Α.Ο.Ε.Μ. 51-50 Αμφιάλη ( Β’ Εφήβων -99)

Ματς για γερά νεύρα ήταν ο αποψινός αγώνας των Εφήβων μας εναντίον της Ένωσης Αμφιάλης, με τελικό νικητή την ομάδα μας, με σκορ 51-50.  Παρότι στο 1ο δεκάλεπτο χάναμε και με 11 πόντους διαφορά, καταφέραμε να "γυρίσουμε" το παιχνίδι και να προηγηθούμε στο ημίχρονο με 25-23. Όμως όλο το 3ο δεκάλεπτο και λίγο η αρχή του 4ου ήταν καταστροφική, με αποτέλεσμα 6':30'' πριν το τέλος να είμαστε πάλι  πίσω στο σκορ με -12 πόντους. Από εκεί άρχισε η αντεπίθεση, ροκανίζοντας σιγά-σιγά τη διαφορά και φτάσαμε στα τελευταία 10'', με το σκορ ισόπαλο (50-50), όπου έχοντας την κατοχή για επίθεση κερδίσαμε φάουλ κι ευστοχήσαμε μόνο στη μία βολή, διαμορφώνοντας  το τελικό 51-50 υπέρ μας.  Τα τελευταία 9,3'' μόνο εύκολα δεν ήταν για την άμυνά μας, αλλά ευτυχώς δεν δεχτήκαμε το καλάθι και πήραμε το ροζ φύλλο. Να σημειώσουμε ότι, ειδικά απόψε, η αστοχία μας ήταν εκνευριστική και στα ελεύθερα σουτ και μέσα στη ρακέτα αλλά και στις βολές.

 5η/22 αγ. Β’-Εφήβων  <> Κυρ 15.10.2018 -  Γηπ. κλ. Μοσχάτου, ώρα 19.00  (Διαιτ. : Πλαχουρας, Τζιμινίδης )

Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Μ.  51- 50  ΑΜΦΙΑΛΗΣ ΕΝΩΣΗ Α.Π.Σ.  ( δεκ.:  11-17 , 25-23 , 34-44 , 51-50 )

Α.Ο.Ε.Μ. ( Σιγάλας ): Χρονόπουλος 14 (2), Παχής 1, Παλουκάκος © 2,  Παντέρμος 5, Καλαϊτζής 13 (3), Μπουρσούκης 8 (1), Μεταξάς 2, Ζενελι 5 (1), Δημητρόπουλος 1,  ( δεν έπαιξαν : Παπαδόπουλος, Σαρμουσάκης, Τζάφα ) .

ΑΜΦΙΑΛΗ ( Καλυβιανάκης, Δρουβιώτης ):  Ραμάκης 2, Τουμαζάτος 2, Τσαφος © 6, Τσολάκογλου 4, Ζαννος , Μπγιαλας 21 (1), Καλπάκος 9 (2),  Γιαννουσιάδης , Κρινης 1,  Αμπρασι 5 (1)  . 

Εθνικός Π. 36-72 Α.Ο.Ε.Μ. ( Β’ Εφήβων -99)

Με πολύ δυνατή άμυνα η ομάδα μας πήρε τη νίκη, χωρίς να απειληθεί σε κανένα σημείο του αγώνα, απέναντι στον Εθνικό που αγωνίσθηκε μόνο με 7 παίκτες.

 4η /22 αγ. Β’-Εφήβων   <> Κυρ 09.10.2018 -  Γηπ. κλ. "Π. Σαλπέας" Πειραιά, ώρα 21.00  (Διαιτ. :  Μέλης, Παπαγεωργίου )

ΕΘΝΙΚΟΣ Ο.Φ.Π.Φ.  36- 72  Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Μ.  ( δεκ.:  09-25 , 22-35 , 31-55 , 36-72 )

ΕΘΝΙΚΟΣ ( Βασιλόπουλος, Ποπονας ) :  Περιβολάρης ,  Δεμένικας 3 (1),  Καμαρινός © 19,  Μπουνάς 10 (2),  Ρομπορας ,  Γεωργάς 3 (1),   Γαλάνης 1,  ( δεν έπαιξαν : Ντάκουλας,   Μιχάλοβιτς, Βασιλόπουλος, Παυλίδης, Φιλα )  .

Α.Ο.Ε.Μ. ( Σιγάλας ) :  Ορφανάκος ,  Χρονόπουλος 11 (1),  Παχής 2 ,  Χριστόπουλος 12,  Παλουκάκος © 4,  Ζενελι 5 (1),  Καλαϊτζής 11 (2),  Μπουρσούκης 11 (1),  Μεταξάς ,  Παντέρμος 8, Καρπούζης 3 (1),  Δημητρόπουλος 5   .

Α.Ο.Ε.Μ. 53-40 Ηλεκτρούπολη ( Β’ Εφήβων -99 )

Νίκη με δυνατή άμυνα, ευκολότερα ίσως από όσο δείχνει το σκορ, καθώς η διαφορά  πήγε πάνω από τους 20 πόντους ενώ η Ηλεκτρούπολη μείωσε στο τέλος.

  3η /26 Β' Ε.Σ.Κα.Ν.Α. Εφήβων <> Κυρ 01.10.2017 -  Γηπ. κλ. Μοσχάτου,  ώρα 19.00  (Διαιτ. :  Χρόνης, Καρύκας )

Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Μ.  53- 40  ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ Α.Σ.  ( δεκ.:  18-08 , 28-23 , 47-27 , 53-40 )

Α.Ο.Ε.Μ. ( Σιγάλας ) :  Ζενελι 11 (1),  Χρονόπουλος 20 (2),  Παχής 3 (1), Χριστόπουλος ,  Παλουκάκος © 6, Σαρμουσάκης 1,  Καλαϊτζής ,  Μπουρσούκης 3,  Μεταξάς 5,  Ορφανάκος ,  Παντέρμος ,  Δημητρόπουλος 4    .

Η.Α.Σ. ( Γκόρος  ) :  Κώτσης 6,  Ζερβογιάννης ,  Ντάκας 2,  Σακος Χ. ,  Μπορος 4 (0),  Σακος Ι. 1,  Φλώρος 10 (2),  Σουλιος 6 (1),  Αλεξόπουλος ,  Αθανασόπουλος © 6,  Μπαρλαμπας 5 ,  ( δεν έπαιξε :   Βεργόπουλος ) .

Τερψιθέα 70-51 Α.Ο.Ε.Μ. ( Β’ Εφήβων -99)

Ήττα για τους εφήβους, καθώς η Τερψιθέα πήρε από την αρχή μεγάλο προβάδισμα. 

2η /22 αγ. Β’-Εφήβων   <> Κυρ 24.09.2018 -  Γηπ. κλ. "Παπαδ." Γλυφάδας, ώρα 17.00  (Διαιτ. :  Δελαγραμμάτικας, Τζιμινίδης )

Α.Ο. ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦ.  70- 51  Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Μ.  ( δεκ.:  22-06 , 35-22 , 53-32 , 70-51 )

ΤΕΡΨΙΘΕΑ ( Βλούτης, Παππάς ) :  Συμεωνίδης 10,  Χρηστάκης 2,  Πετρόπουλος 10 (1),  Μακρής 3 (1),  Παπαιωάννου 5,  Γεωργάκης 13 (1),  Θεοδωρόπουλος,  Παπαϊωάννου 12 (2),  Ζαντιώτης 3,  Σκουμης 12,  Ευθυμίου ,  Αρμακόλας  .

Α.Ο.Ε.Μ. ( Σιγάλας ) :  Παπαδόπουλος ,  Χρονόπουλος 7,  Παχής 5 (1),  Χριστόπουλος 2,  Παλουκάκος 6,  Ζενελι 7,  Καλαϊτζής 3,  Μπουρσούκης 2,  Μεταξάς 2,  Τζάφα ,  Σαρμουσάκης 1,  Παντέρμος 16 .

Α.Ο.Ε.Μ. 44-41 Πανελευσινιακός( Β’ Εφήβων -99)

Ξεκίνημα νίκης για τους Εφήβους. Η Ελευθερία μπήκε στο ματς δυνατά, αλλά ο Πανελευσινιακός αντέδρασε και μείωσε σταδιακά ενώ στις αρχές της 4ης περιόδου, προηγήθηκε. Έτσι φάνηκε πως θα φύγει νικητής, αλλά η αντίδραση της Ελευθερίας στο τέλος της έδωσε την νίκη. 

1η /22 αγ. Β’-Εφήβων   <> Κυρ 17.09.2018 -  Γηπ. κλ. Μοσχάτου, ώρα 19.00  (Διαιτ. :  Αρφαρά, Γερουλάνος )

Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Μ.  44-41 ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ Α.Ο.Κ. ( Δεκ. 11-02 , 20-17 , 31-29 , 44-41  )

Α.Ο.Ε.Μ. ( Σιγάλας ) :  Παχής ,  Χρονόπουλος 6,  Δελακάς © ,  Χριστόπουλος 1 ,  Παλουκάκος 5,  Ζενελι 11,  Καλαϊτζής 8, Μπουρσούκης 8, Μεταξάς , Τζάφα ,  Ορφανάκος ,  Παντέρμος 5  .   

Π.Α.Ο.Κ. ( Τσαουσίδης ) :  Ρόκας ,  Πετρογιαννος 3,  Βασιλελης 2,  Κεφάλας 4,  Καδουδας 8,  Νέζης © 4,  Μοσχόπουλος 7 (1),  Τσαβαρής 2 ,  Λιάκος , Πουρης 7,  Κοντος 4, (δεν έπαιξε : Τέντης ) .

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΦΗΒΩΝ 2017-2018

Το πρόγραμμα της σεζόν, το οποίο φυσικά πάντα μπορεί να αλλάζει.

