κλιντζιάν 2, Μπιλλη, Φρέρη-Παναγιωτίδου 1, Ανδρονικίδου © 10 (1), Ισαακίδη 2, Κρητικοπούλου 4, ( δεν έπαιξαν : Δεδούση, Παντελη ) .

Α.Ο.Ε.Μ. ( Ζαρκαδούλας, Ξεπαπαδέα ): Μπάμπου, Μπουρσούκη Ε. © 5, Κέλι 1, Μπουρσούκη Μ. 4, Βώλου 9 (1), Μυκονιάτη, Παναγιωτοπούλου 2, Στροφυλλα, Μαλλιαρού Π. 9 (1), ( δεν έπαιξαν : Παπα, Γεωργακοπούλου ) .

η κατάταξη (κριτήριο σειράς το ποσοστό επιτυχίας) 

    Α ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Ν Η     B αγ.
1   Κρόνος  13 ο     26 13
2   Ολυμπιακός 11 2     24 13
3   Πρωτέας 11 2     24 13
4   Πανελευσ/ός  8 6     22 14
    Πανιώνιος 8 6     22 14
    Ελευθερία 8 6     22 14
7   Α.Ο.Ν.Α. 6 8     20 14
8   Φάρος  2 11     15 13
9   Προοδευτική 2 11     15 13
10   Έσπερος ο 10 8   2 18

 

Ελευθερία 20-00 Ελευθερία (Α κορασίδων 03<)

15η- 4η/22 αγ. α' κορασίδων Ε.Σ.Κα.Ν.Α. <> Σαβ 26.ο1.2019 - άνευ αγώνος

αποχώρηση Εσπέρου από τον 2ο γύρο του πρωταθλήματος

Προοδευτική 32-47 Ελευθερία (Α κορασίδων 03<)

Χωρίς να φτάσουν σε υψηλή απόδοση, οι κορασίδες κέρδισαν σχετικώς εύκολα στον Κορυδαλλό.

14η- 3η/22 αγ. α' κορασίδων Ε.Σ.Κα.Ν.Α. <> Σαβ 19.ο1.2019 - γηπ. κλ. Κορυδαλλού, ώρα 20.οο (Διαιτ.: Δαγκλής Η., Δαγκλής Σ.)

Α.Ο. ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ  32- 47  Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Μ.  ( δεκ.: 07-11 , 15-22 , 20-30 , 32-47 )

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ( Κλαδούχος ): Μπισκιτζη, Σταμπουλογλου © 1, Τριμερίτη 3 (1), Κοταλακίδου 5, Παρασκευοπούλου 7 (1), Κουπα 16 (2), Γιαννακάκη, Βλάχου  .

Α.Ο.Ε.Μ. ( Ζαρκαδούλας, Ξεπαπαδέα ):Μπάμπου 2, Μπουρσούκη Ε. © 7 (1), Μπουρσούκη Μ., Βώλου 14, Παπα, Γεωργακοπούλου, Μυκονιάτη 4, Ταπεινού, Παναγιωτοπούλου 6, Στροφυλλα, Μαλλιαρού Π. 14 (1)  .

Ελευθερία 49-30 Φάρος Κ. (Α κορασίδων 03<)

Επιστριοφή στις νίκες, με άνετη επικράτηση, που είχε προδιαγραφεί από το πρώτο ημίχρονο.

13η- 2η/22 αγ. α' κορασίδων Ε.Σ.Κα.Ν.Α. <> Σαβ 12.ο1.2019 - γηπ. κλ. Μοσχάτου Α, ώρα 14.οο (Διαιτ.: Χρόνης, Στραγγαλινος )

Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Μ.  49- 30  ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣ. Α.Ο.  ( δεκ.: 18-04 , 30-10 , 39-19 , 49-30 )

Α.Ο.Ε.Μ. ( Ζαρκαδούλας, Ξεπαπαδέα ): Μπάμπου 2, Μπουρσούκη Ε. 7, Κέλι 6, Μπουρσούκη Μ. 6, Βώλου 14 (1), Παπα, Μυκονιάτη 7, Παναγιωτοπούλου 5, Στροφυλλα 2, Μαλλιαρού Π. ©  .

ΦΑΡΟΣ ( Παναγιωτόπουλος ): Μπουλντα 5, Φραγκιουδάκη 3, Τενζη, Φερεντίνου 5, Σταμούλου 7, Δαμαρτζη 3, Σαραντοπούλου © 2, Mαλλιάρη 1, Περιβολάρη, Βαρελτζη 4  .

Πανελευσ/κός 51-37 Ελευθερία (Α κορασίδων 03<)

Μια κακή εμφάνιση στο τέλος του έτους και φυσιολογική ήττα στην δύσκολη έδρα της Ελευσίνας.

12η- 1η/22 αγ. α' κορασίδων Ε.Σ.Κα.Ν.Α. <> Σαβ 22.12.2018 - γηπ. κλ. Μοσχάτου Α, ώρα 14.οο (Διαιτ.: Πέππας, Κονταξάκης )

Α.Ο.Κ. ΠΑΝΕΛΕΥΣ/ΚΟΣ  51- 37  Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Μ.  ( δεκ.: 14-10 , 31-20 , 40-26 , 51-37 )

Π.Α.Ο.Κ. ( Πέτρου ): Μποκουζη 4, Πολυζωτη 7 (1), Μαρουγκα 11 (2), Ευαγγελάτου 4 (1), Ιωσηφίδη © 12 (2), Κοκκαλάρα, Μπριγκια 9, Παναγοπούλου 1, Κοκκαλάρα Ε., Λιαδάκη 3, Λαπουσ#, Ιακώβου ) .

Α.Ο.Ε.Μ. ( Ζαρκαδούλας, Ξεπαπαδέα ): Στεφαν, Μπουρσούκη Ε. 7, Κέλι, Μπάμπου, Βώλου 18 (2), Μπουρσούκη Μ. 2, Μυκονιάτη 5, Παναγιωτοπούλου, Στροφυλλα, Μαλλιαρού Π. © 5, ( δεν έπαιξαν : Παπα ) .

η κατάταξη (κριτήριο σειράς το ποσοστό επιτυχίας) 

    Α ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Ν Η     B αγ.
1   Κρόνος  9 ο     18 9
2   Πρωτέας 9 1     19 10
3   Ολυμπιακός 7 2     16 9
4   Πανελευσ/ός  6 4     16 10
    Πανιώνιος 6 4     16 10
6   Α.Ο.Ν.Α. 4 6     14 10
    Ελευθερία 4 6     14 10
8   Φάρος  2 8     12 10
    Προοδευτική 2 8     12 10
10   Έσπερος ο 10     10 10

 

Ελευθερία  {-}  ρεπό  (Α κορασίδων 03<)

11η/22 αγ. α' κορασίδων Ε.Σ.Κα.Ν.Α. <> Σαβ 13.ο1.2019 ΡΕΠΟ

Ελευθερία 30-53 Ολυμπιακός Π. (Α κορασίδων 03<)

Κακή εμφάνιση στο α μέρος για τις κορασίδες, με αποτέλεσμα μια άνετη νίκη του Ολυμπιακού. Ο αγώνας ήταν ο τελευταίος στον α γύρο, καθώς στην τελευταία αγωνιστική η Ελευθερία έχει ρεπό.

10η/22 αγ. α' κορασίδων Ε.Σ.Κα.Ν.Α. <> Σαβ ο8.12.2018 - γηπ. κλ. Μοσχάτου Α, ώρα 14.οο (Διαιτ.: Τζιμινίδης, Μπερετσος )

Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Μ.  30- 53  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.  ( δεκ.: 09-24 , 14-40 , 25-42 , 30-53 )

Α.Ο.Ε.Μ. ( Ζαρκαδούλας ): Μπουρσούκη Ε. 2, Κέλι 4, Βώλου 12 (1), Μπάμπου 2, Μυκονιάτη 1, Παναγιωτοπούλου 1, Μπουρσούκη Μ. 3 (1), Μαλλιαρού Π. © 5, ( δεν έπαιξαν : Στεφαν, Παπα, Γεωργακοπούλου, Ταπεινού ) .

Ο.Σ.Φ.Π. ( Αργυρίου, Χριστοδούλου ): Φλόκα © 2, Κεφαλα, Χατζηβερογλου 4, Μελέτη 2, Χαρούνι 5, Λυμπέρη 11 (3), Μολτσανοβα 11 (1), Σιδερίδου, Καραπατάκη 2, Παπαγεωργίου 14, Κοιτσανου, Δραμιτινου 2  .

η κατάταξη : α γύρος

    Α ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Ν Η     B αγ.
1   Κρόνος  9 ο     18 9
2   Πρωτέας 8 1     17 9
3   Ολυμπιακός 7 2     16 9
4   Πανελευσ/ός  5 4     14 9
    Πανιώνιος 5 4     14 9
6   Α.Ο.Ν.Α. 4 5     13 9
    ………….            
    Ελευθερία 4 5     13 9
8   Φάρος  2 7     11 9
9   Προοδευτική 1 8     10 9
    ………….            
10   Έσπερος ο 9     9 9

 

Α.Ο.Ν.Α. 61-53 Ελευθερία (Α κορασίδων 03<)

Ήττα ενώ η ομάδα μας κάλυψε δύο φορές την διαφορά, στο τέλος ο Α.Ο.Ν.Α. πήρε την νίκη.

 9η/22 αγ. α' κορασίδων Ε.Σ.Κα.Ν.Α. <> Σαβ 24.11.2018 - γηπ. κλ. Νέο Αργ/πολης, ώρα 20.15 (Διαιτ.: Μαυρέλης, Μπερετσος )

Α.Ο.Ν. ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ  61- 53  Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Μ.  ( δεκ.: 06-11 , 30-24 , 47-38 , 61-53 )

Α.Ο.Ν.Α. ( Καρπετας ): Ξενιτοπούλου 11 (1), Τζο$#η 9, Ζαχαροπούλου, Κατσαρέα © 14, Κασούρα Θ. 3, Κοντοέ-Γεωργιουδάκη, Δρόσου 10, Κασωτάκη 10, Κασούρα Κ. 4, ( δεν έπαιξαν : Καζάνη,Τσιμπίδη ) .

Α.Ο.Ε.Μ. ( Ζαρκαδούλας ): Μπουρσούκη Ε. 8 (1), Κέλι 4, Βώλου 30 (2), Μπάμπου, Μυκονιάτη 2, Μπουρσούκη Μ., Παναγιωτοπούλου, Μαλλιαρού Π. © 3 (1), ( δεν έπαιξαν : Λυδια, Παπα, Στροφυλλα ) .

η κατάταξη (κριτήριο σειράς το ποσοστό επιτυχίας) :

    Α  ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Ν Η     B αγ.
1   Κρόνος  7 ο     14 7
2   Πρωτέας 7 1     15 8
3   Ολυμπιακός 6 1     13 7
4   Πανιώνιος 5 3     13 8
5   Α.Ο.Ν.Α. 4 4     12 8
    Ελευθερία 4 4     12 8
7   Πανελευσ/ός  3 4     10 7
8   Προοδευτική 1 6     8 7
9   Φάρος  ο 7     7 7
    Έσπερος ο 7     7 7

 

Ελευθερία  {-}  ρεπό  (Α κορασίδων 03<)

 8η/22 αγ. α' κορασίδων Ε.Σ.Κα.Ν.Α. <> Σαβ 24.11.2018 ,  ΡΕΠΟ

Κρόνος 70-29 Ελευθερία (Α κορασίδων 03<)

Ηττα απέναντι στον πανίσχυρο Κρόνο με καλή προσπάθεια. Μάλιστα για του λόγου το αληθές, και την δύναμη του Κρόνου, η επιθετική μας επίδοση των 29 πόντων, αποτελούν την χειρότερη φετινή αμυντική επίδοση, έως τώρα, για τον Κρόνο!!!

 7η/22 αγ. α' κορασίδων Ε.Σ.Κα.Ν.Α. <> Σαβ 17.11.2018 - γηπ. κλ. νέο Αγ. Δημητρ., ώρα 21.οο (Διαιτ.: Σιμα,Ερμίδης) 

Γ.Σ. ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ.  70- 29  Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Μ.  ( δεκ.: 18-06 , 44-18 , 56-23 , 70-29 )

ΚΡΟΝΟΣ ( Σταμούλης, Νικοάϊδου ): Τσουφλι 2, Ανδρικοπούλου 4, Μπακου 2, Σιγουρου 6, Τσαγκαροπούλου 17 (1), Μπαλάφα, Ραφτοπούλου 7 (1), Γρηγοροπούλου 22, Σεχαϊ 4, Καρκακέλα 4, Χαλκιά © 2, ( δεν έπαιξαν : Μπεκιου ) .

Α.Ο.Ε.Μ. ( Ζαρκαδούλας, Ξεπαπαδέα ):Στεφαν 2, Μπουρσούκη Ε., Κέλι 5, Μπουρσούκη Μ. 3, Βώλου 11, Παπα, Γεωργακοπούλου, Μυκονιάτη 2, Μπάμπου, Παναγιωτοπούλου 2, Στροφυλλα, Μαλλιαρού Π. ©  4  .