  Β' ΕΦΗΒΩΝ ΕΣΚΑΝΑ      
Αγ/κή Ημερομ Ωρα Γήπεδο ΟΜΑΔΑ Α   ΟΜΑΔΑ Β
. 1 19/9/2017 22.00 ΚΛ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟ   ΑΛΦ ΑΛΙΜΟY
. 1 17/9/2017 19.00 ΚΛ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΟ   ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ
. 1 19/9/2017 21.30 ΔΑΚ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ   ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ
. 1 17/9/2017 19.00 ΚΛ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ   ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΣ
. 1 17/9/2017 15.00 1ο ΚΓΔ ΝΙΚΑΙΑΣ ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ   ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
. 1 19/9/2017 21.45 2ο ΚΓΔ ΝΙΚΑΙΑΣ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΑΟ   ΕΝΩΣΗ ΑΜΦΙΑΛΗΣ ΑΠΣ
Αγ/κή Ημερομ Ωρα Γήπεδο ΟΜΑΔΑ Α   ΟΜΑΔΑ Β
. 2 26/9/2017 21.30 2ο ΚΛ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ   ΑΛΦ ΑΛΙΜΟY
. 2 26/9/2017 21.30 ΚΛ ΔΗΜ ΓΛΥΦ ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ   ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΟ
. 2 24/9/2017 21.00 ΝΕΟ ΚΛ ΑΡΓΥΡ ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΣ   ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ
. 2 24/9/2017 21.00 ΚΛ «ΠΑΝ.ΣΑΛΠΕΑΣ» ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ   ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ
. 2 24/9/2017 20.30 ΚΛ ΣΙΤΑΠΟΘΗΚΩΝ ΕΝΩΣΗ ΑΜΦΙΑΛΗΣ ΑΠΣ   ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ
. 2 26/9/2017 22.00 ΚΛ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟ   ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΑΟ
Αγ/κή Ημερομ Ωρα Γήπεδο ΟΜΑΔΑ Α   ΟΜΑΔΑ Β
. 3 1/10/2017 21.30 ΚΛ ΑΛΙΜΟΥ ΑΛΦ ΑΛΙΜΟY   ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ
. 3 1/10/2017 19.00 ΚΛ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΟ   ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΣ
. 3 3/10/2017 21.30 ΔΑΚ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ   ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
. 3 1/10/2017 19.00 ΚΛ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ   ΕΝΩΣΗ ΑΜΦΙΑΛΗΣ ΑΠΣ
. 3 1/10/2017 15.00 1ο ΚΓΔ ΝΙΚΑΙΑΣ ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ   ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΑΟ
. 3 3/10/2017 22.00 ΚΛ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟ   ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ
Αγ/κή Ημερομ Ωρα Γήπεδο ΟΜΑΔΑ Α   ΟΜΑΔΑ Β
. 4 8/10/2017 21.00 ΝΕΟ ΚΛ ΑΡΓΥΡ ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΣ   ΑΛΦ ΑΛΙΜΟY
. 4 8/10/2017 21.00 ΚΛ «ΠΑΝ.ΣΑΛΠΕΑΣ» ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ   ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΟ
. 4 8/10/2017 20.30 ΚΛ ΣΙΤΑΠΟΘΗΚΩΝ ΕΝΩΣΗ ΑΜΦΙΑΛΗΣ ΑΠΣ   ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ
. 4 10/10/2017 21.45 2ο ΚΓΔ ΝΙΚΑΙΑΣ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΑΟ   ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ
. 4 8/10/2017 15.00 1ο ΚΓΔ ΝΙΚΑΙΑΣ ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ   ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟ
. 4 10/10/2017 21.30 ΚΛ ΔΗΜ ΓΛΥΦ ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ   ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ
Αγ/κή Ημερομ Ωρα Γήπεδο ΟΜΑΔΑ Α   ΟΜΑΔΑ Β
. 5 15/10/2017 21.30 ΚΛ ΑΛΙΜΟΥ ΑΛΦ ΑΛΙΜΟY   ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
. 5 15/10/2017 19.00 ΚΛ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΟ   ΕΝΩΣΗ ΑΜΦΙΑΛΗΣ ΑΠΣ
. 5 17/10/2017 21.30 ΔΑΚ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ   ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΑΟ
. 5 15/10/2017 19.00 ΚΛ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ   ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ
. 5 17/10/2017 22.00 ΚΛ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟ   ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ
. 5 17/10/2017 21.30 2ο ΚΛ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ   ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΣ
Αγ/κή Ημερομ Ωρα Γήπεδο ΟΜΑΔΑ Α   ΟΜΑΔΑ Β
. 6 22/10/2017 20.30 ΚΛ ΣΙΤΑΠΟΘΗΚΩΝ ΕΝΩΣΗ ΑΜΦΙΑΛΗΣ ΑΠΣ   ΑΛΦ ΑΛΙΜΟY
. 6 24/10/2017 21.45 2ο ΚΓΔ ΝΙΚΑΙΑΣ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΑΟ   ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΟ
. 6 22/10/2017 15.00 1ο ΚΓΔ ΝΙΚΑΙΑΣ ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ   ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ
. 6 22/10/2017 19.00 ΚΛ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ   ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟ
. 6 22/10/2017 21.00 ΚΛ «ΠΑΝ.ΣΑΛΠΕΑΣ» ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ   ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ
. 6 22/10/2017 21.00 ΝΕΟ ΚΛ ΑΡΓΥΡ ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΣ   ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ
Αγ/κή Ημερομ Ωρα Γήπεδο ΟΜΑΔΑ Α   ΟΜΑΔΑ Β
. 7 29/10/2017 21.30 ΚΛ ΑΛΙΜΟΥ ΑΛΦ ΑΛΙΜΟY   ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΑΟ
. 7 29/10/2017 19.00 ΚΛ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΟ   ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ
. 7 31/10/2017 21.30 ΔΑΚ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ   ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ
. 7 31/10/2017 22.00 ΚΛ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟ   ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΣ
. 7 31/10/2017 21.30 2ο ΚΛ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ   ΕΝΩΣΗ ΑΜΦΙΑΛΗΣ ΑΠΣ
. 7 31/10/2017 21.30 ΚΛ ΔΗΜ ΓΛΥΦ ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ   ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
Αγ/κή Ημερομ Ωρα Γήπεδο ΟΜΑΔΑ Α   ΟΜΑΔΑ Β
. 8 7/11/2017 15.00 1ο ΚΓΔ ΝΙΚΑΙΑΣ ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ   ΑΛΦ ΑΛΙΜΟY
. 8 7/11/2017 19.00 ΚΛ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ   ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΟ
. 8 7/11/2017 21.30 ΔΑΚ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ   ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟ
. 8 7/11/2017 21.45 2ο ΚΓΔ ΝΙΚΑΙΑΣ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΑΟ   ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ
. 8 7/11/2017 20.30 ΚΛ ΣΙΤΑΠΟΘΗΚΩΝ ΕΝΩΣΗ ΑΜΦΙΑΛΗΣ ΑΠΣ   ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ
. 8 7/11/2017 21.00 ΚΛ «ΠΑΝ.ΣΑΛΠΕΑΣ» ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ   ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΣ
Αγ/κή Ημερομ Ωρα Γήπεδο ΟΜΑΔΑ Α   ΟΜΑΔΑ Β
. 9 14/11/2017 21.30 ΚΛ ΑΛΙΜΟΥ ΑΛΦ ΑΛΙΜΟY   ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ
. 9 14/11/2017 19.00 ΚΛ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΟ   ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ
. 9 14/11/2017 22.00 ΚΛ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟ   ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
. 9 14/11/2017 21.30 2ο ΚΛ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ   ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ
. 9 14/11/2017 21.30 ΚΛ ΔΗΜ ΓΛΥΦ ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ   ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΑΟ
. 9 14/11/2017 21.00 ΝΕΟ ΚΛ ΑΡΓΥΡ ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΣ   ΕΝΩΣΗ ΑΜΦΙΑΛΗΣ ΑΠΣ
Αγ/κή Ημερομ Ωρα Γήπεδο ΟΜΑΔΑ Α   ΟΜΑΔΑ Β
. 10 21/11/2017 21.30 ΔΑΚ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ   ΑΛΦ ΑΛΙΜΟY
. 10 21/11/2017 19.00 ΚΛ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΟ   ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟ
. 10 21/11/2017 19.00 ΚΛ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ   ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ
. 10 21/11/2017 15.00 1ο ΚΓΔ ΝΙΚΑΙΑΣ ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ   ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ
. 10 21/11/2017 21.45 2ο ΚΓΔ ΝΙΚΑΙΑΣ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΑΟ   ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΣ
. 10 21/11/2017 20.30 ΚΛ ΣΙΤΑΠΟΘΗΚΩΝ ΕΝΩΣΗ ΑΜΦΙΑΛΗΣ ΑΠΣ   ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
Αγ/κή Ημερομ Ωρα Γήπεδο ΟΜΑΔΑ Α   ΟΜΑΔΑ Β
. 11 28/11/2017 21.30 ΚΛ ΑΛΙΜΟΥ ΑΛΦ ΑΛΙΜΟY   ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΟ
. 11 28/11/2017 22.00 ΚΛ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟ   ΕΝΩΣΗ ΑΜΦΙΑΛΗΣ ΑΠΣ
. 11 28/11/2017 21.30 2ο ΚΛ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ   ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ
. 11 28/11/2017 21.30 ΚΛ ΔΗΜ ΓΛΥΦ ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ   ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ
. 11 28/11/2017 21.00 ΝΕΟ ΚΛ ΑΡΓΥΡ ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΣ   ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ
. 11 28/11/2017 21.00 ΚΛ «ΠΑΝ.ΣΑΛΠΕΑΣ» ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ   ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΑΟ
Αγ/κή Ημερομ Ωρα Γήπεδο ΟΜΑΔΑ Α   ΟΜΑΔΑ Β
1 12 5/12/2017 21.30 ΚΛ ΑΛΙΜΟΥ ΑΛΦ ΑΛΙΜΟY   ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟ
1 12 5/12/2017 21.30 2ο ΚΛ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ   ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΟ
1 12 5/12/2017 21.30 ΚΛ ΔΗΜ ΓΛΥΦ ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ   ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ
1 12 5/12/2017 21.00 ΝΕΟ ΚΛ ΑΡΓΥΡ ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΣ   ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ
1 12 5/12/2017 21.00 ΚΛ «ΠΑΝ.ΣΑΛΠΕΑΣ» ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ   ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ
1 12 5/12/2017 20.30 ΚΛ ΣΙΤΑΠΟΘΗΚΩΝ ΕΝΩΣΗ ΑΜΦΙΑΛΗΣ ΑΠΣ   ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΑΟ
Αγ/κή Ημερομ Ωρα Γήπεδο ΟΜΑΔΑ Α   ΟΜΑΔΑ Β
2 13 12/12/2017 21.30 ΚΛ ΑΛΙΜΟΥ ΑΛΦ ΑΛΙΜΟY   ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ
2 13 12/12/2017 19.00 ΚΛ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΟ   ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ
2 13 12/12/2017 21.30 ΔΑΚ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ   ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΣ
2 13 12/12/2017 19.00 ΚΛ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ   ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
2 13 12/12/2017 15.00 1ο ΚΓΔ ΝΙΚΑΙΑΣ ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ   ΕΝΩΣΗ ΑΜΦΙΑΛΗΣ ΑΠΣ
2 13 12/12/2017 21.45 2ο ΚΓΔ ΝΙΚΑΙΑΣ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΑΟ   ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟ
Αγ/κή Ημερομ Ωρα Γήπεδο ΟΜΑΔΑ Α   ΟΜΑΔΑ Β
3 14 19/12/2017 21.30 ΚΛ ΔΗΜ ΓΛΥΦ ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ   ΑΛΦ ΑΛΙΜΟY
3 14 19/12/2017 21.00 ΝΕΟ ΚΛ ΑΡΓΥΡ ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΣ   ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΟ
3 14 19/12/2017 21.00 ΚΛ «ΠΑΝ.ΣΑΛΠΕΑΣ» ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ   ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ
3 14 19/12/2017 20.30 ΚΛ ΣΙΤΑΠΟΘΗΚΩΝ ΕΝΩΣΗ ΑΜΦΙΑΛΗΣ ΑΠΣ   ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ
3 14 19/12/2017 21.45 2ο ΚΓΔ ΝΙΚΑΙΑΣ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΑΟ   ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ
3 14 19/12/2017 21.30 2ο ΚΛ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ   ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟ
Αγ/κή Ημερομ Ωρα Γήπεδο ΟΜΑΔΑ Α   ΟΜΑΔΑ Β
4 15 9/1/2018 21.30 ΚΛ ΑΛΙΜΟΥ ΑΛΦ ΑΛΙΜΟY   ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΣ
4 15 9/1/2018 19.00 ΚΛ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΟ   ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
4 15 9/1/2018 21.30 ΔΑΚ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ   ΕΝΩΣΗ ΑΜΦΙΑΛΗΣ ΑΠΣ
4 15 9/1/2018 19.00 ΚΛ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ   ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΑΟ
4 15 9/1/2018 22.00 ΚΛ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟ   ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ
4 15 9/1/2018 21.30 2ο ΚΛ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ   ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ
Αγ/κή Ημερομ Ωρα Γήπεδο ΟΜΑΔΑ Α   ΟΜΑΔΑ Β
5 16 16/1/2018 21.00 ΚΛ «ΠΑΝ.ΣΑΛΠΕΑΣ» ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ   ΑΛΦ ΑΛΙΜΟY
5 16 16/1/2018 20.30 ΚΛ ΣΙΤΑΠΟΘΗΚΩΝ ΕΝΩΣΗ ΑΜΦΙΑΛΗΣ ΑΠΣ   ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΟ
5 16 16/1/2018 21.45 2ο ΚΓΔ ΝΙΚΑΙΑΣ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΑΟ   ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ
5 16 16/1/2018 15.00 1ο ΚΓΔ ΝΙΚΑΙΑΣ ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ   ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ
5 16 16/1/2018 21.30 ΚΛ ΔΗΜ ΓΛΥΦ ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ   ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟ
5 16 16/1/2018 21.00 ΝΕΟ ΚΛ ΑΡΓΥΡ ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΣ   ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ
Αγ/κή Ημερομ Ωρα Γήπεδο ΟΜΑΔΑ Α   ΟΜΑΔΑ Β
6 17 23/1/2018 21.30 ΚΛ ΑΛΙΜΟΥ ΑΛΦ ΑΛΙΜΟY   ΕΝΩΣΗ ΑΜΦΙΑΛΗΣ ΑΠΣ
6 17 23/1/2018 19.00 ΚΛ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΟ   ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΑΟ
6 17 23/1/2018 21.30 ΔΑΚ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ   ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ
6 17 23/1/2018 22.00 ΚΛ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟ   ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ
6 17 23/1/2018 21.30 2ο ΚΛ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ   ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
6 17 23/1/2018 21.30 ΚΛ ΔΗΜ ΓΛΥΦ ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ   ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΣ
Αγ/κή Ημερομ Ωρα Γήπεδο ΟΜΑΔΑ Α   ΟΜΑΔΑ Β
7 18 30/1/2018 21.45 2ο ΚΓΔ ΝΙΚΑΙΑΣ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΑΟ   ΑΛΦ ΑΛΙΜΟY
7 18 30/1/2018 15.00 1ο ΚΓΔ ΝΙΚΑΙΑΣ ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ   ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΟ
7 18 30/1/2018 19.00 ΚΛ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ   ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ
7 18 30/1/2018 21.00 ΝΕΟ ΚΛ ΑΡΓΥΡ ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΣ   ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟ
7 18 30/1/2018 20.30 ΚΛ ΣΙΤΑΠΟΘΗΚΩΝ ΕΝΩΣΗ ΑΜΦΙΑΛΗΣ ΑΠΣ   ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ
7 18 30/1/2018 21.00 ΚΛ «ΠΑΝ.ΣΑΛΠΕΑΣ» ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ   ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ
Αγ/κή Ημερομ Ωρα Γήπεδο ΟΜΑΔΑ Α   ΟΜΑΔΑ Β
8 19 6/2/2018 21.30 ΚΛ ΑΛΙΜΟΥ ΑΛΦ ΑΛΙΜΟY   ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ
8 19 6/2/2018 19.00 ΚΛ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΟ   ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ
8 19 6/2/2018 22.00 ΚΛ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟ   ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ
8 19 6/2/2018 21.30 2ο ΚΛ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ   ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΑΟ
8 19 6/2/2018 21.30 ΚΛ ΔΗΜ ΓΛΥΦ ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ   ΕΝΩΣΗ ΑΜΦΙΑΛΗΣ ΑΠΣ
8 19 6/2/2018 21.00 ΝΕΟ ΚΛ ΑΡΓΥΡ ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΣ   ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
Αγ/κή Ημερομ Ωρα Γήπεδο ΟΜΑΔΑ Α   ΟΜΑΔΑ Β
9 20 13/2/2018 19.00 ΚΛ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ   ΑΛΦ ΑΛΙΜΟY
9 20 13/2/2018 21.30 ΔΑΚ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ   ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΟ
9 20 13/2/2018 21.00 ΚΛ «ΠΑΝ.ΣΑΛΠΕΑΣ» ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ   ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟ
9 20 13/2/2018 15.00 1ο ΚΓΔ ΝΙΚΑΙΑΣ ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ   ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ
9 20 13/2/2018 21.45 2ο ΚΓΔ ΝΙΚΑΙΑΣ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΑΟ   ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ
9 20 13/2/2018 20.30 ΚΛ ΣΙΤΑΠΟΘΗΚΩΝ ΕΝΩΣΗ ΑΜΦΙΑΛΗΣ ΑΠΣ   ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΣ
Αγ/κή Ημερομ Ωρα Γήπεδο ΟΜΑΔΑ Α   ΟΜΑΔΑ Β
10 21 20/2/2018 21.30 ΚΛ ΑΛΙΜΟΥ ΑΛΦ ΑΛΙΜΟY   ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ
10 21 20/2/2018 22.00 ΚΛ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟ   ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΟ
10 21 20/2/2018 21.30 2ο ΚΛ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ   ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ
10 21 20/2/2018 21.30 ΚΛ ΔΗΜ ΓΛΥΦ ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ   ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ
10 21 20/2/2018 21.00 ΝΕΟ ΚΛ ΑΡΓΥΡ ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΣ   ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΑΟ
10 21 20/2/2018 21.00 ΚΛ «ΠΑΝ.ΣΑΛΠΕΑΣ» ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ   ΕΝΩΣΗ ΑΜΦΙΑΛΗΣ ΑΠΣ
Αγ/κή Ημερομ Ωρα Γήπεδο ΟΜΑΔΑ Α   ΟΜΑΔΑ Β
11 22 27/2/2018 19.00 ΚΛ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΟ   ΑΛΦ ΑΛΙΜΟY
11 22 27/2/2018 20.30 ΚΛ ΣΙΤΑΠΟΘΗΚΩΝ ΕΝΩΣΗ ΑΜΦΙΑΛΗΣ ΑΠΣ   ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟ
11 22 27/2/2018 21.30 ΔΑΚ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ   ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ
11 22 27/2/2018 19.00 ΚΛ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ   ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ
11 22 27/2/2018 15.00 1ο ΚΓΔ ΝΙΚΑΙΑΣ ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ   ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΣ
11 22 27/2/2018 21.45 2ο ΚΓΔ ΝΙΚΑΙΑΣ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ ΑΟ   ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ

Έφηβοι 2016-2017 (γεννηθ. 1998 & νεώτεροι )

Τέλειωσε η αγωνιστική σεζόν, για τους εφήβους, με την συνολική τους εμφάνιση να θεωρείται επιτυχημένη. Τα προγνωστικά, προέβλεπαν πως η ομάδα θα αγωνιζόταν για την παραμονή στην κατηγορία, και τα πρώτα αποτελέσματα, προδίκαζαν μια δύσκολη σεζόν. Όμως η ομάδα μας γρήγορα, ανέτρεψε τα δεδομένα αρχίζοντας να παίρνει νίκες, και ήδη από την μέση του πρωταθλήματος απομακρυνόταν από την επικίνδυνη ζώνη, και στο τέλος βρισκόμενη σε καλή κατάσταση διεκδίκησε και μια θέση ψηλότερα, καταλήγοντας τελικώς 7η σε ισοβαθμία με 5ο & 6ο

Η ομάδα χρησιμοποίησε 21 παίκτες συν έναν που δεν αγωνισθηκε, ενώ κανένας παίκτης δεν έπαιξε και στα 22 ματς.

 ετών

 γενν.

έφηβοι  2016-2017

 

πόντ

μ:ο π.

μ:ο. 3π

αγ.

17

1999

Δελακάς

 

4

1,0

0

 

4

18

1998

Σιδηρόπουλος

 

254

12,1

20

1,0

21

16

2000

Χριστόπουλος Α.

 

58

3,2

3

0,2

18

18

1998

Νικολαϊδης

©

190

9,0

21

1,0

21

18

1998

Φρουδάκης

 

25

1,3

1

0,1

19

18

1998

Σωτηρίου

 

67

3,7

7

0,4

18

18

1998

Γρυπάρης

 

203

11,3

23

1,3

18

18

1998

Καψής Π.

 

5

0,5

0

 

11

18

1998

Τάραμας

 

2

2,0

 

 

1

15

2001

Μπουρσούκης

 

107

9,7

18

1,6

11

17

1999

Ζενέλι

 

44

2,2

2

0,1

20

15

2001

Παντέρμος

 

10

2,5

0

 

4

18

1998

Ιγιάμου-Περισανίδης

 

249

12,5

0

 

20

16

2000

Καρπούζης

 

10

0,6

1

0,1

17

17

1999

Χριστόπουλος Ν.

 

2

1,0

 

 

2

17

1999

Προεστάκης

 

12

6,0

0

 

2

15

2001

Χρονόπουλος

 

0

 

 

 

1

16

2000

Καψής Στ.

 

6

0,9

2

0,3

7

18

1998

Πολυζώης

 

46

3,8

10

0,8

12

16

2000

Δούκας

 

2

0,4

0

 

5

16

2000

Αναγνωστόπουλος

 

 -

 

 

 

0

 

 

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ

 

1.296

58,9

103

4,7

22

 

 

Αντίπαλοι

 

1.173

53,3

81

3,7

22

Κόουτς ο κ. Γεωργάκης (ενώ ένα ματς κοουτσάρισε ο κ. Μεσσήνης και ένα ο κ. Κουτσούρης.

Τα αποτελέσματα της ομάδας , που είχε θετικό αποτέλεσμα νικών 12-10.

ηττα

 

Πόλις

69

-

60

Α.Ο.Ε.Μ.

 

12η

ΝΙΚΗ

 

Α.Ο.Ε.Μ.

87

-

32

Πόλις

ΝΙΚΗ

 

Α.Ο.Ε.Μ.

66

-

32

Πέραμα

 

13η

ΝΙΚΗ

 

Πέραμα

41

-

51

Α.Ο.Ε.Μ.

ηττα

 

Α.Ο.Ν.Α.

67

-

42

Α.Ο.Ε.Μ.

 

14η

ηττα

 

Α.Ο.Ε.Μ.

55

-

68

Α.Ο.Ν.Α.

ΝΙΚΗ

 

Α.Ο.Ε.Μ.

47

-

41

Ευρυά

 

15η

ηττα

 

Ευρυά

66

-

52

Α.Ο.Ε.Μ.

ΝΙΚΗ

 

Προοδ

45

-

57

Α.Ο.Ε.Μ.

 

16η

ΝΙΚΗ

 

Α.Ο.Ε.Μ.

55

-

47

Προοδ

ηττα

 

Α.Ο.Ε.Μ.

61

-

63

Άλιμος

 

17η

ΝΙΚΗ

 

Άλιμος

60

-

64

Α.Ο.Ε.Μ.

ηττα

 

Εθνικός

48

-

57

Α.Ο.Ε.Μ.

 

18η

ηττα

 

Α.Ο.Ε.Μ.

51

-

54

Εθνικός

ΝΙΚΗ

 

Α.Ο.Ε.Μ.

67

-

55

Σουρμ

 

19η

ΝΙΚΗ

 

Ελληνικ

37

-

59

Α.Ο.Ε.Μ.

ηττα

 

Τερψιθέ

58

-

54

Α.Ο.Ε.Μ.

 

20η

ΝΙΚΗ

 

Α.Ο.Ε.Μ.

64

-

42

Τερψιθέ

10η

ΝΙΚΗ

 

Α.Ο.Ε.Μ.

63

-

46

Ίκαρ.Ν.Σ.

 

21η

ΝΙΚΗ

 

Ίκαρ.Ν.Σ.

65

-

74

Α.Ο.Ε.Μ.

11η

ηττα

 

Δραπε

66

-

63

Α.Ο.Ε.Μ.

 

22η

ηττα

 

Α.Ο.Ε.Μ.

56

-

62

Δραπε

 Η κατάταξη, που θα ανανεωθεί με την ολοκλήρωση των αγώνων.

 

Β΄ Εφήβων

βαθ

Ν

Η

Ο

αγ

1

Α.Ο.Ν.Α.

42

21

0

 

21

2

Ίκαρος Ν. Σμ.

38

17

4

 

21

             

3

Σούρμ./Ελλην.

38

16

6

 

22

             

4

Εθνικός

33

13

7

 

20

5

Δραπετσώνα

34

12

10

 

22

 

Τερψιθέα

34

12

10

 

22

 

Α.Ο.Ε.Μ.

34

12

10

 

22

8

Άλιμος

31

9

13

 

22

9

Προοδευτική

29

7

15

 

22

             

10

Ευρυάλη

26

5

16

 

21

11

Πέραμα

25

3

19

 

22

12

Πόλις

23

2

19

 

21

Α.Ο.Ν.Α., Ίκαρος & Σούρμ./Ελλην., προάγονται στην α’ κατηγορία της επομένης σεζόν. Ενώ οι δύο πρώτοι θα παίξους στην 8άδα των πλέϊ οφ (ως 7ος και 8ος σε αβαντάζ έδρας. Ίωνικός , Ηλεκτρούπολη και Πανελευσινιακός θα τους αντικαταστήσουν ως υποβιβαζόμενοι .

Ευρυάλη, Πέραμα & Πόλις υποβιβάζονται την γ κατηγορία της επομένης σεζόν. Την θέση τους θα πάρουν οι νικητές της γ΄ κατηγορίας που δεν έχουν προκύψει ακόμη.

Α.Ο.Ε.Μ. 56-62 Δραπετσώνα ( Β’ Εφήβων -98 )

Ήττα για τους Εφήβους, μετά από σερί 3 νικών, στο τελευταίο ματς, το οποιο όμως έπαιξαν με απουσίες. Λίγο πριν την λήξη ήταν το ματς ισόπαλο, αλλά η ομάδα μας έδειξες πιό κουρασμένη και η Δραπετσώνα πήρε την νίκη.

22η-11η/22 αγ. Β’-Εφήβων  <> Κυρ 28.02.2017 -  Γηπ. κλ. Μοσχάτου , ώρα 22.00  (Διαιτ. :  Καρακωνσταντόπουλος, Μαίμου )

Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Μ.  56- 62  Δ.Α.Σ. ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ  ( δεκ.:  15-8 , 23-28 , 39-42 , 56-62 )

Α.Ο.Ε.Μ. ( Γεωργάκης  ) :  Καψής Στ. 3 (1),  Σιδηρόπουλος  3 ,  Χριστόπουλος Α. 2 ,  Σωτηρίου 10 (1),  Δούκας ,  Φρουδάκης ,  Γρυπάρης 11 (3),  Καψής Π. ,  Πολυζώης  9 (3),  Ζενέλι 2 ,  Καρπουζης ,  Ιγιάμου-Περισανίδης 16    .

Δ.Α.Σ.Δ. ( Καλλιπολίτης, Ιορδάνου  ) :  Σκαμπλιγιάννης ,  Καμίνης ,  Δήμου 4 (1),  Τανταρος ,  Μπουνας 6 ,   Χαραλαμπόπουλος 13 (3),  Ραλλάκης 10 (1),  Δάλλας ,  Βράκας 21 (3),  Υζελλάρι 2 ,  Ελένης 6 ,  ( δεν έπαιξε :   Σταυρίδης  ) .

Ίκαρος Ν. Σμ. 65-74 Α.Ο.Ε.Μ. ( Β’ Εφήβων -98 )

Συνεχίζονται τα καλά αποτελέσματα για τους εφήβους, με ένα ματς να απομένει για την αυλαία. Άλλη μία νίκη, εκτός έδρας, για τους Εφήβους μας στον προτελευταίο αγώνα της σεζόν, επί του Ίκαρου Ν. Σμύρνης, ο οποίος έπαιζε με ελλείψεις(όπως κι εμείς) αφού έχει ήδη εξασφαλίσει την άνοδό του στην Α΄ κατηγορία. Κάποια στιγμή είχαμε πρόβλημα απέναντι στη ζώνη των αντιπάλων που δεν είχαν κατεβάσει τα ατού τους στον αγώνα. Μέγαλα σκορ όμως σε 2η και 3η περίοδο και "βομβαρδισμός" με 8 τρίποντα από τον Μπουρσούκη !!!

 Σύντομα θα έχουμε περισσότερα γι αυτό το ματς

21η-10η/22 αγ. Β’-Εφήβων  <> Τρι 18.02.2017 -  Γηπ. κλ. Ν. Σμύρνης "Αρτάκης", ώρα 21.30  (Διαιτ. :  Προμπονάς, Μανιαδάκης )

Α.Ο. ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜ.  65- 74  Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Μ.  ( δεκ.:  15-12 , 38-35 , 52-60 , 65-74  )

ΙΚΑΡΟΣ ( Καντας  ) :  Κοκολιος 15 (3),   Τολιζας 8 (2),  Μακρυνιώτης © 8 (1),  Γκέκας 7 (1),  Ψυχουντάκης 17 ,  Παπαδόπουλος ,  Γιαμαλίδης 10 (2),  ( δεν έπαιξαν :   Μουζακιώτης ,  Λατινάκης   ) .

Α.Ο.Ε.Μ. ( Γεωργάκης  ) :  Σιδηρόπουλος  17 (1),  Φρουδάκης ,  Χριστόπουλος Α. ,  Πολυζώης  2 ,  Ζενέλι © ,  Γρυπάρης 3 ,  Μπουρσούκης 30 (8),  Δούκας  ,  Καρπούζης ,  Ιγιάμου-Περισανίδης 22   .

η κατάταξη. όπως φαίνεται  έχουν κριθεί οι 3 πρώτες θέσεις. Ελευθερία διεκδικεί την 5η θέση στην τελευταία αγωνιστική. Όπως και νάχει η παρουσία της ομάδας είναι επιτυχημένη, αν αναλογισθούμε πως στόχος αρχικώς ήταν η παραμονή. Η Ομάδα ξεπέρασε τις προσδοκίες και συνέχισε μια παράδοση που θέλει την Ελευθερία να καταλαμβάνει καλές θέσεις στην κατηγορία  σε όλες τις σεζόν. Επίσης έχει κριθεί και ο υποβιβασμός καθώς η προοδευτική υπερέχει της Ευρυάλης σε ισοβαθμία. 

 

Β΄ Εφήβων

βαθ

Ν

Η

ο

αγ

1

Α.Ο.Ν.Α.

38

19

0

 

19

2

Ίκαρος Ν. Σμ.

37

17

3

 

20

             

3

Σούρμ./Ελλην.

37

16

5

 

21

             

4

Εθνικός

33

13

7

 

20

5

Α.Ο.Ε.Μ.

33

12

9

 

21

6

Δραπετσώνα

32

11

10

 

21

7

Τερψιθέα

32

11

10

 

21

8

Άλιμος

30

9

12

 

21

9

Προοδευτική

27

6

15

 

21

             

10

Ευρυάλη

26

5

16

 

21

11

Πέραμα

24

3

18

 

21

12

Πόλις

23

2

19

 

21

Α.Ο.Ε.Μ. 64-42 Τερψιθέα ( Β’ Εφήβων -98 )

Μία ακόμη νίκη για τους εφήβους, που στο φινέλε του πρωταθλήματος έχουν βρει ρυθμό και μάλιστα διεκδικούν μια θέση στην 1η εξάδα. Επίσης στα ευχάριστα η επιστροφή του κόουτς Γεωργάκη, μετά την  ιατρική επέμβαση που έκανε. Σιδερένιος κόουτς.

20η-_9η/22 αγ. Β’-Εφήβων  <> Τρι 14.02.2017 -  Γηπ. κλ. Μοσχάτου , ώρα 22.00  (Διαιτ. :  Φραγκιαδάκης, Προμπονάς )

Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Μ.  64- 42  Α.Ο. ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦ.  ( δεκ.:  26-9 , 42-22 , 54-29 , 64-42  )

Α.Ο.Ε.Μ. ( Γεωργάκης ) :  Σιδηρόπουλος  15 (1),  Χριστόπουλος Α. 2 ,  Σωτηρίου  2 ,  Νικολαϊδης © 9 (1),  Φρουδάκης ,  Γρυπάρης 10 (2),  Μπουρσούκης 3 ,  Πολυζώης  11 (3),  Ζενέλι 4 ,  Ιγιάμου-Περισανίδης 8 ,  Δούκας , ( δεν έπαιξε :   Καψής Π.  ) .