η κατάταξη (κριτήριο σειράς το ποσοστό επιτυχίας

    Α ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Ν Η     B αγ.
1   Πρωτέας 6 ο     12 7
2   Κρόνος  5 ο     10 6
3   Ολυμπιακός 4 1     9 7
4   Πανιώνιος 4 2     10 6
5   Ελευθερία 4 3     11 6
6   Α.Ο.Ν.Α. 3 3     9 6
7   Πανελευσ/ός  1 4     6 5
8   Προοδευτική 1 5     7 6
9   Φάρος  ο 5     5 7
10   Έσπερος ο 6     6 6

Ελευθερία 47-81 Πρωτέας (Α κορασίδων 03<)

Πολύ δυνατός ο Πρωτέας, πέρασε από το Μοσχάτο ενώ τα κορίτσια μας έκαναν προσπάθεια να μείνουν κοντά στο σκορ, ενώ η διαφορά τελικά μεγάλωσε στο τέλος.

 6η/22 αγ. α' κορασίδων Ε.Σ.Κα.Ν.Α. <> Σαβ 10.11.2018 - γηπ. κλ. Μοσχάτου Α, ώρα 14.οο (Διαιτ.: Ιορδανίδης, Δαγκλής )

Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Μ.  47- 81  ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛ. Α.Ε.Ο.  ( δεκ.: 11-16 , 27-38 , 40-60 , 47-81 )

Α.Ο.Ε.Μ. ( Ζαρκαδούλας, Ξεπαπαδέα ): Στεφαν 1, Μπουρσούκη Ε. 14, Μπάμπου, Κουκουμη, Βώλου 9, Παπα 1, Γεωργακοπούλου 2, Μπουρσούκη Μ. 8, Παναγιωτοπούλου 4, Στροφυλλα 2, Μαλλιαρού Π. © 6  .

ΠΡΩΤΕΑΣ ( Τσεμπερης, Ροτμανι ): Διαμαντοπούλου 9 (1), Σιμιτσιδέλλη 11, Καλανδράνη 6, Καραγιαννίδου 4, Καπετάνιου 10, Μωραϊτη Γ. 6, Τσιχλα 2, Γκουζέλου 4, Ανδρικοπούλου 6, Αρμένη © 10, Μωραϊτη Λ. 8, Δράκου 5  .

Ελευθερία 55-60 Πανιώνιος (Α κορασίδων 03<)

μεγάλο ντέρμπι στο Μοσχάτο, αλλά ήττα για εμάς και πολλά παράπονα, για τους διαιτητές, καθ όλη την διλάρκεια του αγώνα. Η Ελευθερία πήρε μεγάλο προβάδισμα και 4 λεπτά πριν την λήξη της 3ης περιόδου, ο διαιτητής διέκοψε τον αγώνα και επέβαλε εκκένωση του γηπέδου, που ελάχιστοι κατάλαβαν γιατί, καθώς η εξέδρα είχε την συνήθη στάση αγώνων κορασίδων. Ο αγώνας διεκόπη με κατοχή της μπάλας από την Ελευθερία και 11 πόντους προβάδισμα, και αφορμή ήταν την φράση "σφύριξε τα φάουλ". Μετά από 10 λεπτη καθυστέρηση το ματς ξεκίνησε με διαφορετική εικόνα των ομάδων, όπου το προβάδισμα της Ελευθερίας χάθηκε σύντομα, με το ματς να είναι πλέον αμφίρροπο και ένώ η ομάδες έφτασαν ισόπαλες στο τελευταίο λεπτό, ο Πανιώνιος με περισσότερες δυνάμεις, πήρε την νίκη.

 5η/22 αγ. α' κορασίδων Ε.Σ.Κα.Ν.Α. <> Σαβ ο3.11.2018 - γηπ. κλ. Μοσχάτου Α, ώρα 14.15 (Διαιτ.: Μαρωμανωλάκης, Ιωάννου )

Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Μ.  55- 60  ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Γ.Σ.Σ.  ( δεκ.: 21-09 , 33-24 , 40-38 , 55-60 )

Α.Ο.Ε.Μ. ( Ζαρκαδούλας, Ξεπαπαδέα ): Στεφαν 2, Μπουρσούκη Ε. 13, Βώλου 21 (1), Γεωργακοπούλου, Μυκονιάτη 9, Μπάμπου, Παναγιωτοπούλου 4, Μαλλιαρού Π. © 6 (1), ( δεν έπαιξαν : Κέλι, Μπουρσούκη Μ., Παπα, Στροφυλλα ) .

Π.Γ.Σ.Σ. ( Ζότοβα, Τσίκληρας ): Γεωργακοπούλου 13, Παντελη 2, Παπαδοπούλου 7 (1), Παπάζογλου, Φρέρη-Παναγιωτίδου 9, Μυστικού 2, Κρητικοπούλου 11, Ανδρονικίδου © 6, Ισαακίδη 8, Πλυτά 2, ( δεν έπαιξαν : Πεισούνη, Δεδούση ) .

Έσπερος 34-68 Ελευθερία (Α κορασίδων 03<)

Μετά το πρώτο δεκάλεπτο, η Ελευθερία επέβαλε το παιχνίδι της και νίκησε, τον αρκετά μαχητικό παρά τον πολύ μικρό μέσο όρο ηλικίας των κοριτσιών του, Έσπερο. έτσι φτάσαμε τις 4 νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια. Επίσης , επιστροφή και πρώτο ματς για φέτος για την Κέλι, μετά τον τραυματισμό της.

 4η/22 αγ. α' κορασίδων Ε.Σ.Κα.Ν.Α. <> Σαβ 27.10.2018 - γηπ. κλ. "Εθν. Αντίστ" Καλλιθέας, ώρα 21.15 (Διαιτ.: Μαυρέλης, Καρούντζος )

Π.Ο.Κ. ΕΣΠΕΡΟΣ  34- 68  Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Μ.  ( δεκ.: 14-13 , 17-37 , 28-52 , 34-68 )

ΕΣΠΕΡΟΣ ( Ζερδενες ): Αλ Χαλαμπι, Γκογκολανη 2, Συψη-Τσατούλη, Περακάκη 2, Μαραγκού, Σουλιώτη Μ., Σουλιώτη Γ.Μ. © 18, Σαβούρδου, Ουσταλλι 12, ( δεν έπαιξαν : Ράσκου ) .

Α.Ο.Ε.Μ. ( Ζαρκαδούλας ): Στεφαν, Μπουρσούκη Ε. 12, Μπάμπου 8, Κέλι 2, Βώλου 12, Παπα, Γεωργακοπούλου 5 (1), Μυκονιάτη 3, Μπουρσούκη Μ. 10, Παναγιωτοπούλου 6, Στροφυλλα 4, Μαλλιαρού Π. © 6  .

Ελευθερία 53-23 Προοδευτική (Α κορασίδων 03<)

3η νίκη για τα κορίτσια, που ουσιαστικά την εξασφάλισαν από την αρχή, καθώς πήραν μεγάλη διαφορά από το α' μέρος.

 3η/22 αγ. α' κορασίδων Ε.Σ.Κα.Ν.Α. <> Σαβ 20.10.2018 - γηπ. κλ. Μοσχάτου Α, ώρα 14.οο (Διαιτ.: Καρύκας, Κοκκόσης )

Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Μ.  53- 23  ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ Α.Ο.  ( δεκ.: 16-02 , 28-04 , 37-17 , 53-23 )

Α.Ο.Ε.Μ. ( Ζαρκαδούλας, Ξεπαπαδέα ): Στεφαν 1, Μπουρσούκη Ε. 8, Μπάμπου 4, Μπουρσούκη Μ. 5, Βώλου 13 (1), Παπα 1, Γεωργακοπούλου 2, Μυκονιάτη 4, Παναγιωτοπούλου 10, Στροφυλλα 2, Μαλλιαρού Π. © 3  .

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ( Κλαδούχος ): Μπισκιτζη 2, Σταμπουλογλου © 2, Τριμερίτη 2, Κοταλακίδου 3, Μοτάκη, Παρασκευοπούλου 9 (1), Κουπα 5, Διβριώτη Μ., Διβριώτη Β.  .

Φάρος Κ. 31-51 Ελευθερία (Α κορασίδων 03<)

2η νίκη για τα κορίτσια μας, που ουσιαστκά έβαλαν τις βάσεις για τη νίκη στην 3η περίοδο.

 2η/22 αγ. α' κορασίδων Ε.Σ.Κα.Ν.Α. <> Σαβ 13.10.2018 - γηπ. κλ. Κερατσινίου, ώρα 19.οο (Διαιτ.: Σιμα, Καψαρίδης)

Α.Ο. ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣ.  31- 51  Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Μ.  ( δεκ.:  09-11 , 17-24 , 24-38 , 31-51 )

ΦΑΡΟΣ ( Παναγιωτόπουλος ): Μ&ουλαν$α 5, Φραγκιουδάκη, Τενζη, Φερεντίνου, Σταμούλου 16, Δαμαρτζη, Σαραντοπούλου 2, Mαλλάρη © 8, Περιβολάρη  .

Α.Ο.Ε.Μ. ( Ζαρκαδούλας, Ξεπαπαδέα ):Στεφαν 4, Μπουρσούκη Ε. © 10, Μπάμπου, Μπουρσούκη Μ., Βώλου 11, Παπα, Γεωργακοπούλου, Μυκονιάτη 5, Παναγιωτοπούλου 8, Στροφυλλα, Μαλλιαρού Π. 13 (1)  .

Ελευθερία 48-43 Πανελευσινιακός (Α’ Κορασίδων <03)

Με νίκη ξεκίνησαν οι κορασίδες, μετά από ένα αμφίρροπο παιχνίδι. Η Ελευθερία πήρε ένα μικρό, αλλά αρκετό, προβάδισμα στο 3ο δεκάλεπτο, και κράτησε τη νίκη στην τελική αντεπίθεση του Πανελευσινιακού.

 1η/22 αγ. α' κορασίδων Ε.Σ.Κα.Ν.Α. <> Σαβ ο2.10.2018 - γηπ. κλ. Μοσχάτου Α, ώρα 14.οο (Διαιτ.: Τζιμινίδης, Μπερετσος)

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. Α.Ο.  48- 43  ΠΑΝΕΛΕΥΣ/ΚΟΣ Α.Ο.Κ.  ( δεκ.: 08-07 , 25-25 , 38-30 , 48-43 )

Α.Ο.Ε.Μ. ( Ζαρκαδούλας ): Στεφαν, Μπουρσούκη Ε. 18 (2), Μπάμπου ,Βώλου 12 (2), Παπα, Γεωργακοπούλου, Μυκονιάτη 1,  Παναγιωτοπούλου 10, Στροφυλλα, Μαλλιαρού Π. © 7 (1), ( δεν έπαιξαν : Μπουρσούκη Μ. ) .

Π.Α.Ο.Κ. ( Πέτρου ): Μποκουζη 2, Πολυζωτη 11, Μαρουγκα 18 (2), Ευαγγελάτου 8 (1), Ιωσηφίδη 3, Μπριγκια, Παναγοπούλου 1, Λιαδάκη, Κοκκαλάρα Ε. ©, Ιακώβου, ( δεν έπαιξαν : Κοκκαλάρα ) .