ΤΕΡΨΙΘΕΑ ( Βαου#ης  ) :  Μανταλας ,  Ευθυμίου 8 (1),  Νταλαπέρας 5 ,  Ανδριώτης 3 ,  Χαμουρδας 7 ,  Βασιλάκος 1 ,  Φιτσιδης © 6 ,  Κορτεζης ,  Σκουμης 12 , ( δεν έπαιξε :   Μακρής )  .

Η κατάταξη

 

Β΄ Εφήβων

βαθ

Ν

Η

Ο

αγ

1

Α.Ο.Ν.Α.

38

19

0

 

19

2

Ίκαρος Ν. Σμ.

35

16

3

 

19

             

3

Σούρμ./Ελλην.

35

15

5

 

20

             

4

Εθνικός

33

13

7

 

20

5

Δραπετσώνα

31

11

9

 

20

 

Α.Ο.Ε.Μ.

31

11

9

 

20

7

Τερψιθέα

29

10

9

 

19

8

Άλιμος

27

8

11

 

19

9

Προοδευτική

24

5

14

 

19

             

10

Ευρυάλη

24

4

16

 

20

11

Πέραμα

23

3

17

 

20

12

Πόλις

21

2

17

 

19

Σoύρ./Ελληνικό 37-59 Α.Ο.Ε.Μ. ( Β’ Εφήβων -98 )

Απρόσμενη νίκη και μάλιστα για 2η φορά φέτος επί ενός εκ των διεκδικητών της ανόδου. Με σοβαρότητα και καλές άμυνες αιφνιδιάσαμε τους αντιπάλους που σχεδόν από την αρχή μας κυνηγούσαν στο σκορ, το οποίο διευρυνόταν συνεχώς υπέρ μας. Ένα πράγματι ένα εξαιρετικό βράδυ.

19η-  8η/22 αγ. Β’-Εφήβων  <> Κυρ  05.02.2017  -  Γηπ. κλ. Νέο Αργ/πολης , ώρα 20.15  (Διαιτ. :  Χρόνης, Μανιαδάκης )

Α.Ε. ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ-ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ  37- 59  Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Μ.  ( δεκ.:  14-16 , 24-32 , 29-41 , 37-59   )

ΣΟΥΡΜ/ΕΛΛΗΝΙΚΟ ( Παντελάκης, Νικολιάδης  ) :  Μπίτσικας 4 ,  Ραμαντζας ,  Χιωτίνης ,  Καραλης 10 (2),  Αντύπας ,  Κορδας ,  Στάγκος 6 ,  Κολοκουρης ,  Ορφανός 2 ,  Μπολουδάκης 7 ,  Μποτσαι 2 ,  Δεσπότης 6  .

Α.Ο.Ε.Μ. ( Κουτσούρης  ) :  Σιδηρόπουλος  12 (2),  Χριστόπουλος Α. 6 ,  Σωτηρίου  8 (2),  Πολυζώης ,  Ζενέλι 2 ,  Γρυπάρης 11 (1),  Δούκας ,  Καψής Π. ,  Νικολαϊδης 11 (1),  Καρπούζης ,  Ιγιάμου-Περισανίδης 9  .

κατάταξη ( κριτήριο, το ποσοσστό επιτυχίας )  

 

Β΄ Εφήβων

βαθ

Ν

Η

Ο

αγ

1

Α.Ο.Ν.Α.

36

18

0

 

18

2

Ίκαρος Ν. Σμ.

33

15

3

 

18

             

3

Σούρμ./Ελλην.

33

14

5

 

19

             

4

Εθνικός

31

12

7

 

19

5

Δραπετσώνα

30

11

8

 

19

6

Τερψιθέα

28

10

8

 

18

7

Α.Ο.Ε.Μ.

29

10

9

 

19

8

Άλιμος

26

8

10

 

18

9

Προοδευτική

22

4

14

 

18

             

10

Ευρυάλη

23

4

15

 

19

11

Πέραμα

22

3

16

 

19

12

Πόλις

20

2

16

 

18

Α.Ο.Ε.Μ. 51-54 Εθνικός ( Β’ Εφήβων -98 )

Ήττα για την ομάδα μας που αγωνίστηκε αναγκαστικά με νέο προπόνητή, τον κύριο Μεσσήνη, καθώς ο Άγγελος Γεωργάκης, αντιμετώπισε ευτυχώς καλά ένα ιατρικό περιστατικό. Του ευχόμαστε σιδερένιος.

Το ματς ήταν αμφίρροπο, καθώς η Ελευθερία κέχασε την διαφορά που είχε και ο Εθνικός προσπέρασε. Η Ελευθερία ισοφάρισε 51-51 27’’ πριν τη λήξη. Η επίθεση του Εθνικού ήταν άστοχη αλλά μετά από επιθετικό ριμπάουντ και σουτ, ο Εθνικός κέρδισε φάουλ, που αμφισβηυήθηκε, και δόθηκε τεχνική ποινή, που σχεδόν "ξεκαθάριζε τον νικητή. Μετά από την ένταση που δημιουργήθηκε, το σκορ ήταν το τελικό 51-54, και η Ελευθερία προσπάθησε στα 2,7’ που απέμεναν να ισοφαρίσει, αλλά το εύστοχο σουτ που έγινε ήταν καθαρά εκπρόθεσμο.Πάντως η ομάδα μας έχει παράπονα, καθώς θεωρεί πως ο Εθνικός που είχε μόνο 6 παίκτες , προφυλάχθηκε (τα φάουλ 30-18).

Βεβαίως το ότι βαθμολογικώς η ομάδα μας έχει εξασφαλίσει την παραμονή στην κατηγορία, μετριάζει και τον εκνευρισμό. 

18η-  7η/22 αγ. Β’-Εφήβων  <> Τρι 31.01.2017 -  Γηπ. κλ. Μοσχάτου, ώρα 22.00  (Διαιτ. :  Πέππας, Μαίμου )

Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Μ.  51- 54  ΕΘΝΙΚΟΣ Ο.Φ.Π.Φ.  ( δεκ.:  14-16 , 30-23 , 40-39 , 51-54   )

Α.Ο.Ε.Μ. ( Μεσσήνης  ) :  Σιδηρόπουλος  9 (1),  Φρουδάκης 2 ,  Χριστόπουλος Α. ,  Σωτηρίου ,  Πολυζώης 3 (1),  Ζενέλι ,  Γρυπάρης 8 ,  Μπουρσούκης 2 ,  Καψής Π. 3 (1),  Νικολαϊδης © 15 (4),  Καρπούζης ,  Ιγιάμου-Περισανίδης 9   .

ΕΘΝΙΚΟΣ ( Βασιλόπουλος  ) :  Κοκκέρης 7 ,  Δεμένικας ,  Καραφαντης 6 ,  Κατσαμπάνης 6 (1),  Ποπονας © 17 ,  Τουρλίδας 18 (1)  .

κατάταξη ( κριτήριο, το ποσοσστό επιτυχίας )  

 

Β΄ Εφήβων

βαθ

Ν

Η

Ο

αγ

1

Α.Ο.Ν.Α.

34

17

0

 

17

2

Ίκαρος Ν. Σμ.

29

13

3

 

16

             

3

Σούρμ./Ελλην.

32

14

4

 

18

             

4

Τερψιθέα

26

10

6

 

16

5

Εθνικός

29

11

7

 

18

6

Δραπετσώνα

28

10

8

 

18

 

Α.Ο.Ε.Μ.

27

9

9

 

18

8

Άλιμος

24

7

10

 

17

9

Προοδευτική

21

4

13

 

17

             

10

Ευρυάλη

21

4

13

 

17

 

Πέραμα

21

3

15

 

18

12

Πόλις

20

3

14

 

17

Άλιμος 60-64 Α.Ο.Ε.Μ. ( Β’ Εφήβων -98 )

Μεγάλης βαθμολογικής σημασίας νίκη των Εφήβων  απέναντι σε έναν αντίπαλο που προσπαθεί να απομακρυνθεί από τη ζώνη του υποβιβασμού. Όπως και στον αγώνα του Α΄ γύρου μας δυσκόλεψε αφάνταστα(είχαμε ηττηθεί(61-63), πότε με άμυνα ζώνης και πότε με παγίδες και ταχύτατη αλληλοκάλυψη. Ο αντίπαλος πραγματοποιούσε ταυτόχρονα αλλαγές 3-4 παικτών του για να "δίνει" ανάσες ούτως ώστε να έχουν μόνιμα ξεκούραστους παίκτες μέσα στο γήπεδο για να τρέχουν παντού. Όμως, είμασταν προσηλωμένοι και ψύχραιμοι, και πήραμε αυτή τη σημαντική νίκη που, που εκτός από την "κάλυψη" της διαφοράς μας από την ήττα του Α΄ γύρου, μας προστατεύει πλέον βαθμολογικώς στην προσπάθεια παραμονής μας στην κατηγορία.

17_6η/22 αγ. Β’-Εφήβων  <> Τρι 24.01.2017 -  Γηπ. κλ. Αλίμου, ώρα 22.00  (Διαιτ. :  Γαρίνη, Χρόνης )

Α.Λ.Φ.  ΑΛΙΜΟΥ  60- 64  Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Μ.   ( δεκ.:  15-15 , 25-32 , 43-48 , 60-64  )

Α.Λ.Φ.Α. ( Τριανταφύλλης  ) : Τσιλιμιδός 4 ,  Κωτσος 2 ,  Χιδιριάν ,  Νέξας 9 ,  Τζελεπης ,  Γεωργίλας 6 (1),  Λάμπρου 12 (1),  Φιρκασης 11 (1),  Σοφικίτης 5 (1),  Ζαννιάς 11 (3),  Κρανιάς   .

Α.Ο.Ε.Μ. ( Γεωργάκης ) : Σιδηρόπουλος  21 (3),  Χριστόπουλος Α. 2 ,  Σωτηρίου  ,  Πολυζώης  5 (1),  Ζενέλι ,  Γρυπάρης 16 (1),  Νικολαϊδης 8 ( 1),  Καρπούζης ,  Ιγιάμου-Περισανίδης 12 ,  ( δεν έπαιξαν :   Δούκας ,  Φρουδάκης ,  Καψής Π.  )  .

Η κατάταξη (κριτήριο το ποσοστό επιτυχίας)

 

Β΄ Εφήβων

βαθ

Ν

Η

Ο

αγ

1

Α.Ο.Ν.Α.

32

16

0

 

16

2

Σούρμ./Ελλην.

31

14

3

 

17

             

3

Ίκαρος Ν. Σμ.

27

12

3

 

15

             

4

Τερψιθέα

25

10

5

 

15

5

Εθνικός

27

10

7

 

17

6

Δραπετσώνα

26

9

8

 

17

 

Α.Ο.Ε.Μ.