πρόγραμμα 2018-2019 Α' ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

στο 2ο γύρο διαβάζεται από δεξιά προς αριστερά

  1η αγ/κή >>> Α' ΓΥΡΟΣ Α΄  ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Ε.Σ.Κα.Ν.Α. Β' ΓΥΡΟΣ <<< 12η αγ/κή
ημ/νια ώρα κλειστό γηπ. ΟΜΑΔΑ ΟΜΑΔΑ κλειστό γηπ. ώρα ημ/νια
6-Οκτ-18 14.00 Μοσχάτου 1ο Ελευθερία Πανελευσ/κός 1ο Ελευσίνας 13.30 22-Δεκ-18
6-Οκτ-18   νέο Αργ/λης Α.Ο.Ν.Α Πρωτέας Β. κλ. Βούλας 16.30 22-Δεκ-18
6-Οκτ-18 16.30 "Α. Βαρίκας" Πανιώνιος Φάρος Κερ. Κερατσινίου 19.00 22-Δεκ-18
6-Οκτ-18 21.00 "Εθ. Αντίστ." Έσπερος Προοδευτική Κορυδαλλού 20.00 22-Δεκ-18
6-Οκτ-18   - - -   - - - Ολυμπιακός  Σ.Ε.Φ. β 19.45 22-Δεκ-18
6-Οκτ-18   - - - νέο Αγ. Δημ. Κρόνος Αγ. Δ.   - - -   - - - 22-Δεκ-18
  2η αγ/κή >>> Α' ΓΥΡΟΣ Α΄  ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Ε.Σ.Κα.Ν.Α. Β' ΓΥΡΟΣ <<< 13η αγ/κή
ημ/νια ώρα κλειστό γηπ. ΟΜΑΔΑ ΟΜΑΔΑ κλειστό γηπ. ώρα ημ/νια
13-Οκτ-18 19.00 Κερατσινίου Φάρος Κερ. Ελευθερία Μοσχάτου 1ο 14.00 12-Ιαν-19
13-Οκτ-18   Σ.Ε.Φ. β Ολυμπιακός  Α.Ο.Ν.Α νέο Αργ/λης 20.15 12-Ιαν-19
13-Οκτ-18 13.30 1ο Ελευσίνας Πανελευσ/κός Κρόνος Αγ. Δ. νέο Αγ. Δημ. 21.00 12-Ιαν-19
13-Οκτ-18 20.00 Κορυδαλλού Προοδευτική Πανιώνιος "Α. Βαρίκας" 16.30 12-Ιαν-19
13-Οκτ-18 16.30 κλ. Βούλας Πρωτέας Β. Έσπερος "Εθ. Αντίστ." 21.00 12-Ιαν-19
13-Οκτ-18   - - -  - - - - - -  .........   - - -   - - - 12-Ιαν-19
  3η αγ/κή >>> Α' ΓΥΡΟΣ Α΄  ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Ε.Σ.Κα.Ν.Α. Β' ΓΥΡΟΣ <<< 14η αγ/κή
ημ/νια ώρα κλειστό γηπ. ΟΜΑΔΑ ΟΜΑΔΑ κλειστό γηπ. ώρα ημ/νια
20-Οκτ-18 14.00 Μοσχάτου 1ο Ελευθερία Προοδευτική Κορυδαλλού 20.00 19-Ιαν-19
20-Οκτ-18 19.00 Κερατσινίου Φάρος Κερ. Κρόνος Αγ. Δ. νέο Αγ. Δημ. 21.00 19-Ιαν-19
20-Οκτ-18 16.30 "Α. Βαρίκας" Πανιώνιος Έσπερος "Εθ. Αντίστ." 21.00 19-Ιαν-19
20-Οκτ-18 16.30 κλ. Βούλας Πρωτέας Β. Ολυμπιακός  Σ.Ε.Φ. β 19.45 19-Ιαν-19
20-Οκτ-18   - - -  - - - - - - Α.Ο.Ν.Α.   - - -   - - - 19-Ιαν-19
20-Οκτ-18   - - -  - - - - - - Πανελευσ/κός   - - -   - - - 19-Ιαν-19
  4η αγ/κή >>> Α' ΓΥΡΟΣ Α΄  ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Ε.Σ.Κα.Ν.Α. Β' ΓΥΡΟΣ <<< 15η αγ/κή
ημ/νια ώρα κλειστό γηπ. ΟΜΑΔΑ ΟΜΑΔΑ κλειστό γηπ. ώρα ημ/νια
27-Οκτ-18 21.00 "Εθ. Αντίστ." Έσπερος Ελευθερία Μοσχάτου 1ο 14.00 26-Ιαν-19
27-Οκτ-18 13.30 1ο Ελευσίνας Πανελευσ/κός Α.Ο.Ν.Α. νέο Αργ/λης 20.15 26-Ιαν-19
27-Οκτ-18 20.00 Κορυδαλλού Προοδευτική Κρόνος Αγ. Δ. νέο Αγ. Δημ. 21.00 26-Ιαν-19
27-Οκτ-18 16.30 "Α. Βαρίκας" Πανιώνιος Πρωτέας Β. κλ. Βούλας 16.30 26-Ιαν-19
27-Οκτ-18   - - -  - - - - - - Φάρος Κερ.   - - -   - - - 26-Ιαν-19
27-Οκτ-18   - - -  - - - - - - Ολυμπιακός    - - -   - - - 26-Ιαν-19
  5η αγ/κή >>> Α' ΓΥΡΟΣ Α΄  ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Ε.Σ.Κα.Ν.Α. Β' ΓΥΡΟΣ <<< 16η αγ/κή
ημ/νια ώρα κλειστό γηπ. ΟΜΑΔΑ ΟΜΑΔΑ κλειστό γηπ. ώρα ημ/νια
3-Νοε-18 14.00 Μοσχάτου 1ο Ελευθερία Πανιώνιος "Α. Βαρίκας" 16.30 2-Φεβ-19
3-Νοε-18 20.15 νέο Αργ/λης Α.Ο.Ν.Α. Φάρος Κερ. Κερατσινίου 16.30 2-Φεβ-19
3-Νοε-18 21.00 νέο Αγ. Δημ. Κρόνος Αγ. Δ. Έσπερος "Εθ. Αντίστ." 21.00 2-Φεβ-19
3-Νοε-18 19.45 Σ.Ε.Φ. β Ολυμπιακός  Πανελευσ/κός 1ο Ελευσίνας   2-Φεβ-19
3-Νοε-18   - - -  - - - - - - Προοδευτική   - - -   - - - 2-Φεβ-19
3-Νοε-18   - - -  - - - - - - Πρωτέας Β.   - - -   - - - 2-Φεβ-19
  6η αγ/κή >>> Α' ΓΥΡΟΣ Α΄  ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Ε.Σ.Κα.Ν.Α. Β' ΓΥΡΟΣ <<< 17η αγ/κή
ημ/νια ώρα κλειστό γηπ. ΟΜΑΔΑ ΟΜΑΔΑ κλειστό γηπ. ώρα ημ/νια
10-Νοε-18 14.00 Μοσχάτου 1ο Ελευθερία Πρωτέας Β. κλ. Βούλας 16.30 9-Φεβ-19
10-Νοε-18 20.00 Κορυδαλλού Προοδευτική Α.Ο.Ν.Α. νέο Αργ/λης 20.15 9-Φεβ-19
10-Νοε-18 16.30 "Α. Βαρίκας" Πανιώνιος Κρόνος Αγ. Δ. νέο Αγ. Δημ. 21.00 9-Φεβ-19
10-Νοε-18 19.45 Σ.Ε.Φ. β Ολυμπιακός  Φάρος Κερ. Κερατσινίου 19.00 9-Φεβ-19
10-Νοε-18   - - -  - - - - - - Έσπερος   - - -   - - - 9-Φεβ-19
10-Νοε-18   - - -  - - - - - - Πανελευσ/κός   - - -   - - - 9-Φεβ-19
  7η αγ/κή >>> Α' ΓΥΡΟΣ Α΄  ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Ε.Σ.Κα.Ν.Α. Β' ΓΥΡΟΣ <<< 18η αγ/κή
ημ/νια ώρα κλειστό γηπ. ΟΜΑΔΑ ΟΜΑΔΑ κλειστό γηπ. ώρα ημ/νια
17-Νοε-18 21.00 νέο Αγ. Δημ. Κρόνος Αγ. Δ. Ελευθερία Μοσχάτου 1ο 14.00 16-Φεβ-19
17-Νοε-18 20.15 νέο Αργ/λης Α.Ο.Ν.Α. Έσπερος "Εθ. Αντίστ." 21.00 16-Φεβ-19
17-Νοε-18 16.30 κλ. Βούλας Πρωτέας Β. Πανελευσ/κός 1ο Ελευσίνας 13.30 16-Φεβ-19
17-Νοε-18 19.45 Σ.Ε.Φ. β Ολυμπιακός  Προοδευτική Κορυδαλλού 20.00 16-Φεβ-19
17-Νοε-18   - - -   - - - Πανιώνιος   - - -   - - - 16-Φεβ-19
17-Νοε-18   - - -   - - - Φάρος Κερ.   - - -   - - - 16-Φεβ-19
  8η αγ/κή >>> Α' ΓΥΡΟΣ Α΄  ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Ε.Σ.Κα.Ν.Α. Β' ΓΥΡΟΣ <<< 19η αγ/κή
ημ/νια ώρα κλειστό γηπ. ΟΜΑΔΑ ΟΜΑΔΑ κλειστό γηπ. ώρα ημ/νια
24-Νοε-18 16.30 "Α. Βαρίκας" Πανιώνιος Α.Ο.Ν.Α. νέο Αργ/λης 20.15 23-Φεβ-19
24-Νοε-18 21.00 νέο Αγ. Δημ. Κρόνος Αγ. Δ. Πρωτέας Β. κλ. Βούλας 16.30 23-Φεβ-19
24-Νοε-18 19.45 Σ.Ε.Φ. β Ολυμπιακός  Έσπερος "Εθ. Αντίστ." 21.00 23-Φεβ-19
24-Νοε-18 19.00 Κερατσινίου Φάρος Κερ. Πανελευσ/κός 1ο Ελευσίνας 13.30 23-Φεβ-19
24-Νοε-18   - - -   - - - Προοδευτική   - - -   - - - 23-Φεβ-19
24-Νοε-18   - - -   - - - Ελευθερία   - - -   - - - 23-Φεβ-19
  9η αγ/κή >>> Α' ΓΥΡΟΣ Α΄  ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Ε.Σ.Κα.Ν.Α. Β' ΓΥΡΟΣ <<< 20η αγ/κή
ημ/νια ώρα κλειστό γηπ. ΟΜΑΔΑ ΟΜΑΔΑ κλειστό γηπ. ώρα ημ/νια
1-Δεκ-18 20.15 νέο Αργ/λης Α.Ο.Ν.Α. Ελευθερία Μοσχάτου 1ο 14.00 2-Μαρ-19
1-Δεκ-18 16.30 κλ. Βούλας Πρωτέας Β. Φάρος Κερ. Κερατσινίου 19.00 2-Μαρ-19
1-Δεκ-18 19.45 Σ.Ε.Φ. β Ολυμπιακός  Πανιώνιος "Α. Βαρίκας" 16.30 2-Μαρ-19
1-Δεκ-18   1ο Ελευσίνας Πανελευσ/κός Προοδευτική Κορυδαλλού 20.00 2-Μαρ-19
1-Δεκ-18   - - -   - - - Κρόνος Αγ. Δ.   - - -   - - - 2-Μαρ-19
1-Δεκ-18   - - -   - - - Έσπερος   - - -   - - - 2-Μαρ-19
10η αγ/κή >>> Α' ΓΥΡΟΣ Α΄  ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Ε.Σ.Κα.Ν.Α. Β' ΓΥΡΟΣ <<< 21η αγ/κή
ημ/νια ώρα κλειστό γηπ. ΟΜΑΔΑ ΟΜΑΔΑ κλειστό γηπ. ώρα ημ/νια
8-Δεκ-18 14.00 Μοσχάτου 1ο Ελευθερία Ολυμπιακός  Σ.Ε.Φ. β 19.45 16-Μαρ-19
8-Δεκ-18 21.00 νέο Αγ. Δημ. Κρόνος Αγ. Δ. Α.Ο.Ν.Α νέο Αργ/λης 20.15 16-Μαρ-19
8-Δεκ-18 21.00 "Εθ. Αντίστ." Έσπερος Πανελευσ/κός 1ο Ελευσίνας 13.30 16-Μαρ-19
8-Δεκ-18 20.00 Κορυδαλλού Προοδευτική Φάρος Κερ. Κερατσινίου 19.00 16-Μαρ-19
8-Δεκ-18   - - -   - - - Πρωτέας Β.   - - -   - - - 16-Μαρ-19
8-Δεκ-18   - - -   - - - Πανιώνιος   - - -   - - - 16-Μαρ-19
11η αγ/κή >>> Α' ΓΥΡΟΣ Α΄  ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Ε.Σ.Κα.Ν.Α. Β' ΓΥΡΟΣ <<< 22η αγ/κή
ημ/νια ώρα κλειστό γηπ. ΟΜΑΔΑ ΟΜΑΔΑ κλειστό γηπ. ώρα ημ/νια
15-Δεκ-18 16.30 κλ. Βούλας Πρωτέας Β. Προοδευτική Κορυδαλλού 20.00 23-Μαρ-19
15-Δεκ-18 19.45 Σ.Ε.Φ. β Ολυμπιακός  Κρόνος Αγ. Δ. νέο Αγ. Δημ. 21.00 23-Μαρ-19
15-Δεκ-18 13.30 1ο Ελευσίνας Πανελευσ/κός Πανιώνιος "Α. Βαρίκας" 16.30 23-Μαρ-19
15-Δεκ-18 16.30 Κερατσινίου Φάρος Κερ. Έσπερος "Εθ. Αντίστ." 21.00 23-Μαρ-19
15-Δεκ-18   - - -   - - - Α.Ο.Ν.Α   - - -   - - - 23-Μαρ-19
15-Δεκ-18   - - -   - - - Ελευθερία   - - -   - - - 23-Μαρ-19

 

Κορασίδες 2017-2018 ( γεν.2002 και νεώτερες )

Έληξε η σεζόν για της κορασίδες του Αλέξη Ζαρκαδούλα που πέτυχαν τον στόχο τους που ήταν η παραμονή στην μεγάλη κατηγορία. Η ομάδα ξεκίνησε την σεζόν με δύο απώλειες σε σχέση το περσινό ρόστερ, καθώς στερήθηκε την συμμετοχή αξιόλογων παικτριών, που θα ήταν και φέτος κορασίδες και που αποχώρησαν είτε για άλλη ομάδα όπως η Ρούτση, είτε εκτός χώρας όπως η Ελευθερία Τζούτζιου. Έτσι το ρόστερ αποδυναμώθηκε από παίκτριες με πρωταγωνιστιοκό ρόλο και σε ηλικιακό επίπεδο της τελευταίας χρονιά(γεν 2002) που πάντα έχει σημασία, πόσο μάλλον αν πρόκειται για παίκτριες με ηγετικό ρόλο στην ομάδα. Σε αυτό προστέθηκε ο τραυματισμός της Αλεξάνδρας Τάραμα, της πιό δυνατής αμυντικά παίκτριας επίσης του 2002, από τις πρώτερς αγωνιστικές, με αποτέλεσμα η ομάδα να παρατάσει μόνο 2 κορίτσια της τελευταίας χρονιάς και να είναι ουσιαστικώς μια ομάδα ηλικιακώς κατά βάση Παγκορασίδων.

Βεβαίως τα κορίτσια έκαναν τα απαιτούμενα, μάλιστα η ομάδα είχε κι άλλους  τραυματισμούς στον α γύρο, που επηρέασαν κάποια αποτελέσματα, και μάλλον εμπόδισαν την καλύτερη συγκομιδή σε νίκες και την είσοδο για 2η συνεχόμενη χρονιά στα πλέι οφ, αν και αυτό θα ήταν υπέρβαση. Όμως μένει στα υπέρ πως η δυνατότητα αυτή παρέμενε ζωντανή ως τις ρτελευταίες αγωνιστικές.

Στα 22 παιχνίδια, οκόουτς Ζαρκαδούλας κάλεσε κι έδωσε συμμετοχή σε 16 κορίτσια 

Ελευθερία Μοσχ. Α.Ο. σεζόν kορασίδων 2017-2018
γεν. ηλ. κόουτς : Ζαρκαδούλας πόντ μ:ο π. <μ:ο. αγ.
o2 15 Τσίρκα     ©  92 4,2 1 ο,ο 22
o2 15 Ρήγα 138 6,3 9 ο,4 22
o2 15 Τάραμα 5 1,7     3
o3 14 Μπουρσούκη Ε. 137 6,2 25 1,1 22
o3 14 Στεφαν 16 ο,9 2 ο,1 17
o3 14 Γεωργακοπούλου 6 ο,4     16
o3 13 Μαλλιαρού 24 1,8 3 ο,2 13
o3 14 Αετοπούλου 2 1,ο     2
o4 13 Βώλου 300 13,6 24 1,1 22
o4 13 Μυκονιάτη 17 ο,8     21
o4 13 Ναύλερη 17 ο,9     20
o4 13 Μπάμπου 1 ο,1     18
o4 13 Κρητικοπούλου 97 5,7 1 ο,1 17
o4 13 Παπα 2 ο,2     10
o5 12 Κέλι 9 ο,7     13
o6 11 Μπουρσούκη Μ. ο       4
    Ελευθερία Μοσχ. Α.Ο. 863 39,2 65 3,ο 22
    Άλλοι 1.181 53,7 33 1,5 22

Για την τριάδα Τσίρκα(αρχηγός), Ρήγα & Τάραμα , ήταν η τελευαταί σεζόν ως κορασίδες αφού περνούν πλέον στις νεάνιδες. Η προσφορά τους στην ομάδα ήταν σημαντική αγωνιστικώς αλλά και γενικώς ως αθλήτριες του Α.Ο.Ε.Μ.

Οι 22 αγώνες της Ελευθερίας ( 8 νίκες - 14 ήττες )  σε ένα πρωτάθλημα με πανίσχυρες ομάδες, καθώς δε ο πρωταθλητής παγίως αποτελεί και ένα από τα φαβορί για το πανελλήνιο τίτλο.

( Α’ Κορασίδων -02)
 αγ. 1ος γύρος        ....  αγ. 2ος γύρος      
ΝΙΚΗ Ελευθερία 38-32 Τερψιθέα Γλ.   12η ΝΙΚΗ Τερψιθέα Γλ. 30-39 Ελευθερία
ήττα Πανελευσινιακός 65-34 Ελευθερία   13η ήττα Ελευθερία 38-58 Πανελευσινιακός 
ΝΙΚΗ Ελευθερία 53-46 Κορυδαλλος   14η ήττα Κορυδαλλος 38-34 Ελευθερία
ήττα Πανιώνιος 50-26 Ελευθερία   15η ήττα Ελευθερία 25-49 Πανιώνιος
ΝΙΚΗ Ελευθερία 52-31 Δάφνη   16η ΝΙΚΗ Δάφνη 42-47 Ελευθερία
ήττα Ελευθερία 36-46 Εσπερίδες   17η ΝΙΚΗ Εσπερίδες 47-86 Ελευθερία
ήττα Πρωτέας Β. 83-43 Ελευθερία   18η ήττα Ελευθερία 31-87 Πρωτέας Β.
ήττα Ελευθερία 34-56 Φάρος Κερ.   19η ήττα Φάρος Κερ. 72-42 Ελευθερία
ήττα Α.Ο.Ν.Α. 50-30 Ελευθερία   20η ΝΙΚΗ Ελευθερία 50-39 Α.Ο.Ν.Α.
10η ΝΙΚΗ Ελευθερία 47-41 Ολυμπιακός   21η ήττα Ολυμπιακός 60-49 Ελευθερία
11η ήττα Κρόνος Α. Δ. 91-20 Ελευθερία   22η ήττα Ελευθερία 37-68 Κρόνος Α. Δ.

Η τελική κατάταξη της Α' Ε.Σ.Κα.Ν.Α. Κορασίδων 2017-2018 μετά την ολοκλήρωση των 22 αγώνων 

      22 αγώνες   πόντοι
    2017-2018       επίθεση άμυνα
 α.α   Α΄κορασίδων Β Ν Η συν μ.ο μ.ο συν
1   Πρωτέας Βούλας Α.Ε.Ο. 44 22 ο 1.476 (67) (35) 768
2   Κρόνος Αγ. Δημ. Γ.Σ. 42 20 2 1.521 (69) (36) 796
3   Φάρος  Κερατσ. Α.ο. 39 17 5 1.221 (56) (42) 918
4   Πανιώνιος Γ.Σ.Σ. 37 15 7 1.112 (51) (38) 838
5   ΠανελευσινιακόςΑ.Ο.Κ. 35 13 9 1.039 (47) (48) 1.056
6   Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 32 10 12 944 (43) (49) 1.073
                   
7   Α.Ο.Ν. Αργ/πολης 30 8 14 935 (43) (50) 1.094
8   Ελευθερία Μοσχ. Α.Ο. 30 8 14 861 (39) (54) 1.181
9   Κορυδαλλός Α.Σ. 29 7 15 909 (41) (54) 1.178
                   
10   Εσπερίδες Καλλιθ. 29 7 15 924 (42) (53) 1.159
11   Δάφνη Αγ. Δημ.Α.Ο. 26 4 18 832 (38) (57) 1.249
12   Τερψιθέα Γλυφάδ. Α.Ο. 23 1 21 690 (31) (52) 1.154

Οι 6 πρώτοι μαζί με τους 2 πρώτους της β κατηγορίας, συνεχίζουν στα πλέϊ οφ.

οι 3 τελευταίοι υποβιβάζονται στην β κατηγορία της επομένης σεζόν.

Ελευθερία 37-68 Κρόνος Α. Δ. ( Α’ Κορασίδων -02)

Λήξη της σεζόν, με τον βασικό στόχο της σωτηρίας να έχει επιτευχθεί. Το ματς με τον Κρόνο, ήταν προδιαγεγραμμένο, καθώς ο αντίπαλος είναι από τις ισχυρότερες ομάδες, με εντυπωσιακά ύψη. Έτσι τα κορίτσια μας πάλεψαν όσο μπορούσαν και είχαν τις στιγμές τους.

Σύντομα στο σάιτ θα "ανέβει" η ανάλυση της σεζόν.

22η/26 Α' Ε.Σ.Κα.Ν.Α. Κορασίδων <> Σαβ 31.03.2018 - Γηπ. κλ. Μοσχάτου Α, ώρα 16.45 (Διαιτ.: Χρόνης, Πρισιμιτζάκης)

Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Μ.  37- 68  ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. Γ.Σ.  ( δεκ.:  06-16 , 16-28 , 25-52 , 37-68 )

Α.Ο.Ε.Μ. ( Ζαρκαδούλας, Ξεπαπαδέα ): Στεφαν , Μπουρσούκη 2, Ρήγα 20 (2), Γεωργακοπούλου , Βώλου 6, Παπα , Τσίρκα ©  4, Μυκονιάτη , Ναύλερη , Κρητικοπούλου 5, Μπάμπου , Μαλλιαρού  .

ΚΡΟΝΟΣ ( Σταμούδης ): Μπεκιου 6, Μποσγανά 5 (1), Ιωσηφέλη , Εγγελη 9 (2), Ρούτση 3, Σιγουρου 2, Καραγκούνη 2, Τσουκαλη 9, Γρηγοροπουλου 3, Μούτσα 6, Μπαλάφα 2, Τζανέτου ©  21  .

 

Ολυμπιακός 60-49 Ελευθερία ( Α’ Κορασίδων -02)

Ήττα από τον Ολυμπιακό, σε ένα ματς που κρίθηκε στο β μέρος, και ειδικά στην 3η περίοδο με τον Ολυμπιακό να κρατά την διαφορά που πήρε ως το τέλος. Με αυτή την ήττα η Ελευθερία χάνει την πιθανότητα να βρεθεί στα πλέϊ οφ (για συνεχόμενη χρονιά), αλλά αυτός ο στόχος θα ήταν υπέρβαση με βάση τα προγνωστικά ενώ η ομάδα μας πέτυχε τον βασικό της στόχο, που ήταν η παραμονή στην μεγάλη κατηγορία, παρά τις απώλειές της στο ρόστερ, και τον μικρό μ.ο ηλικίας. Ουσιαστικά μια ομάδα παγκορασίδων (μόνο 2 γεν. του 02 και κυρίως παίκτριες 03 & 04). Φυσικά όλα τα στοιχεία και την φετεινή πετυχημένη πορεία θα "ανέβουν" με την λήξη της σεζόν, καθώς απομένει ένας αγώνας.

21η/26 Α' Ε.Σ.Κα.Ν.Α. Κορασίδων <> Σαβ 24.03.2018 - Γηπ. κλ. "Σίτι" Ρέντη, ώρα 09.30 (Διαιτ.: Τσαλίκης, Χρόνης)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.   60- 49  Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Μ.  ( δεκ.: 15-12 , 30-28 , 47-38 , 60-49 )

Ο.Σ.Φ.Π.  ( Αργυρίου ): Ψαθάκη 2, Πράππα 3, Χατζηβέρογλου 2, Τζανόγλου 7, Χάλιου , Λυμπέρη Γ. 6, Ξηνταβελώνη 2, Λυμπέρη Α. 17, Φλόκα 8, Καλογρίδη 13, ( δεν έπαιξε : Χάλιου ) .

Α.Ο.Ε.Μ. ( Ζαρκαδούλας, Ξεπαπαδέα ): Στεφαν , Μπουρσούκη Ε. 18 (1), Ρήγα 5, Βώλου 20 (4), Τσίρκα 2,  Ναύλερη 2, Κρητικοπούλου 2, Μαλλιαρού , ( δεν έπαιξαν : Γεωργακοπούλου, Μπάμπου, Μυκονιάτη, Κέλι ) .

Ελευθερία 50-39 Α.Ο.Ν.Α. ( Α’ Κορασίδων -02)

Σημαντική βαθμολογικώς νίκη, της ομάδας μας, σε ένα ματς που επέβαλε το ρυθμό της μετά το 2ο δεκάλεπτο, ενώ ο Α.Ο.Ν.Α., παρατάχθηκε με 9 παίκτριες και αγωνίσθηκε με 6, Αντιστοίχως ελλιπής από τραυματισμούς είχε παραταχθεί και η Ελευθερία στον 1ο γύρο.

20η/22 Α' Ε.Σ.Κα.Ν.Α. Κορασίδων <> Σαβ 17.03.2018 - Γηπ. κλ. Μοσχάτου Α, ώρα 16.45 (Διαιτ.: Μαυρέλης, Γεωργόπουλος)

Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Μ.  51- 39  Α.Ο.Ν. ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ  ( δεκ.: 11-16 , 26-23 , 40-33 , 51-39 )

Α.Ο.Ε.Μ. ( Ζαρκαδούλας, Ξεπαπαδέα ): Στεφαν , Μπουρσούκη Ε. 16 (2), Ρήγα 2, Γεωργακοπούλου , Βώλου 11 (2), Παπα , Τσίρκα © 6, Μυκονιάτη 1, Ναύλερη , Κρητικοπούλου 15 (1), Μπάμπου , ( δεν έπαιξε : Κέλι ) .

Α.Ο.Ν.Α. ( Αλεξοπούλου, Αλεξοπούλου ): Κουκουλιτάκη © 8 (1), Ξενιτοπούλου 19 (2), Μενέγα , Κατσαρέα 12, Καζάνη , Κάσουρα Θ. , ( δεν έπαιξαν : Κοντοέ-Γεωργιουδάκη , Καρπονίτη , Τσιμπίδη-Φακαρου ) .

Φάρος Κερ. 72-42 Ελευθερία ( Α’ Κορασίδων -02)

Δύσκολο ματς για τις κορασίδες, που πάλεψαν απέναντι σε δύο ομάδες, δηλαδή τον Φάρο και την Χατζηλεοντή που στην επανεμφάνισή της, ήταν σχεδόν μια ομάδα μόνη της.

19η/22 Α' Ε.Σ.Κα.Ν.Α. Κορασίδων <> Σαβ 10.03.2018 - Γηπ. κλ. Κερατσινίου, ώρα 20.00 (Διαιτ.: Κιουλάφας, Καρυκας )

Α.Ο. ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ.  72- 42  Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Μ.  ( δεκ.: 16-05 , 33-23 , 54-36 , 72-42 )

ΦΑΡΟΣ ( Παναγιωτόπουλος, Κοιλακου ): Σταμούλου 6, περιβολάρη , Mποκούζη 4, Zαμπούνη 2, Ζαχαρίου 2, Δρουμπούκη 12 (2), Kαραπατάκη 13 (1), Φερεντίνου , Mαλλιάρη 6, Βαρελτζη , Tζουρά , Xατζηλεοντή © 27 (1)  .

Α.Ο.Ε.Μ. ( Ζαρκαδούλας, Ξεπαπαδέα ): Στεφαν , Μπουρσούκη Ε. 4 (1), Ρήγα 10 (1), Γεωργακοπούλου , Βώλου 13 (1), Παπα , Τσίρκα © 4, Μυκονιάτη 2, Ναύλερη 2, Κρητικοπούλου 5, Μπάμπου , Μαλλιαρού 2  . 