26

9

8

 

17

8

Άλιμος

22

6

10

 

16

9

Ευρυάλη

21

4

13

 

17

             

10

Πέραμα

19

3

13

 

16

 

Προοδευτική

19

3

13

 

16

12

Πόλις

18

2

14

 

16

Α.Ο.Ε.Μ. 55-47 Προοδευτική ( Β’ Εφήβων -98 )

Σημαντική βαθμολογικώς νίκη για την ομάδα μας, σε ένα ματς με πολλές ομοιότητες με τον 1ο γύρο (είχαμε νικήσει 57-45), με παρόμοια εξέλιξη. Η ομάδα μας πήρε μεγάλη διαφορά στο 1ο δεκάλεπτο, ενώ στην συνέχεια η Προοδευτική μείωνε σταδιακά για να γίνει απειλητική λίγο ριν το τέλος(49-45), αλλά τελικά η Ελευθερία εξασφάλισε τη νίκη.

16 η_5η /22 αγ. Β’-Εφήβων  <> Τρι 17.01.2016 -  Γηπ. κλ. Μοσχάτου, ώρα 21.30  (Διαιτ. :  Τζίμης ,  Χρόνης )

Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Μ.  55- 47  Α.Ο. ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ   ( Δεκ. : 22-06 , 29-16 , 41-32 , 55-47  )

Α.Ο.Ε.Μ. ( Γεωργάκης  ) :  Σιδηρόπουλος 15 (3),  Χριστόπουλος ,  Σωτηρίου 5 ,  Πολυζώης 3 (1),   Ζενέλι ,  Γρυπάρης 15 (1), Φρουδάκης ,  Καψής ,  Νικολαϊδης © 10 (2),  Ιγιακου-Περισανίδης 7 ,  ( δεν έπαιξαν :  Χρονόπουλος , Δούκας )  .

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ( Βαρβατάκος ,  Λαουτάρης ) :  Κουτρουμπίλας 11 (3),  Κωνσταντινίδης ,  Μακαρατζής © 21 ,  Παπαμάρκος 4 (1),  Κελεμίδης 5 (1),  Δολιανίτης ,  Λίνος 2 ,  Πλαστήρας ,  Σπαντιδάκης 4  .   

 η κατάταξη  ( κριτήριο το ποσοστό νικών)

     

Β΄ Εφήβων

βαθ

Ν

Η

Ο

αγ

   

1

Α.Ο.Ν.Α.

30

15

0

 

15

   

2

Σούρμ./Ελλην.

29

13

3

 

16

   

3

Ίκαρος Ν. Σμ.

25

11

3

 

14

       

 

 

 

 

 

   

4

Τερψιθέα

24

10

4

 

14

   

5

Εθνικός

26

10

6

 

16

   

6

Δραπετσώνα

25

9

7

 

16

   

7

Α.Ο.Ε.Μ.

24

8

8

 

16

   

8

Άλιμος

21

6

9

 

15

   

9

Πέραμα

19

3

13

 

16

       

 

 

 

 

 

     

Ευρυάλη

19

3

13

 

16

   

11

Πόλις

17

2

13

 

15

     

Προοδευτική

17

2

13

 

15

Ευρυάλη 66-52 Α.Ο.Ε.Μ. ( Β’ Εφήβων -98 )

Ήττα από την ουραγό της βαθμολογίας στην έναρξη του 2017, σε ένα κακό βράδυ.

15η-4η/22 αγ. Β’-Εφήβων <> Σαβ 07.01.2017 -  Γηπ. κλ. «Παπαδ» Καλλιθέας, ώρα 22.00  (Διαιτ. :  Σταγιανός, Τζίμης )

ΕΥΡΥΑΛΗ Α.Γ.Ο.Γ.  66- 52  Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Μ.   ( Δεκ. : 13-10 , 33-28 , 54-43 , 66-52  )

ΕΥΡΥΑΛΗ ( Κουρής ) :  Σπανός ,  Κολιδας 4 ,  Μαλανδράκης 2 ,  Γελαβας 9 (1),  Κρισπο 7 , Παπαδόπουλος © 7 ,  Παπαδόπουλος Ρ. 8 , Τσιρόπουλος 9 (1),  Καρπουζας 2 ,  Παναγής 18 (1), ( δεν έπαιξαν : Παλιούρας Α. , Γουναρίδης )  .

Α.Ο.Ε.Μ. ( Γεωργάκης  ) :  Σιδηρόπουλος 19 ,  Χριστόπουλος ,  Σωτηρίου 2 ,  Φρουδάκης 1 ,  Ζενέλι ,  Γρυπάρης 6 (1), Μπουρσούκης 7 ,   Καψής ,  Νικολαϊδης © 7 ,  Καρπούζης , Ιγιακου-Περισανίδης 10 ,  ( δεν έπαιξαν :  Δούκας )  .

Με την ολοκλήρωση της αγωνιστικής «θα ανέβει» η κατάταξη

Α.Ο.Ε.Μ. 55-68 Α.Ο.Ν.Α. ( Β’ Εφήβων -98 )

Προσπάθησαν οι Έφηβοι απέναντι στον πρωτοπόρο και αήττητο Α.Ο.Ν.Α., και παρά τις απουσίες μας, είχαν πάρει προβάδισμα με 6 πόντους στην 3η περίοδο. Όμως δεν άντεξαν ως το τέλος, όπου ο Α.Ο.Ν.Α. πήρε τη νίκη, με μια διαφορά που μάλλον μας αδικεί ως εικόνα.

14η-_3η /22   αγ. Β’-Εφήβων <> Τρι 20.12.2016 -  Γηπ. κλ. Μοσχάτου, ώρα 22.00  (Διαιτ. :  Παπαγεωργίου, ΄Σταγιανός)

Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Μ. 55- 68 Α.Ο.Ν. ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ( Δεκ. : 21-19 , 28-30 , 48-42 , 55-68  )

Α.Ο.Ε.Μ. ( Γεωργάκης  ) :  Σιδηρόπουλος 13 ,  Σωτηρίου 10 (1),  Νικολαϊδης © 17 (2),  Φρουδάκης 2 ,  Γρυπάρης 11 ,  Μπουρσούκης 6 (1),  Πολυζώης 2 ,  Καψής ,  Καρπούζης , ( δεν έπαιξαν : Χρονόπουλος , Δούκας )   . 

Α.Ο.Ν.Α ( Λαμπρόπουλος , Πέρρος ) :  Κοντολοζος 2 ,  Πηλιούδης 24 (1), Παπασωτηρίου 2 ,  Ζαντιώτης 9 (1), Φιαμπόλης Δ. 8 (2),  Αρνοκουρος 11 ,  Κουτρουμπος , Φιαμπόλης Ε. 2 ,  Ψαλτου © 2 ,  Ρετσίνας 7 (1),  Παπαθεοδώρου 1   .

η κατάταξη (κριτήριο το ποσοστό νικών )

 

Β΄ Εφήβων

βαθ

Ν

Η

Ο

αγ

 

1

Α.Ο.Ν.Α.

28

14

0

 

14

 

2

Σούρμ./Ελλην.

25

11

3

 

14

 

3

Ίκαρος Ν. Σμ.

23

10

3

 

13

 
   

 

 

 

 

 

 

4

Εθνικός

22

9

4

 

13

*

 

Τερψιθέα

22

9

4

 

13

 

6

Δραπετσώνα

22

8

6

 

14

 

7

Α.Ο.Ε.Μ.

21

7

7

 

14

 

8

Άλιμος

19

6

7

 

13

*

9

Πέραμα

17

3

11

 

14

 
   

 

 

 

 

 

 

10

Προοδευτική

16

2

12

 

14

 
 

Πόλις

16

2

12

 

14

 

12

Ευρυάλη

15

1

13

 

14

 

 

Πέραμα 41-51 Α.Ο.Ε.Μ. ( Β’ Εφήβων -98 )

Νίκη των Εφήβων στο Πέραμα, 24 ώρες μετά την ήττα των ανδρών, στο αντίστοιχο ματς των δύο συλλόγων.

Σημαντικό αποτέλεσμα, στην προσπάθεια της ομάδας μας να απομακρυνθεί ασφαλώς από την επικίνδυνη ζώνη, των τριών τελευταίων θέσεων.

Μεγάλο σκορ στην 1η περίοδο, ενώ οι ομάδες έκοψαν το ρυθμό στη συνέχεια. Η γηπεδούχος, προσπάθησε να ανατρέψει στην 3η περίοδο, αλλά η ομάδα μας έφτασε σε καθαρή νίκη στο τέλος.

13η-_2η /22 αγ. Β’-Εφήβων <> Τρι 13.12.2016 -  Γηπ. κλ. Περάματος, ώρα 21.30  (Διαιτ. :  Παπαγεωργου, Σταγανός )

Γ.Σ. ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ / ΕΡΜΗΣ  41- 51  Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Μ. ( Δεκ. : 17-27 , 27-36 , 37-40 ,  41-51  )

ΠΕΡΑΜΑ ( Πασαγιάννης ) :  Μυσιρλής © 9 (3), Κατιρτζόγλου , Φεσσόπουλος , Κανέλλης 10 , Μακαρατζής , Καλαϊτζάκης 2 ,  Μπακογιάννης 6 (2),  Δελλής 14 ,  Σπυριδάκος  .   

Α.Ο.Ε.Μ. ( Γεωργάκης ) :  Σιδηρόπουλος 8 ,  Σωτηρίου 5 (1),  Πολυζώης 3 (1),  Γρυπάρης 3 (1),  Φρουδάκης ,  Καψής , Νικολαϊδης © 12 (1),  Καρπούζης 4 (1), Ιγιάμου-Περισανίδης 14 , ( δεν έπαιξε :  Δούκας )  .

Κατάταξη (κριτήριο το ποσοστό νικών)

 

Β΄ Εφήβων

βαθ

Ν

Η

Ο

αγ

1

Α.Ο.Ν.Α.

26

13

0

 

13

2

Σούρμ./Ελλην.

23

10

3

 

13

3

Ίκαρος Ν. Σμ.

21

9

3

 

12

4

Εθνικός

20

8

4

 

12

 

Τερψιθέα

20

8

4

 

12

6

Δραπετσώνα

21

8

5

 

13

8

Α.Ο.Ε.Μ.

20

7

6

 

13

7

Άλιμος

18

6

6

 

12

9

Προοδευτική

15

2

11

 

13

 

Πόλις

15

2

11

 

13

 

Πέραμα

15

2

11

 

13

12

Ευρυάλη

14

1

12

 

13

Α.Ο.Ε.Μ. 87-32 Πόλις ( Β’ Εφήβων -98 )

Μια ακόμη νίκη στην προσπάθεια των Εφήβων, να απομακρυνθούν κι άλλο από την επικίνδυνη περιοχή. Μεγάλο σκορ, στην έναρξη του β γύρου, απέναντι σε έναν αντίπαλο, από τον οποίο είχαμε ηττηθεί προ 3 μηνών, στην πρεμιέρα.