Ελευθερία 31-87 Πρωτέας Β. ( Α’ Κορασίδων -02)

Ήττα από το αήττητο φαβορί του φετινού πρωταθλήματος. Η Ελευθερία προσπάθησε για όσο χρόνο μπορούσε, αλλά οι επιλογές του αντιπάλου δεν άφησαν περιθώρια.

17η/22 Α' Ε.Σ.Κα.Ν.Α. Κορασίδων <> Σαβ 03.03.2018 - Γηπ. κλ. Μοσχάτου Α, ώρα 16.45 (Διαιτ.: Κιουλάφας, Ιωάννου )

Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Μ.  31- 87  ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛ. Α.Ε.Ο.   ( δεκ.: 16-21 , 23-41 , 31-65 , 31-87 )

Α.Ο.Ε.Μ. ( Ζαρκαδούλας, Ξεπαπαδέα ): Στεφαν 3 (1), Μπουρσούκη Ε. 6 (2), Ρήγα 4, Γεωργακοπούλου , Βώλου 14 (1), Μπάμπου , Τσίρκα © , Μυκονιάτη , Ναύλερη , Κρητικοπούλου 4, Κέλι , Μαλλιαρού  .

ΠΡΩΤΕΑΣ ( Τσοπανάκη, Τσε#λερης ): Διαμαντοπούλου 2, Καβούνη 4, Μπουντούρη 10, Σιμιτζιδέλη 12, Λιγνού 12, Μωραίτη Γ. 2, Κεκλίκογλου 8, Σακελλαρίου 6, Ανδρικοπούλου 2, Αρμένη 4, Μωραίτη Λ. 8, Αναστασοπούλου © 17  .

Εσπερίδες 47-56 Ελευθερία ( Α’ Κορασίδων -02)

ια σημαντική νίκη για τις κορασίδες. Η Ελευθερία πήρεω από το πρώτο δεκάλεπτο διαφορά και άντεξε ως το τέλος, ενώ κρατούσε και την διαφορά πόντων(είχε χάσει με 10 στο Μοσχάτο 36-46), αλλά την έχασε στο τέλος.

17η/22 Α' Ε.Σ.Κα.Ν.Α. Κορασίδων <> Σαβ 24.02.2018 - Γηπ. κλ. "Εθν. Αντιστ." Καλλιθέας, ώρα 21.00 (Διαιτ.: Μπιτέρνας, Νάκος )

Γ.Σ. ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛ.  47- 56  Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Μ.  ( δεκ.:  07-21 , 17-31 , 33-47 , 47-56 ),

ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ( Τσουμπρης, Λούντζη ): Μιχαλοπούλου 13, Τζουνοπούλου © 4 (1), Πάγγου 2, Χασαπίδου 2, Μπαλωμένου 11, Παπαθεοδώρου 1, Παπακώστα 3, Γιαννακοπούλου 7, Κονόμη 4, ( δεν έπαιξαν :  Παπαδοπούλου, Σπανού ) .

Α.Ο.Ε.Μ. ( Ζαρκαδούλας, Ξεπαπαδέα ):Στεφαν , Μπουρσούκη Ε. 11 (3), Ρήγα 8 (1), Βώλου 13, Τσίρκα © 6, Μυκονιάτη , Ναύλερη 5, Κρητικοπούλου 7, Κέλι , Μαλλιαρού 6 (1), ( δεν έπαιξαν : Γεωργακοπούλου, Μπάμπου ) .

Δάφνη 42-47 Ελευθερία ( Α-1ος Μίνι Αγόρια -05)

Σημαντική βαθμολογική νίκη. Το ματς ήταν αμφίρροπο, και κρίθηκεν στο τέλος, με την Ελευθερία να αποσπάται με 10 πόντους(μέσα σε ένα ενάμισι λεπτό περίπου), αλλά και την  Δάφνη να συνεχίζει να παλεύει και να μειώνει τη διαφορά.

16η/22 Α' Ε.Σ.Κα.Ν.Α. Κορασίδων <> Σαβ 10.02.2018 - Γηπ. κλ. Παλ. Αγ. Δημητρίου, ώρα 15.45 (Διαιτ.: Γαρίνη, Τζίμης )

Α.Ο. ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ.  42- 47  Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Μ.  ( δεκ.:  06-10 , 16-17 , 31-31 , 42-47 )

ΔΑΦΝΗ ( Φατούρος ): Κουλούρη B. 2, Κρικέλα 9, Πιπερή , Δίμιτσα 6, Χρονοπούλου , Παγώνη Γ. © 21 (5), Σαρίδη 2, Ορφανοπούλου , Κορδιστού , Κουλούρη Μ. , Βλάχου 2, ( δεν έπαιξε: Πεντελίτη ) .

Α.Ο.Ε.Μ. ( Ζαρκαδούλας, Ξεπαπαδέα ): Μπάμπου , Μπουρσούκη Ε. 14 (3), Ρήγα 7 (1), Βώλου 9, Τσίρκα © 2 (0), Μυκονιάτη 2, Ναύλερη , Κρητικοπούλου 13, Μαλλιαρού , ( δεν έπαιξαν: Γεωργακοπούλου,Μπουρσούκη Μ., Κέλι ) .

Ελευθερία 25-49 Πανιώνιος ( Α’ Κορασίδων -02)

Ήττα των κορασίδων, καθώς η υπεροπλία του Πανιωνίου ήταν σαφής

15η/22 Α' Ε.Σ.Κα.Ν.Α. Κορασίδων <> Σαβ 03.02.2018 - Γηπ. κλ. Μοσχάτου Α, ώρα 16.45 (Διαιτ.: Παπαγεωργίου, Καρύκας )

Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Μ.  25- 49  ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Γ.Σ.Σ.  ( δεκ.: 05-18 , 13-32 , 19-44 , 25-49 )

Α.Ο.Ε.Μ. ( Ζαρκαδούλας ): Στεφαν , Μπουρσούκη Ε. , Ρήγα , Παπα , Βώλου 13, Τσίρκα © 8, Μυκονιάτη 2, Μπάμπου , Ναύλερη , Κέλι 2, Μπουρσούκη Μ. , ( δεν έπαιξε : Κρητικοπούλου ) .

Π.Γ.Σ.Σ. ( Κοπάτσκοβα, Κρανάκης ): Παχνή 2, Ολυμπίου © 16, Μπιλλη , Παντοπούλου 3 (1), Λάσκαρη , Τσαγκαροπούλου 8, Κλιντζιάν 6, Γεωργουσοπούλου , Αγραφιώτη , Ανδρονικίδου 6, Αλεβίζου 2, Γεροντίτη 6  .

Κορυδαλλος 38-34 Α.Ο.Ε.Μ. ( Α’ Κορασίδων -02)

Ήττα στο ντέρμπι με τον Κορυδαλλό, με την ομάδα μας να διαφυλάττει  τουλάχιστον την διαφορά. Ο Κορυδαλλός κάλυψε στο μέρος, προς στιγμή, την διαφορά (+9), αλλά η ομάδαμας αντέδρασε και όχι μόνο αυτό πήρε κι αυτή , προς στιγμή, την πρωτοπορία. Τα τελευταία λεπτά κύλησαν αγωνιωδώς με την διαφορά σχεδόν στον πόντο, με την ομάδα μας να είναι σε απόσταση ακόμη και για την νίκη, την οποία τελικώς εξασφάλισε η γηπεδούχος στο τέλος.

14η/22 Α' Ε.Σ.Κα.Ν.Α. Κορασίδων <> Σαβ 27.01.2018 - Γηπ. Δ.Α.Κ. Κορυδαλλού, ώρα 16.45 (Διαιτ.: Τζίμης, Τζιμινίδης)

Α.Σ. ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ  38- 34  Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Μ.  ( δεκ.: 05-08 , 17-16 , 29-28 , 38-34 )

Α.Σ.Κ. ( Κάργιαννης Ι. Κάργιαννης Θ. ): Αλεξια 2, Πολυζώτη 8, Ζήκα 22, Τζώνη © 2, Στιβακτάκη , Μπρονισέβσκα 1, Μάντη 3, Καραμπίνα , ( δεν έπαιξαν: Πετρολέκα,Αγαπητού, Δρόσου,  Μάνου ) .

Α.Ο.Ε.Μ. ( Ζαρκαδούλας, Ξεπαπαδέα ): Στεφαν , Μπουρσούκη Ε. 7 (1), Ρήγα 5 (1), Γεωργακοπούλου , Βώλου 10, Τσίρκα © 7, Μυκονιάτη , Κρητικοπούλου 5, Μαλλιαρού , ( δεν έπαιξαν: Ναύλερη, Κέλι ) .

Ελευθερία 38-58 Πανελευσινιακός ( Α’ Κορασίδων -02)

Με ένα εντυπωσιακό ξεκίνημα ο Πανελευσινιακός, πήρε την νίκη χωρίς να απειληθεί.

13η/22 Α' Ε.Σ.Κα.Ν.Α. Κορασίδων <> Σαβ 20.01.2018 - Γηπ. κλ. Μοσχάτου Α, ώρα 16.45 (Διαιτ. : Τζίμης, Τζιμινίδης )

Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Μ.  38- 58  ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ Α.Ο.Κ.  ( δεκ.: 08-21 , 16-33 , 28-48 , 38-58 )

Α.Ο.Ε.Μ. ( Ζαρκαδούλας ): Στεφαν , Μπουρσούκη Ε. 11 (3), Ρήγα 5, Γεωργακοπούλου , Βώλου 12 (2), Παπα , Τσίρκα 4, Μυκονιάτη 4, Ναύλερη , Μπάμπου , Κέλι 2, Μαλλιαρού  .

Π.Α.Ο.Κ. ( Πέτρου  ) : Τσεπελίκου 22, Γουργιωτοπούλου , Στοτσένη 5, Πέππα 18 (1), Ιωσηφίδη 3, Μαργέτη 4, Μαρούγκα 2, Μπρίγκια , Λούκου , Τσαλου , Κοκκαλάρα , Πόγκα 4  .

 

Τερψιθέα Γλ. 30-39 Ελευθερία ( Α’ Κορασίδων -02)

Μια σημαντική νίκη για τις κορασίδες, που πήραν από το πρώτο δεκάλεπτο την διαφορά και έφθασαν σε μια "καθαρή" νίκη.

12η/22 Α' Ε.Σ.Κα.Ν.Α. Κορασίδων <> Σαβ 13.01.2018 - Γηπ. κλ.δημ Γλυφάδας " Παπαδ.", ώρα 16.30 (Διαιτ. : Γεωργόπουλος, Καρύκας )

ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦ. Α.Ο.  30- 39  Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Μ.  ( δεκ.: 07-12 , 16-24 , 21-33 , 30-39 )

ΤΕΡΨΙΘΕΑ ( Οικονομόπουλος ):  Κεφαλα 12 (2), Μακρή Ε. 1, Μπάστα 7, Μακρή Α. , Αγκαι 2, Γρηγοριάδη , Μουστάκα , Ευριπιώτη 2, Μπάντζιου 2, Βοτζάκη 2, Καλαντζή © , Καραγιαννίδου 2  .

Α.Ο.Ε.Μ. ( Ζαρκαδούλας, Ξεπαπαδέα ): Στεφαν , Μπουρσούκη Ε. 3 , Ρήγα 1 , Γεωργακοπούλου , Βώλου 14 , Μπάμπου 1 , Τσίρκα © 6 (1), Μυκονιάτη 2 , Ναύλερη , Κρητικοπούλου 9, Μαλλιαρού 3 (1), ( δεν έπαιξε : Κέλι ) .

Κρόνος 91-20 Ελευθερία ( Α’ Κορασίδων -02)

Δύσκολο βράδι για τις κορασίδες σε ένα ματς, που τα κορίτσια το αντιμετώπισαν υποθετικά ως μη διεκδικήσιμιο, έναντι μιας πολύ ισχυρής ομάδας οπότε και το αποτέλεσμα ήταν μη αντιπρωσοπευτικό για τις δυνατότητές τους. Ταυτοχρόνως μάλιστα ο αντίπαλος, κρατούσε στο παιχνίδι τις βασικές του παίκτριες, παρά την μεγάλη διαφορά στο σκορ και παρότι η ομάδα μας αγωνιζόταν από κάποιο σημείο και μετά με πολύ μικρές σε ηλικία παίκτριες

11η/22 Α' Ε.Σ.Κα.Ν.Α. Κορασίδων <> Σαβ 16.12.2017 - Γηπ. κλ. Νέο Αγ. Δημητρίου, ώρα 21.00 (Διαιτ. : Φραγκιαδάκης, Νάκος )

Γ.Σ. ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ.  91- 20  Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Μ.  ( δεκ.:  27-05 , 49-12 , 63-18 , 91-20 )

Ελευθερία 47-41 Ολυμπιακός ( Α’ Κορασίδων -02)

Νίκη μεγάλης βαθμολογικής σημασίας. Ο αγώνας ήταν αμφίρροπος, με την Ελευθερία να κρατά στο μεγαλύτερο μέρος ένα μικρό προβάδισμα. η Ελευθερία ξαναπήρε την πρωτοπορία στο 4ο δεκάλεπτο και την μεγάλωσε στο τέλος, καθώς η πίεση του Ολυμπιακού στο φινάλε, για ισοφάριση, είχε αντίστροφο αποτέλεσμα.

10η/22 Α' Ε.Σ.Κα.Ν.Α. Κορασίδων <> Σαβ 09.12.2017 - Γηπ. κλ. Μοσχάτου Α, ώρα 16.45 (Διαιτ. : Πρισιμιτζάκης, Τρουμούσης )

Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Μ.  47- 41 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.  ( δεκ.:  12-08 , 25-22 , 34-35 , 47-41 )

Α.Ο.Ε.Μ. ( Ζαρκαδούλας, Ξεπαπαδέα ):  Μπουρσούκη Ε. 9 (2), Ρήγα 3, Βώλου 20 (1), Τσίρκα © 2, Μυκονιάτη , Ναύλερη , Κρητικοπούλου 8, Μαλλιαρού 5, ( δεν έπαιξαν :  Μπάμπου, Γεωργακοπούλου, Παπα, Κέλι ) .

Ο.Σ.Φ.Π. ( Φέρτης ): Ψαθάκη 4, Χατζηβέρογλου 1, Τζανόγλου 8, Χάλιου 2, Λυμπέρη Γ. 5 (1), Καπαρέλου , Λυμπέρη Α. 9, Μολτσανόβα , Φλόκα © 8, Καλογρίδη 4, ( δεν έπαιξαν :  Πράππα, Καρακατσάνη ) .

Α.Ο.Ν.Α. 50-30 Ελευθερία ( Α’ Κορασίδων -02)

Δεν μπόρεσαν να διεκδικήσουν το παιχνίδι οι κορασίδες, καθώς ο Α.Ο.Ν.Α. μεγάλωνε την διαφορά και πήρε την νίκη.

 9η/22 Α' Ε.Σ.Κα.Ν.Α. Κορασίδων <> Σαβ 02.12.2017 - Γηπ. κλ. νέο Αργυρ/λης, ώρα 20.15 (Διαιτ. : Σιμα, Τζιμινίδης )

Α.Ο.Ν. ΑΡΓΥΡ/ΠΟΛΗΣ  50- 30  Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Μ.  ( δεκ.:  12-10 , 26-16 , 41-25 , 50-30 )

Α.Ο.Ν.Α.(Γιαννακόπουλος, Μενεγας): Κουκουλιτάκη 17, Ξενιτοπούλου 7 (1), Καζάνη 2, Μενέγα 2, Κατσαρέα © 15, Κοντοέ-Γεωργιουδάκη , Καπετανοπούλου , Τσιμπίδη-Φακαρου , Κάσουρα Θ. 4, Κασσωτάκη 3  .

Α.Ο.Ε.Μ. ( Ζαρκαδούλας, Ξεπαπαδέα ): Στεφαν , Μπουρσούκη Ε. 7, Ρήγα 10, Γεωργακοπούλου , Βώλου 9, Μπουρσούκη Μ. , Τσίρκα © 2, Μυκονιάτη , Ναύλερη 2, Κέλι , Μπάμπου   .

Ελευθερία 34-56 Φάρος Κερ. ( Α’ Κορασίδων -02)

Δύσκολο παιχνίδι για τις κορασίδες, που εκτός από την δύναμη του αντιπάλου, είχαν να αντιμετωπίσουν και τις απουσίες τους, με δυστυχώς την εξέλιξη της Αλεξάνδρας Τάραμα, με χιαστό. Της ευχόμαστε σύτομη αποθεραπεία.

 7η/22 Α' Ε.Σ.Κα.Ν.Α. Κορασίδων <> Σαβ 25.11.2017 - Γηπ. κλ. Μοσχάτου Α, ώρα 16.45 (Διαιτ. : Τζίμης, Ιωάννου )

Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Μ.  34- 56  ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣ. Α.Ο.  ( δεκ.:  11-20 , 19-38 , 23-52 , 34-56 )

Α.Ο.Ε.Μ. ( Ζαρκαδούλας ):  Στεφαν 2, Μπουρσούκη Ε. 3 (1), Ρήγα 4, Γεωργακοπούλου , Βώλου 13 (3), Μπουρσούκη Μ. , Τσίρκα © 2, Μυκονιάτη 2, Ναύλερη 4, Μπάμπου , Κέλι 3, Μαλλιαρού 1  .

ΦΑΡΟΣ( Παναγιωτόπουλος, Κοιλάκου ): Σταμούλου , Διακάκη , Mποκούζη , Zαμπούνη 5 , Ζαχαρίου , Tζουρά 2 , Kαραπατάκη 7, Φερεντίνου , Mαλλάρη , Xατζηλεοντή © 32, Σταμου , Σακελλαρίδου 10  .

Πρωτέας Β. 83-43 Ελευθερία( Α’ Κορασίδων -02)

Προσπάθησαν τα κορίτσια μας, όσο μπορούσαν απέναντι σε μια πανίσχυρη ομάδα, με εντυπωσιακή υπεροχή σε ύψη, και μέχρι στιγμής το πρώτο φαβορί για τον τίτλο.

 7η/22 Α' Ε.Σ.Κα.Ν.Α. Κορασίδων <>Σαβ 18.11.2017 - Γηπ. κλ. Βούλας, ώρα 16.30 (Διαιτ. : Τζίμης, Χρόνης )

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ Α.Ε.Ο.  83- 43  Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Μ.  ( δεκ.:  25-02 , 47-13 , 66-27 , 83-43 )

ΠΡΩΤΕΑΣ( Τσοπανάκη ): Διαμαντοπούλου 2, Καβούνη © , Μπουντούρη 9, Σιμιτζιδέλη 9, Μωραίτη Λ. 6, Κεκλίκογλου 8, Σακελλαρίου 12 (1), Αρμένη 5 (1), Μωραίτη Γ. 10, Λιγνού 9, Αποστόλου 4, Αναστασοπούλου 9  .

Α.Ο.Ε.Μ. ( Ζαρκαδούλας ):  Στεφαν , Μπουρσούκη , Ρήγα 9 (1), Γεωργακοπούλου 4, Βώλου 22 (3), Παπα , Τσίρκα © 6, Μυκονιάτη , Ναύλερη , Κέλι 2,  Μαλλιαρού , Μπάμπου  .

Ελευθερία 36-46 Εσπερίδες ( Α’ Κορασίδων -02)

Δεν κατάφεραν να περάσουν το εμπόδιο των Εσπερίδων οι κορασίδες. Οι φιλοξενούμενοι μετά από ένα αμφίροπο πρώτο μέρος, αύξησαν την μικρή διαφορά που είχαν με ένα σερί 8 βολών, που δεν είχαν απάντηση από εμάς, οπότε εκεί κρίθηκε το ματς. Η Ελευθερία μείωσε στο τέλος την διαφορά που είχε φθάσει στους 15 πόντους.

 6η/22 Α' Ε.Σ.Κα.Ν.Α. Κορασίδων <>Σαβ 11.11.2017 - Γηπ. κλ. Μοσχάτου Α, ώρα 16.45 (Διαιτ. : Χρόνης, Καρυκας )

Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Μ.  36- 46  ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛ. Γ.Σ.Γ. ( δεκ.: 10-06 , 17-22 , 21-34 , 36-46 )

Α.Ο.Ε.Μ. ( Ζαρκαδούλας ): Στεφαν 5 (1), Μπουρσούκη , Ρήγα 9 , Γεωργακοπούλου , Βώλου 12, Τσίρκα © 8, Μυκονιάτη , Ναύλερη , Μπάμπου , Κέλι , Μαλλιαρού 2, ( δεν έπαιξε : Παπα )  .

ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ( Ζότοβα ): Παπαδοπούλου ,  Μιχαλοπούλου 10,  Τζουνοπούλου 6,  Πάγγου 4,  Χασαπίδου 2,  Μπαλωμένου 7,  Νετσο ,  Μπεση ,  Χαρούνι 4,  Γιαννακοπούλου © 8,  Σπανού ,  Κονόμη 5   .

η κατάταξη :

    Α΄ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Ν Η
1   Πρωτέας 6 0
2   Κρόνος 5 1
    Φάρος 5 1
4   Πανιώνιος 4 2
    Εσπερίδες 4 2
6   Α.Ο.Ν.Α. 3 3
    Πανελευ/κός 3 3
    Ελευθερία 3 3
9   Ολυμπιακός 2 4
10   Δάφνη 1 5
11   Τερψιθέα 0 6
    Κορυδαλλός 0 6

Ελευθερία 52-31 Δάφνη ( Α’ Κορασίδων -02)

Σημαντική νίκη. Η Ελευθερία επέβαλε το ρυθμό της σε όλο το παιχνίδι. Στα δυσάρεστα ο τραυματισμός της Κρητικοπούλου, μάλλον με διάστρεμα. Ευχόμαστε γρήγορη ανάρρωση.

 5η/22 Α' Ε.Σ.Κα.Ν.Α. Κορασίδων <>Σαβ 04.11.2017 - Γηπ. κλ. Μοσχάτου Α, ώρα 16.45 (Διαιτ.: Γαρίνη, Καρυκας )

Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Μ.  52- 31  ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡ. Α.Ο. ( δεκ.:  18-11 , 18-11 , 28-20 , 40-27 )

Α.Ο.Ε.Μ. ( Ζαρκαδούλας ):  Στεφαν , Μπουρσούκη 9 (3), Ρήγα 10, Γεωργακοπούλου , Βώλου 14, Κέλι , Τσίρκα © 6, Μυκονιάτη , Ναύλερη 2, Κρητικοπούλου 6, Μπάμπου , Μαλλιαρού 5 (1)  .

ΔΑΦΝΗ ( Φατούρος ): Βλάχου , Πιπερή , Κουλούρη B. , Δίμιτσα 5 (1), Χρονοπούλου 4, Παγώνη Γ. © 12, Σαρίδη , Οργανοπούλου , Κρικέλα 8, Κουλούρη Μ. 2, ( δεν έπαιξαν : Τσίχλα, Κορδιστού ) .

η κατάταξη :

    Α΄ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Ν Η
1   Πρωτέας 5 0
2   Κρόνος 4 1
    Πανιώνιος 4 1
    Φάρος 4 1
5   Εσπερίδες 3 2
    Ελευθερία 3 2
7   Α.Ο.Ν.Α. 2 3
    Ολυμπιακός 2 3
    Πανελευ/κός 2 3
10   Δάφνη 1 3
11   Τερψιθέα 0 5
    Κορυδαλλός 0 5

Πανιώνιος 50-26 Ελευθερία ( Α’ Κορασίδων -02)

Ήττα απέναντι στον ισχυρό Πανιώνιο, μετά από μια καλή προσπάθεια. Η τελική διαφορά στο σκορ, δημιουργήθηκε στα τελευταία λεπτά.

 4η/22 Α' Ε.Σ.Κα.Ν.Α. Κορασίδων <>Σαβ 21.10.2017 - Γηπ. κλ. "Βαρίκας" Ν. Σμύρνη, ώρα 16.30 (Διαιτ. : Γαρίνη, Σιμα )

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Γ.Σ.Σ.  50- 26  Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Μ.  ( δεκ.:  12-08 , 19-11 , 29-22 , 50-26 )

Π.Γ.Σ.Σ. ( Κοπάτσκοβα ): Λάσκαρη , Ολυμπίου © 5, Παντελή 16, Παντοπούλου 2, Παχνή 3, Τσαγκαροπούλου 20, Κλιντζιάν , Ανδρονικίδου 2, Ισαακίδη 2, Γεωργουσοπούλου , Μπάκου ,  Γεροντίτη  .

Α.Ο.Ε.Μ. ( Ζαρκαδούλας ): Μπάμπου , Μπουρσούκη , Μυκονιάτη , Κέλι , Βώλου 12 (2), Παπα , Ναύλερη , Γεωργακοπούλου , Ρήγα 6 (1), Κρητικοπούλου 2, Στεφαν , Τσίρκα © 6  .

Ελευθερία 53-46 Κορυδαλλος ( Α’ Κορασίδων -02)

Σημαντική νίκη, με ανατροπή μετά από την πεισματώδη προσπάθεια της ομάδας.

 3η/22 Α' Ε.Σ.Κα.Ν.Α. Κορασίδων <>Σαβ 14.10.2017 - Γηπ. κλ. Μοσχάτου, ώρα 16.45 (Διαιτ. : Καρακωνσταντόπουλος, Πλαχουρας )

Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Μ.  53- 46  ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ Α.Σ ( δεκ.:  13-13 , 20-28 , 33-37 , 53-46 )

Α.Ο.Ε.Μ. ( Ζαρκαδούλας ):  Στεφαν 2, Μπουρσούκη 7 (1), Ρήγα 10 (1), Γεωργακοπούλου , Βώλου 25 (2),  Τσίρκα © , Μυκονιάτη , Κρητικοπούλου 7,  Αετοπούλου 2, Μπάμπου , ( δεν έπαιξαν : Κέλι, Ναύλερη )  .

Κ.Α.Σ. ( Καραγιαννης Ι., Καραγιαννης Θ.  ):  Πολυζώτη 5 , Μάντη , Τζώνη © 20, Στιβακτάκη 2, Πετρολέκα , Μπρονισέβσκα 10, Μάνου , Μάραγια , Δρόσου , Ζήκα 9, Κοντιαέλου , ( δεν έπαιξε : Καραμπίνα ) .

Πανελευσινιακός 65-34 Ελευθερία ( Α’ Κορασίδων -02)

Πολύ δυνατός ο Πανελευσινιακός πήρε την νίκη με διαφορά.