12η-_1η /22 αγ. Β’-Εφήβων <> Τρι 06.12.2016 -  Γηπ. κλ. Μοσχάτου, ώρα 22.00  (Διαιτ. :  Παπαγεωργου, Πλαχουρας )

Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Μ.  87- 32  Α.Ο. ΠΟΛΙΣ Α.Σ. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ  ( Δεκ. :  29-08 , 48-14 , 71-23 ,  87-32  )

Α.Ο.Ε.Μ. ( Γεωργάκης ,  Στουραϊτης ) :  Σιδηρόπουλος 15 (1),  Δούκας 2 ,  Σωτηρίου 4 ,  Πολυζώης 7 (1),  Ζενέλι 4 , Γρυπάρης 15 (1),  Φρουδάκης 7 ,  Καψής , Νικολαϊδης © 10 ,  Ιγιάμου-Περισανίδης 23   .

ΠΟΛΙΣ ( Χαριτόπουλος ) :  Χριστάκος ,  Δραγκιώτης 3 (1), Χαντερης 4 , Αντωνιάδης © 2 , Κανιώτης ,  Χαραλαμπίδης 5 , Σουμελίδης , Γούβαλης , Άρνης-Γαβριήλ , Ευστρατίου 13,  Σπαρτινος 2 , Δημητριάδης 3  .

Κατάταξη :

 

Β΄ Εφήβων

βαθ

Ν

Η

Ο

αγ

1

Α.Ο.Ν.Α.

24

12

0

 

12

2

Ίκαρος Ν. Σμ.

20

9

2

 

11

3

Σούρμ./Ελλην.

21

9

3

 

12

4

Εθνικός

20

8

4

 

12

5

Τερψιθέα

18

7

4

 

11

 

Δραπετσώνα

19

7

5

 

12

 

Άλιμος

18

6

6

 

12

8

Α.Ο.Ε.Μ.

18

6

6

 

12

9

Προοδευτική

14

2

10

 

12

 

Πόλις

14

2

10

 

12

 

Πέραμα

14

2

10

 

12

12

Ευρυάλη

11

1

9

 

10

Δραπετσώνα 66-63 Α.Ο.Ε.Μ. {παράταση} ( Β’ Εφήβων -98 )

Δραματικό παιχνίδι που κρίθηκε στις λεπτομέρειες και πήγε στην παράταση, όπου και νίκησε ο πιο ψύχραιμος.

11η /22 αγ. Β’-Εφήβων  <> Κυρ 27.11.2016 -  Γηπ. κλ. Δραπετσώνας , ώρα 19.00  (Διαιτ. :  Γαρίνη, Αϊβαλιώτης )

Δ.Α.Σ. ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ  66- 63  Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Μ. ( Δεκ. :  13-14 , 31-24 , 51-46 , 61-61, παράτ. 66-63  )

Δ.Α.Σ.Δ. ( Καλλιπολίτης ) :  Ταμπάσκος ,  Τανταρος 5 (1),  Μπουνας ,  Σταυρίδης 8 ,  Χαραλαμπόπουλος 18 (2),  Ραλλάκης 13 (1) , Βράκας 16 (1),  Υζελλάρι 6 ,  Ελένης ,  ( δεν έπαιξαν : Σκαμπλιγιάννης , Καμίνης , Δάλλας © )  .

Α.Ο.Ε.Μ. ( Γεωργάκης ,  Στουραϊτης ) :  Σιδηρόπουλος 6 ,  Χριστόπουλος Α. 5 (1),  Σωτηρίου 5 (1),  Πολυζώης ,  Ζενέλι , Γρυπάρης 18 (2),  Φρουδάκης 2 ,  Καψής , Νικολαϊδης © 16 (2),  Καρπούζης , Ιγιάμου-Περισανίδης 13 ,  ( δεν έπαιξε :  Δούκας )  .

Θα ανέβει η κατάταξη, εφ όσον γνωστοποιηθούν αποτελέσματα

Α.Ο.Ε.Μ. 63-46 Ίκαρος Ν. Σμ. ( Β’ Εφήβων -98 )

Μεγάλη νίκη για τους Εφήβους, απέναντι σε μια από τις πιο δυνατές ομάδες της κατηγορίας. Ο Ίκαρος πήρε προβάδισμα στο 1ο δεκάλεπτο, μα η ομάδα μας ήρθε σε απόσταση ενός πόντου στο ημίχρονο, ενώ κυριαρχήσαμε στο β μέρος, με την 4η περίοδο να έχουμε ψηλά ποσοστά και έτσι να φτάνουμε δικαίως στην σημαντική νίκη.

 10η /22 αγ. Β’-Εφήβων  <> Τρι 09.11.2016 -  Γηπ. κλ. Μοσχάτου , ώρα 22.00  (Διαιτ. :  Γαρίνη, Τσαλίκης )

Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Μ.  63- 46  Α.Ο. ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ ( Δεκ. 11-16 , 30-31 , 44-37 , 63-46  )

Α.Ο.Ε.Μ. ( Γεωργάκης ,  Στουραϊτης ) :  Σιδηρόπουλος 8 ,  Παντέρμος 2 ,  Χριστόπουλος Α. 2 ,  Σωτηρίου 2 ,  Ζενέλι 3 , Γρυπάρης 4 ,  Μπουρσούκης 13 (3),  Νικολαϊδης © 10 (1),  Καρπούζης , Ιγιάμου-Περισανίδης 19 ,  ( δεν έπαιξαν :  Πολυζώης,  Φρουδάκης )  .

ΙΚΑΡΟΣ ( Καντας ) :  Κοκολιος ,  Γκέκας ,  Μακρυνιώτης © ,  Παπαδάκης 10 (1),  Καννάς 25 (5),  Τολιζας , Ψυχουντάκης 8 ,  Λατινάκης ,  Γιαμαλίδης 3 (1), ( δεν έπαιξαν :  Μουζακιώτης ,  Μελισσουργός , Σαμούδης  )  .

κατάταξη (με ποσοστό νικών):  

 

Β΄ Εφήβων

βαθ

Ν

Η

Ο

αγ

1

Α.Ο.Ν.Α.

20

10

0

 

10

2

Σούρμ./Ελλην.

18

8

2

 

10

3

Ίκαρος Ν. Σμ.

16

7

2

 

9

4

Τερψιθέα

16

6

4

 

10

5

Εθνικός

15

6

3

 

9

 

Άλιμος

15

5

5

 

10

 

Δραπετσώνα

15

5

5

 

10

8

Α.Ο.Ε.Μ.

15

5

5

 

10

9

Προοδευτική

12

2

8

 

10

 

Πόλις

12

2

8

 

10

 

Πέραμα

12

2

8

 

10

12

Ευρυάλη

11

1

9

 

10

Τερψιθέα 58-54 Α.Ο.Ε.Μ. ( Β’ Εφήβων -98 )

Πάλεψαν οι Έφηβοι για μια ακόμη νίκη, που θα βελτίωνε κι άλλο τη θέση μας στον πίνακα, αλλά δεν άντεξαν ως το φινάλε, καθώς είχαμε φέρει το ματς στα μέτρα μας, αλλά η ευτστοχία της Τερψιθέας ειδικά από τα 6,75, και με παίκτες που δεν είχαν σκοράρει έως τότε, μας οδήγησε στην ήττα.

_9η /22 αγ. Β’-Εφήβων  <> Τρι 09.11.2016 -  Γηπ. κλ. "Παπ" Γλυφάδας , ώρα 22.00  (Διαιτ. :  Δελαγραμμάτικας, Προμπονάς )

Α.Ο. ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦ 58- 54 Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Μ.  ( Δεκ. 14-06 , 27-20 , 36-39 , 58-54  )

 ΤΕΡΨΙΘΕΑ ( Βγοπης , Παπαδάκης ) :  Αναστασιάδης 4 ,  Σκωμης ,  Μετρόπουλος 9 ,  Γαβαλάς ,  Μενταυλος © 20 ,  Ανδριώτης 10 , Φιτσιλης 2 ,  Κερτεζης 9 ,  Σημεωνίδης 2 ,  Μακρής 2   ( δεν έπαιξαν :  Γενναδόπουλος ,  Νταλαπέρας ) .

  Α.Ο.Ε.Μ. ( Γεωργάκης ,  Στουραϊτης ) :  Σιδηρόπουλος 9 (1),  Φρουδάκης ,  Χριστόπουλος Α. 2 ,  Πολυζώης 3 (1),  Ζενέλι ,  Γρυπάρης 17 (3),  Καρπούζης ,  Καψής , Νικολαϊδης © 12 (1),  Ιγιάμου-Περισανίδης 11 ,  ( δεν έπαιξε :  Δολκας  )  .

κατάταξη :

 

Β΄ Εφήβων

βαθ

Ν

Η

Ο

αγ

 

1

Α.Ο.Ν.Α.

18

9

0

 

9

 

2

Ίκαρος Ν. Σμ.

15

7

1

 

8

(-1 ματς)

3

Σούρμ./Ελλην.

16

7

2

 

9

 

4

Εθνικός

15

6

3

 

9

 

5

Τερψιθέα

13

5

3

 

8

(-1 ματς)

6

Άλιμος

13

4

5

 

9

 
 

Δραπετσώνα

13

4

5

 

9

 

8

Α.Ο.Ε.Μ.

13

4

5

 

9

 

9

Πόλις

11

2

7

 

9

 
 

Πέραμα

11

2

7

 

9

 
 

Προοδευτική

11

2

7

 

9

 

12

Ευρυάλη

10

1

8

 

9

 

 

Α.Ο.Ε.Μ. 67-55 Σoύρμενα-Ελληνικό ( Β’ Εφήβων -98 )

Μεγάλη νίκη για τους Εφήβους, που παίρνουν βαθμολογική ανάσα. Ο αντίπαλός μας είχε μόνο μια ήττα έως τώρα, και είχε το προβάδισμα στο 1ο μέρος. Η ομάδα μας ανέτρεψε την κατάσταση στο 3ο δεκάλεπτο και συνεχίζοντας στον ίδιο ρυθμό στο φινάλε πήρε αυτή την μεγάλη νίκη. 

_8η /22 αγ. Β’-Εφήβων  <> Τρι 09.11.2016 -  Γηπ. κλ. Μοσχάτου , ώρα 22.00  (Διαιτ. :  Παπαγεωργίου, Μαιμου )

Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Μ.  67- 55  Α.Ε. ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ-ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ  ( Δεκ. 11-18 , 25-32 , 48-46 , 67-56  )

Α.Ο.Ε.Μ. ( Γεωργάκης ,  Κλιγκόπουλος ) :  Σιδηρόπουλος 11,  Χριστόπουλος Α. 3 ,  Νικολαϊδης © 6 (2),  Φρουδάκης ,  Γρυπάρης 10 (2), Μπουρσούκης 9 ,  Ζενέλι 4 ,  Παντέρμος 2 ,  Ιγιάμου-Περισανίδης 22 ,  ( δεν έπαιξαν :  Καψής ,  Καρπούζης ,  Πολυζώης )  .