 2η/22 Α' Ε.Σ.Κα.Ν.Α. Κορασίδων <>Σαβ 30.09.2017 - Γηπ. κλ. "Δασκαλ." Ελευσίνας, ώρα 13.30 (Διαιτ. : Παπαγεωργίου, Ανδρεόπουλος )

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ Α.Ο.Κ.  65- 34  Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Μ.  ( δεκ.:  19-04 , 34-08 , 47-16 , 65-34 )
Π.Α.Ο.Κ. ( Πέτρου  ) :  Τσεπελίκου 12,  Γουργιωτοπούλου © 4,  Στοτσένη 5,  Πέππα 18 (2),  Ιωσηφίδη 4,  Μαργέτη 5,  Μαούγκα 2,  Πίνη ,  Λούκου 2,  Τσαλου 11,  Κοκκαλάρα,  Πόγκα 2  .

Α.Ο.Ε.Μ. ( Ζαρκαδούλας ) :  Μπάμπου,  Μπουρσούκη,  Ρήγα 2 ,  Γεωργακοπούλου 2,  Βώλου 17 (1),  Παπα 2,  Τσίρκα © 4,  Μυκονιάτη ,  Ναύλερη ,  Κρητικοπούλου 1,  Στεφαν 4,  Τάραμα 2  .

Ελευθερία 38-32 Τερψιθέα Γλ. ( Α’ Κορασίδων -02)

Ξεκίνημα με νίκη για την ομάδα μας.  Η Ελευθερία από την 2η περίοδο έπαιρνε προβάδισμα σε κάθε δεκάλεπτο που κάποιες στιγμές ήταν διψήφιο. Όμως η Τερψιθέα κατάφερνε να μειώνει στην λήξη κάθε περιόδου, ενώ στο φινάλε μέιωσε την διαφορά στο τελευταίο δίλεπτο.

 1η/262 Α' Ε.Σ.Κα.Ν.Α. Κορασίδων <>Σαβ 30.09.2017 - Γηπ. κλ. Μοσχάτου,  ώρα 16.45 (Διαιτ. : Αρφαρά, Φραγκιαδάκης )

Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Μ.  38- 32  ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦ. Α.Ο.  ( δεκ.:  06-07 , 18-14 , 29-26 , 38-32 )

Α.Ο.Ε.Μ. ( Ζαρκαδούλας ) :  Μπάμπου ,  Μπουρσούκη 6 (1),  Ρήγα 6,  Γεωργακοπούλου ,  Βώλου 12 (2),  Τσίρκα © 3,  Μυκονιάτη 2,  Κρητικοπούλου 6,  Αετοπούλου ,  Τάραμα 3,  ( δεν έπαιξαν :  Παπα , Ναύλερη ) .

ΤΕΡΨΙΘΕΑ ( Οικονομόπουλος ) :  Κεφαλα 5,  Μακρή Ε. 2,  Μπάστα ,  Καραβίδα 1,  Μάντζιου 2,  Γρηγοριάδη ,  Μουστάκα 2,  Ευριπιώτη 10,  Μακρή Α. 2,  Βοτζάκη 2,  Καλαντζή © 5 (1),  Καραγιαννίδου 1  .

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2017-2018

το πρόγραμμα, όπως έχει διαμορφωθεί πριν την έναρξη

Α ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΕΣΚΑΝΑ 2017-2018    
Αγ/κή Ημερομ Ωρα Γήπεδο ΟΜΑΔΑ Α   ΟΜΑΔΑ Β
. 1 30/9/2017 20.15 ΝΕΟ ΚΛ. ΑΡΓΥΡ/ΛΗΣ ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ   ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
. 1 30/9/2017 19.30 ΚΛ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟ   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
. 1 30/9/2017 17.00 ΚΛ ΒΟΥΛΑΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ   ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΣ
. 1 30/9/2017 16.45 ΚΛ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. ΑΟ   ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ
. 1 30/9/2017 14.45 ΠΑΛ. ΚΛ. ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡ. ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΟ   ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ
. 1 30/9/2017 16.30 ΚΛ «ΑΝΔ.ΒΑΡΙΚΑΣ» ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ   ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ ΑΣ
Αγ/κή Ημερομ Ωρα Γήπεδο ΟΜΑΔΑ Α   ΟΜΑΔΑ Β
. 2 7/10/2017 09.30 ΣΕΦ Β ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ   ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ
. 2 7/10/2017 21.00 ΝΕΟ ΚΛ ΑΓ ΔΗΜ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΣ   ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟ
. 2 7/10/2017 15.00 ΚΛ. ΔΗΜ. ΓΛΥΦ. ΠΑΠ. ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ   ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ
. 2 7/10/2017 13.30 1ο ΚΛ. ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ   ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. ΑΟ
. 2 7/10/2017 16.45 ΔΑΚ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ ΑΣ   ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΟ
. 2 7/10/2017 21.00 ΚΛ. ΕΘΝ. ΑΝΤΙΣΤΑΣΗΣ ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ   ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
Αγ/κή Ημερομ Ωρα Γήπεδο ΟΜΑΔΑ Α   ΟΜΑΔΑ Β
. 3 14/10/2017 20.15 ΝΕΟ ΚΛ. ΑΡΓΥΡ/ΛΗΣ ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ   ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΣ
. 3 14/10/2017 19.30 ΚΛ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟ   ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ
. 3 14/10/2017 17.00 ΚΛ ΒΟΥΛΑΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ   ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ
. 3 14/10/2017 16.45 ΚΛ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. ΑΟ   ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ ΑΣ
. 3 14/10/2017 14.45 ΠΑΛ. ΚΛ. ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡ. ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΟ   ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
. 3 14/10/2017 21.00 ΚΛ. ΕΘΝ. ΑΝΤΙΣΤΑΣΗΣ ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
Αγ/κή Ημερομ Ωρα Γήπεδο ΟΜΑΔΑ Α   ΟΜΑΔΑ Β
. 4 21/10/2017 15.00 ΚΛ. ΔΗΜ. ΓΛΥΦ. ΠΑΠ. ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ   ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ
. 4 21/10/2017 13.30 1ο ΚΛ. ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ   ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟ
. 4 21/10/2017 16.45 ΔΑΚ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ ΑΣ   ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ
. 4 21/10/2017 16.30 ΚΛ «ΑΝΔ.ΒΑΡΙΚΑΣ» ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ   ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. ΑΟ
. 4 21/10/2017 14.45 ΠΑΛ. ΚΛ. ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡ. ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΟ   ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
. 4 21/10/2017 21.00 ΝΕΟ ΚΛ ΑΓ ΔΗΜ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΣ   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
Αγ/κή Ημερομ Ωρα Γήπεδο ΟΜΑΔΑ Α   ΟΜΑΔΑ Β
. 5 4/11/2017 20.15 ΝΕΟ ΚΛ. ΑΡΓΥΡ/ΛΗΣ ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ   ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ
. 5 4/11/2017 19.30 ΚΛ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟ   ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ ΑΣ
. 5 4/11/2017 17.00 ΚΛ ΒΟΥΛΑΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ   ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
. 5 4/11/2017 16.45 ΚΛ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. ΑΟ   ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΟ
. 5 4/11/2017 21.00 ΚΛ. ΕΘΝ. ΑΝΤΙΣΤΑΣΗΣ ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ   ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΣ
. 5 4/11/2017 09.30 ΣΕΦ Β ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ   ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ
Αγ/κή Ημερομ Ωρα Γήπεδο ΟΜΑΔΑ Α   ΟΜΑΔΑ Β
. 6 11/11/2017 16.45 ΔΑΚ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ ΑΣ   ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ
. 6 11/11/2017 16.30 ΚΛ «ΑΝΔ.ΒΑΡΙΚΑΣ» ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ   ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟ
. 6 11/11/2017 14.45 ΠΑΛ. ΚΛ. ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡ. ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΟ   ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ
. 6 11/11/2017 16.45 ΚΛ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. ΑΟ   ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
. 6 11/11/2017 13.30 1ο ΚΛ. ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
. 6 11/11/2017 15.00 ΚΛ. ΔΗΜ. ΓΛΥΦ. ΠΑΠ. ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ   ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΣ
Αγ/κή Ημερομ Ωρα Γήπεδο ΟΜΑΔΑ Α   ΟΜΑΔΑ Β
. 7 18/11/2017 20.15 ΝΕΟ ΚΛ. ΑΡΓΥΡ/ΛΗΣ ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ   ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
. 7 18/11/2017 19.30 ΚΛ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟ   ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΟ
. 7 18/11/2017 17.00 ΚΛ ΒΟΥΛΑΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ   ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. ΑΟ
. 7 18/11/2017 21.00 ΚΛ. ΕΘΝ. ΑΝΤΙΣΤΑΣΗΣ ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ   ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ
. 7 18/11/2017 09.30 ΣΕΦ Β ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ   ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ ΑΣ
. 7 18/11/2017 21.00 ΝΕΟ ΚΛ ΑΓ ΔΗΜ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΣ   ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ
Αγ/κή Ημερομ Ωρα Γήπεδο ΟΜΑΔΑ Α   ΟΜΑΔΑ Β
. 8 25/11/2017 14.45 ΠΑΛ. ΚΛ. ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡ. ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΟ   ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ
. 8 25/11/2017 16.45 ΚΛ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. ΑΟ   ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟ
. 8 25/11/2017 17.00 ΚΛ ΒΟΥΛΑΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ   ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
. 8 25/11/2017 16.30 ΚΛ «ΑΝΔ.ΒΑΡΙΚΑΣ» ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
. 8 25/11/2017 16.45 ΔΑΚ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ ΑΣ   ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΣ
. 8 25/11/2017 13.30 1ο ΚΛ. ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ   ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ
Αγ/κή Ημερομ Ωρα Γήπεδο ΟΜΑΔΑ Α   ΟΜΑΔΑ Β
. 9 2/12/2017 20.15 ΝΕΟ ΚΛ. ΑΡΓΥΡ/ΛΗΣ ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ   ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. ΑΟ
. 9 2/12/2017 19.30 ΚΛ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟ   ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ
. 9 2/12/2017 21.00 ΚΛ. ΕΘΝ. ΑΝΤΙΣΤΑΣΗΣ ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ   ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ
. 9 2/12/2017 09.30 ΣΕΦ Β ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ   ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΟ
. 9 2/12/2017 21.00 ΝΕΟ ΚΛ ΑΓ ΔΗΜ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΣ   ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
. 9 2/12/2017 15.00 ΚΛ. ΔΗΜ. ΓΛΥΦ. ΠΑΠ. ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ   ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ ΑΣ
Αγ/κή Ημερομ Ωρα Γήπεδο ΟΜΑΔΑ Α   ΟΜΑΔΑ Β
. 10 9/12/2017 17.00 ΚΛ ΒΟΥΛΑΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ   ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ
. 10 9/12/2017 19.30 ΚΛ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟ   ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
. 10 9/12/2017 16.45 ΚΛ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. ΑΟ   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
. 10 9/12/2017 14.45 ΠΑΛ. ΚΛ. ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡ. ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΟ   ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΣ
. 10 9/12/2017 16.30 ΚΛ «ΑΝΔ.ΒΑΡΙΚΑΣ» ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ   ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ
. 10 9/12/2017 16.45 ΔΑΚ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ ΑΣ   ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ
Αγ/κή Ημερομ Ωρα Γήπεδο ΟΜΑΔΑ Α   ΟΜΑΔΑ Β
. 11 16/12/2017 20.15 ΝΕΟ ΚΛ. ΑΡΓΥΡ/ΛΗΣ ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ   ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟ
. 11 16/12/2017 21.00 ΚΛ. ΕΘΝ. ΑΝΤΙΣΤ. ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ   ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ ΑΣ
. 11 16/12/2017 09.30 ΣΕΦ Β ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ   ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ
. 11 16/12/2017 21.00 ΝΕΟ ΚΛ ΑΓ ΔΗΜ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΣ   ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. ΑΟ
. 11 16/12/2017 15.00 ΚΛ. ΔΗΜ. ΓΛΥΦ. ΠΑΠ. ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ   ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΟ
. 11 16/12/2017 13.30 1ο ΚΛ. ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ   ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
Αγ/κή Ημερομ Ωρα Γήπεδο ΟΜΑΔΑ Α   ΟΜΑΔΑ Β
1 12 13/1/2018 21.00 ΚΛ. ΕΘΝ. ΑΝΤΙΣΤΑΣΗΣ ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ   ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ
1 12 13/1/2018 09.30 ΣΕΦ Β ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ   ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟ
1 12 13/1/2018 21.00 ΝΕΟ ΚΛ ΑΓ ΔΗΜ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΣ   ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ
1 12 13/1/2018 15.00 ΚΛ. ΔΗΜ. ΓΛΥΦ. ΠΑΠ. ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ   ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. ΑΟ
1 12 13/1/2018 13.30 1ο ΚΛ. ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ   ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΟ
1 12 13/1/2018 16.45 ΔΑΚ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ ΑΣ   ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
Αγ/κή Ημερομ Ωρα Γήπεδο ΟΜΑΔΑ Α   ΟΜΑΔΑ Β
2 13 20/1/2018 20.15 ΝΕΟ ΚΛ. ΑΡΓΥΡ/ΛΗΣ ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
2 13 20/1/2018 19.30 ΚΛ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟ   ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΣ
2 13 20/1/2018 17.00 ΚΛ ΒΟΥΛΑΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ   ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ
2 13 20/1/2018 16.45 ΚΛ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. ΑΟ   ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ
2 13 20/1/2018 14.45 ΠΑΛ. ΚΛ. ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡ. ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΟ   ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ ΑΣ
2 13 20/1/2018 16.30 ΚΛ «ΑΝΔ.ΒΑΡΙΚΑΣ» ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ   ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
Αγ/κή Ημερομ Ωρα Γήπεδο ΟΜΑΔΑ Α   ΟΜΑΔΑ Β
3 14 27/1/2018 21.00 ΝΕΟ ΚΛ ΑΓ ΔΗΜ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΣ   ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ
3 14 27/1/2018 15.00 ΚΛ. ΔΗΜ. ΓΛΥΦ. ΠΑΠ. ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ   ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟ
3 14 27/1/2018 13.30 1ο ΚΛ. ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ   ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ
3 14 27/1/2018 16.45 ΔΑΚ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ ΑΣ   ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. ΑΟ
3 14 27/1/2018 16.30 ΚΛ «ΑΝΔ.ΒΑΡΙΚΑΣ» ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ   ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΟ
3 14 27/1/2018 09.30 ΣΕΦ Β ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ   ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
Αγ/κή Ημερομ Ωρα Γήπεδο ΟΜΑΔΑ Α   ΟΜΑΔΑ Β
4 15 3/2/2018 20.15 ΝΕΟ ΚΛ. ΑΡΓΥΡ/ΛΗΣ ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ   ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ
4 15 3/2/2018 19.30 ΚΛ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟ   ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ
4 15 3/2/2018 17.00 ΚΛ ΒΟΥΛΑΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ   ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ ΑΣ
4 15 3/2/2018 16.45 ΚΛ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. ΑΟ   ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
4 15 3/2/2018 21.00 ΚΛ. ΕΘΝ. ΑΝΤΙΣΤΑΣΗΣ ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ   ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΟ
4 15 3/2/2018 09.30 ΣΕΦ Β ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ   ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΣ
Αγ/κή Ημερομ Ωρα Γήπεδο ΟΜΑΔΑ Α   ΟΜΑΔΑ Β
5 16 10/2/2018 13.30 1ο ΚΛ. ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ   ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ
5 16 10/2/2018 16.45 ΔΑΚ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ ΑΣ   ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟ
5 16 10/2/2018 16.30 ΚΛ «ΑΝΔ.ΒΑΡΙΚΑΣ» ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ   ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ
5 16 10/2/2018 14.45 ΠΑΛ. ΚΛ. ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡ. ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΟ   ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. ΑΟ
5 16 10/2/2018 21.00 ΝΕΟ ΚΛ ΑΓ ΔΗΜ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΣ   ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
5 16 10/2/2018 15.00 ΚΛ. ΔΗΜ. ΓΛΥΦ. ΠΑΠ. ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
Αγ/κή Ημερομ Ωρα Γήπεδο ΟΜΑΔΑ Α   ΟΜΑΔΑ Β
6 17 24/2/2018 20.15 ΝΕΟ ΚΛ. ΑΡΓΥΡ/ΛΗΣ ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ   ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ ΑΣ
6 17 24/2/2018 19.30 ΚΛ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟ   ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
6 17 24/2/2018 17.00 ΚΛ ΒΟΥΛΑΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ   ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΟ
6 17 24/2/2018 21.00 ΚΛ. ΕΘΝ. ΑΝΤΙΣΤΑΣΗΣ ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ   ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. ΑΟ
6 17 24/2/2018 09.30 ΣΕΦ Β ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ   ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ
6 17 24/2/2018 21.00 ΝΕΟ ΚΛ ΑΓ ΔΗΜ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΣ   ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ
Αγ/κή Ημερομ Ωρα Γήπεδο ΟΜΑΔΑ Α   ΟΜΑΔΑ Β
7 18 3/3/2018 16.30 ΚΛ «ΑΝΔ.ΒΑΡΙΚΑΣ» ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ   ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ
7 18 3/3/2018 14.45 ΠΑΛ. ΚΛ. ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡ. ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΟ   ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟ
7 18 3/3/2018 16.45 ΚΛ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. ΑΟ   ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ
7 18 3/3/2018 15.00 ΚΛ. ΔΗΜ. ΓΛΥΦ. ΠΑΠ. ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ   ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
7 18 3/3/2018 16.45 ΔΑΚ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ ΑΣ   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
7 18 3/3/2018 13.30 1ο ΚΛ. ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ   ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΣ
Αγ/κή Ημερομ Ωρα Γήπεδο ΟΜΑΔΑ Α   ΟΜΑΔΑ Β
8 19 10/3/2018 20.15 ΝΕΟ ΚΛ. ΑΡΓΥΡ/ΛΗΣ ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ   ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΟ
8 19 10/3/2018 19.30 ΚΛ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟ   ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. ΑΟ
8 19 10/3/2018 21.00 ΚΛ. ΕΘΝ. ΑΝΤΙΣΤΑΣΗΣ ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ   ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ
8 19 10/3/2018 09.30 ΣΕΦ Β ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ   ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
8 19 10/3/2018 21.00 ΝΕΟ ΚΛ ΑΓ ΔΗΜ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΣ   ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ ΑΣ
8 19 10/3/2018 15.00 ΚΛ. ΔΗΜ. ΓΛΥΦ. ΠΑΠ. ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ   ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ
Αγ/κή Ημερομ Ωρα Γήπεδο ΟΜΑΔΑ Α   ΟΜΑΔΑ Β
9 20 17/3/2018 16.45 ΚΛ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. ΑΟ   ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ
9 20 17/3/2018 17.00 ΚΛ ΒΟΥΛΑΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ   ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟ
9 20 17/3/2018 13.30 1ο ΚΛ. ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ   ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
9 20 17/3/2018 14.45 ΠΑΛ. ΚΛ. ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡ. ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΟ   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
9 20 17/3/2018 16.30 ΚΛ «ΑΝΔ.ΒΑΡΙΚΑΣ» ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ   ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΣ
9 20 17/3/2018 16.45 ΔΑΚ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ ΑΣ   ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ
Αγ/κή Ημερομ Ωρα Γήπεδο ΟΜΑΔΑ Α   ΟΜΑΔΑ Β
10 21 24/3/2018 20.15 ΝΕΟ ΚΛ. ΑΡΓΥΡ/ΛΗΣ ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ   ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ
10 21 24/3/2018 21.00 ΚΛ. ΕΘΝ. ΑΝΤΙΣΤΑΣΗΣ ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ   ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟ
10 21 24/3/2018 09.30 ΣΕΦ Β ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ   ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. ΑΟ
10 21 24/3/2018 21.00 ΝΕΟ ΚΛ ΑΓ ΔΗΜ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΣ   ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΟ
10 21 24/3/2018 15.00 ΚΛ. ΔΗΜ. ΓΛΥΦ. ΠΑΠ. ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ   ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
10 21 24/3/2018 13.30 1ο ΚΛ. ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ   ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ ΑΣ
Αγ/κή Ημερομ Ωρα Γήπεδο ΟΜΑΔΑ Α   ΟΜΑΔΑ Β
11 22 31/3/2018 19.30 ΚΛ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟ   ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ
11 22 31/3/2018 16.45 ΔΑΚ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ ΑΣ   ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
11 22 31/3/2018 17.00 ΚΛ ΒΟΥΛΑΣ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ
11 22 31/3/2018 16.45 ΚΛ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. ΑΟ   ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΣ
11 22 31/3/2018 14.45 ΠΑΛ. ΚΛ. ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡ. ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΟ   ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ
11 22 31/3/2018 16.30 ΚΛ «ΑΝΔ.ΒΑΡΙΚΑΣ» ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ   ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ

Κορασίδες 2016-2017 ( Γεν. 2001 & νεώτερες )

Εξαιρετική χρονιά για τις κορασίδες που έφθασαν στα πλέι-οφ, με το σπαθί τους, που ίσως είναι η μεγαλύτερη επιτυχία φέτος, αλλά και για κάμποσα έτη για όλες τις υποδομές. Παρότι υποθέταμε, τον Σεπτέμβριο πως το ρόστερ ήταν ικανό να βρεθεί στην στην πρώτη εξάδα, αλλά και να κοιτά αγωνιστικά τις ισχυρές ομάδες, δυστυχώς ένα σερί τραυματισμών, σε κρίσιμα ματς στον α΄ γύρο την έφερε υποψήφια για υποβιβασμό, κατάσταση που έφερε και την κατήφεια, καθώς ήταν άλλες οι προσδοκίες, και τα κορίτσια γνώριζαν πως δεν τους άξιζαν αυτά τα αποτελέσματα. Όμως με σημαντικές επιστροφές παικτριών τουλάχιστον σταθεροποιήθηκε ένας αγωνιστικός κορμός και με ένα καταπληκτικό σερί νικών, νικώντας με διαφορές ξεκαθλάριζε και για τις πιθανές ισοβαθμίες και προσπερνώντας τις άλλες ανταγωνίστριες ομάδες η Ελευθερία με βαθμολογικό ντεμαράζ έφθασε στα πλέι-οφ. Παρότι συνέχισε να χάνει παίκτριες καταλήγοντας στο τέλος να κατεβαίνει στους αγώνες με 9 ή 8 παίκτριες, οι μισές ηλικιακώς παγκορασίδες ή και ακόμη μικρότερες. Άλλωστε μόνο η αρχηγός Λουΐζα Προέδρου ήταν του 2001. Η συγκεκριμένη φουρνιά ήταν πετυχημένη, σχεδόν με τον ίδιο κορμό, πάνω κάτω, το είχε καταφέρει και πέρυσι, αλλά ως 1η της β΄ κατηγορίας. Είναι η πρώτη μας ομάδα μετά από καιρό που καταφέρνει είσοδο στα πλέι-οφ αγωνιζόμενη στην 1η κατηγορία. Είναι μάλιστα σημαντικό πως όλη η ομάδα είναι παραγωγικό αποτέλεσμα της υποδομής μας(κάτι σύνηθες για τον Α.Ο.Ε.Μ. πχ οι επίσης πετυχημένοι παίδες).  Δηλαδή δεν έχουν προσθήκες από μεταγραφές. Τουναντίον πολλά κορίτσια που ήταν μαζί τους, μάλιστα βασικά στελέχη σε άλλες σεζόν, αγωνίζονται διακρινόμενα σήμερα σε αντίπαλες ομάδες ή σταμάτησαν. Όμως αυτό καθόλου δεν επηρέασε την δυναμική της ομάδας, που μάλιστα φέτος, έχασε και κάποιες παίκτριες στην πορεία, που δεν μπόρεσαν να συνεχίζουν, αλλά σε όλες όμως αξίζει κομμάτι από την επιτυχία. Ένα μπράβο στον κόουτς και όλα τα κορίτσια, ειδικώς δίνοντας την δική τους, εντελώς μπασκετική και ηχηρή απάντηση σε όσους τις είχαν «τελειωμένες» τον Νοέμβριο του 2016 

Οι 24 αγώνες  (10 νίκες 14 ήττες). 22 ματς στην κανονική  σεζόν ( 10-12)

ΝΙΚΗ

Προοδευ

26

-

58

Α.Ο.Ε.Μ.

   

ΝΙΚΗ

12η

Α.Ο.Ε.Μ.

41

-

18

Προοδευ

ηττα

Α.Ο.Ε.Μ.

38

-

53

Κρόνος

   

ηττα

13η

Κρόνος

52

-

37

Α.Ο.Ε.Μ.

ηττα

Πανιώνιο

53

-

55

Α.Ο.Ε.Μ.

   

ηττα

14η

Α.Ο.Ε.Μ.

38

-

54

Πανιώνιο

ηττα

Φάρος

64

-

46

Α.Ο.Ε.Μ.

   

ηττα

15η

Α.Ο.Ε.Μ.

44

-

70

Φάρος

ηττα

Α.Ο.Ε.Μ.

36

-

42

Ατρόμητ.

   

ΝΙΚΗ

16η

Ατρόμητ.

44

-

54

Α.Ο.Ε.Μ.

ηττα

Πρωτέας

44

-

36

Α.Ο.Ε.Μ.

   

ηττα

17η

Α.Ο.Ε.Μ.

39

-

62

Πρωτέας

ηττα

Α.Ο.Ε.Μ.

35

-

37

Δάφνη

   

ΝΙΚΗ

18η

Δάφνη

31

-

58

Α.Ο.Ε.Μ.

ηττα

Α.Ο.Ν.Α.

41

-

34

Α.Ο.Ε.Μ.

   

ΝΙΚΗ

19η

Α.Ο.Ε.Μ.

58

-

42

Α.Ο.Ν.Α.

ηττα

Α.Ο.Ε.Μ.

35

-

44

Ίκαρος 

   

ΝΙΚΗ

20η

Ίκαρος

69

-

74

Α.Ο.Ε.Μ.

ΝΙΚΗ

10η

Π/ελευσ

50

-

56

Α.Ο.Ε.Μ.

   

ΝΙΚΗ

21η

Α.Ο.Ε.Μ.

75

-

48

Π/ελευσ

ΝΙΚΗ

11η

Α.Ο.Ε.Μ.

42

-

30

Φοίνικας

   

ΝΙΚΗ

22η

Φοίνικας

32

-

71

Α.Ο.Ε.Μ.

                       

Πλέι

-

οφ

 
                 

ηττα

1ος

Πανιώνιο

47

-

40

Α.Ο.Ε.Μ.

                 

ηττα

2ος

Α.Ο.Ε.Μ.

38

-

59

Πανιώνιο

 Η κατάταξη της κανονικής περιόδου

 

Α΄ Κορασίδων

βαθ

Ν

Η

Ο

αγ

1

Φάρος

44

22

0

 

22

2

Πρωτέας Β.

40

18

4

 

22

3

Πανιώνιος

39

17

5

 

22

4

Κρόνος

38

16

6

 

22

5

Ίκαρος Καλ.

36

14

8

 

22

6

Α.Ο.Ε.Μ.

32

10

12

 

22

 

_ _ _ _ _ _

         
 

Α.Ο.Ν.Α.

32

10

12

 

22

8

Πανελευσινιακός

30

8

14

 

22

 

Δάφνη

29

8

14

 

22

 

_ _ _ _ _ _