Α.Ε.Σ.ΕΛ. ( Παντελάκης ) :  Ραμαντζας ,  Αντύπας ,  Καραλης 9 ,   Ζαραϊδώνης 14 (2),  Κορδας ,   Στάγκος 7 ,   Κονοκουρης 1 ,  Βασιλόπουλος 2 ,  Μπολουδάκης 17 ,  Ορφανός ,  Δεσπότης © 5 (1)   . 

κατάταξη (βάση νικών)

  Β΄ Εφήβων βαθ Ν Η Ο αγ  
1 Α.Ο.Ν.Α. 16 8 0   8  
2 Ίκαρος Ν. Σμ. 13 6 1   7 (-1 ματς)
3 Σούρμ./Ελλην. 14 6 2   8  
4 Εθνικός 13 5 3   8  
5 Τερψιθέα 11 4 3   7 (-1 ματς)
6 Άλιμος 12 4 4   8  
  Δραπετσώνα 12 4 4   8  
  Α.Ο.Ε.Μ. 12 4 4   8  
9 Πόλις 10 2 6   8  
  Πέραμα 10 2 6   8  
11 Προοδευτική 9 1 7   8  
  Ευρυάλη 9 1 7   8  

 

Εθνικός 57-50 Α.Ο.Ε.Μ. ( Β’ Εφήβων -98 )

Στην 2η περίοδο ο Εθνικός πήρε το προβάδισμα και το κράτησε ως το τέλος.

_7η /22 αγ. Β’-Εφήβων  <> Τρι 30.10.2016 -  Γηπ. κλ. «Π. Σαλπέας» Πειραιά, ώρα 21.30  (Διαιτ. :  Γερουλάνος, Μαιμου )

ΕΘΝΙΚΟΣ Ο.Φ. ΠΕΙΡ. Φ.   57- 50  Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Μ.( Δεκ. : 15-18 , 32-26 , 47-40 , 57-50  )

ΕΘΝΙΚΟΣ ( Βασιλόπουλος) :  Περιβολάρης 3 ,  Κοκκέρης 10 ,  Καμαρινός 3 ,   Δεμένικας ,  Καραφαντης 16 (2),   Κατσαμπάνης-Κουξουδης 12 (2),   Ποπονας © 8 ,  Τουρμίδης 5 (1), (δεν έπαιξαν : Καλογερόπουλος , Αλεξίου ,  Χρονόπουλος  ) . 

Α.Ο.Ε.Μ. ( Γεωργάκης ,  Στουραϊτης ) :  Σιδηρόπουλος 8 (2),  Χριστόπουλος Α. 5 (1),  Προεστάκης 2 , Ζενέλι ,  Χριστόπουλος Ν. 2 , Γρυπάρης 15 (3), Καρπούζης , Καψής ,  Νικολαϊδης © 2 ,  Φρουδάκης 3 (1),  Ιγιαμου-Περισανίδης 11 , ( δεν έπαιξε :  Τάραμας ) .

Η κατάταξη :

 

Β΄ Εφήβων

βαθ

Ν

Η

Ο

αγ

1

Α.Ο.Ν.Α.

14

7

0

 

7

2

Ίκαρος Ν. Σμ.

13

6

1

 

7

 

Σούρμ./Ελλην.

13

6

1

 

7

4

Τερψιθέα

11

4

3

 

7

 

Εθνικός

11

4

3

 

7

6

Άλιμος

10

3

4

 

7

 

Δραπετσώνα

10

3

4

 

7

 

Α.Ο.Ε.Μ.

10

3

4

 

7

9

Πόλις

9

2

5

 

7

 

Πέραμα

9

2

5

 

7

11

Προοδευτική

8

1

6

 

7

 

Ευρυάλη

8

1

6

 

7

 

Α.Ο.Ε.Μ. 61-63 Άλιμος ( Β’ Εφήβων -98 )

Ντέρμπι από την αρχή ως το τέλος, με εναλλασσόμενη πρωτοπορία, αλλά ο Άλιμος κατάφερε να αποσπαστεί προς το τέλος, για να ακολουθήσει η αντεπίθεσή μας, με ένα φινάλε ανάλογο σε σασπένς με τον αγώνα της προηγουμένης με τις ομάδες των ανδρών στο ίδιο γήπεδο(1 λεπτό πριν τη λήξη υπήρχε το ίδιο σκορ, 59-61). Η ομάδα μας αστόχησε στην τελευταία επίθεση να πάει το ματς στην παράταση, και τελικός νικητής ήταν ο Άλιμος σε ένα ωραίο ματς σε εξέλιξη.

_6η /22 αγ. Β’-Εφήβων  <> Τρι 25.10.2016 -  Γηπ. κλ. Μοσχάτου, ώρα 22.00  (Διαιτ. :  Σταγιανός, Χατζάρας )

Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Μ.  61- 63  Α.Λ.Φ.  ΑΛΙΜΟΥ  ( Δεκ. : 16-12 , 32-31 , 48-50 , 61-63  )

Α.Ο.Ε.Μ. ( Γεωργάκης , Στουραϊτης ) :  Σιδηρόπουλος 8 (2),  Χριστόπουλος 11 (1),  Καψής 3 ,  Νικολαϊδης © 12 (1),  Φρουδάκης ,  Σωτηρίου ,  Μπουρσούκης 17 (3),  Παντέρμος , Ζενέλι ,  Ιγιακου-Περισανίδης 10 , ( δεν έπαιξαν :  Αναγνωστόπουλος ,  Τάραμας ) .

Α.Λ.Φ.Α. ( Ζάννος , Τριανταφύλλου  ) : Τσιλιμιδός ,  Λάμπρου 2 ,  Κορωνιός 6 ,  Μπουλουγορας ,  Γεωργίλας ,  Φιρκασης 15 (3), Μούλης © 17 (4),  Σοφικίτης 5 (1),  Παπαδόπουλος ,  Ασημακόπουλος 18 (1),  ( δεν έπαιξε :  Κωτσος ) .     

Η κατάταξη :

 

Β΄ Εφήβων

βαθ

Ν

Η

Ο

αγ

1

Σούρμ./Ελλην.

12

6

0

 

6

 

Α.Ο.Ν.Α.

12

6

0

 

6

3

Ίκαρος Ν. Σμ.

11

5

1

 

6

4

Τερψιθέα

9

3

3

 

6

 

Δραπετσώνα

9

3

3

 

6

 

Εθνικός

9

3

3

 

6

 

Α.Ο.Ε.Μ.

9

3

3

 

6

8

Πόλις

8

2

4

 

6

 

Άλιμος

8

2

4

 

6

10

Ευρυάλη

7

1

5

 

6

 

Προοδευτική

7

1

5

 

6

 

Πέραμα

7

1

5

 

6

Προοδευτική 45-57 Α.Ο.Ε.Μ. ( Β’ Εφήβων -98 )

Μεγάλης βαθμολογικής σημασίας νίκη. Η ομάδα μας πήρε την διαφορά από το 1ο δεκάλεπτο και σχεδόν την συντήρησε ως το τέλος. 

_5η /22 αγ. Β’-Εφήβων  <> Τρι 18.10.2016 -  Γηπ. δ.α.κ Κορυδαλλού, ώρα 21.30  (Διαιτ. :  Παπαγεωργίου ,  Σαραντάκος )

Α.Ο. ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ   45-57  Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Μ.  ( Δεκ. : 05-19 , 20-30 , 34-45 , 45-57  )

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ( Βαρβατάκος ) :  Κελεμίδης ,  Κωνσταντινίδης ,  Ρέκκας 20 (2),  Τσικουτας ,  Σπαντιδάκης 5 ,  Λίνος ,  Παπαμλικος 4 , Κουτρουμπίλας ,  Πλαστήρας ,  Μαρίνης ,  Μακαρατζής © 16 (1) .  

Α.Ο.Ε.Μ. ( Γεωργάκης ,  Στουραϊτης ) :  Δελακάς , Σιδηρόπουλος 24 (2),  Χριστόπουλος ,  Καψής ,  Νικολαϊδης © 10 (2),  Φρουδάκης ,  Σωτηρίου 2 ,  Μπουρσούκης 8 ,  Χρονόπουλος , Ζενέλι 4 ,  Ιγιακου-Περισανίδης 9 ,  Καρπούζης  .

 

κατάταξη

 

Β΄ Εφήβων

βαθ

Ν

Η

Ο

αγ

1

Σούρμ./Ελλην.

10

5

0

 

5

 

Α.Ο.Ν.Α.

10

5

0

 

5

3

Ίκαρος Ν. Σμ.

9

4

1

 

5

4

Τερψιθέα

8

3

2

 

5

5

Δραπετσώνα

8

3

2

 

5

 

Εθνικός

8

3

2

 

5

 

Α.Ο.Ε.Μ.

8

3

2

 

5

8

Πόλις

7

2

3

 

5

 

Άλιμος

7

2

3

 

5

10

Ευρυάλη

6

1

4

 

5

11

Προοδευτική

5

0

5

 

5

 

Πέραμα

5

0

5

 

5

 

Α.Ο.Ε.Μ. 47-41 Ευρυάλη ( Β’ Εφήβων -98 )

Δύσκολη νίκη σε ένα ματς κλειδί, όπου η Ευρυάλη προσπάθησε να μας αιφνιδιάσει, αλλά η ομάδα μας πήρε μια σημαντική νίκη στην προσπάθειά της να πάρει καλύτερη βαθμολογική θέση.

 _4η/22 αγ. Β’-Εφήβων <> Τρι 11.10.2016 -  Γηπ. κλ. Εθν. Αντίστ» Καλλιθέας, ώρα 22.00  (Διαιτ. :  Σταγιανός, Παπαγεωργίου)

Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Μ.  47- 41  ΕΥΡΥΑΛΗ Α.Γ.Ο.Γ ( Δεκ. : 12-08 , 16-20 , 34-30 , 47-41  )

Α.Ο.Ε.Μ. ( Γεωργάκης ,  Κλιγκόπουλος ) :  Σιδηρόπουλος 15 ,  Χριστόπουλος ,  Νικολαϊδης © 5 ,  Φρουδάκης 3 ,  Σωτηρίου 3 ,  Μπουρσούκης 7 (2),  Ζενέλι ,  Ιγιακου-Περισανίδης 14 ,  Καρπούζης  ( δεν έπαιξαν :  Δελακάς ,  Καψής ,  Τάραμας  )  .

ΕΥΡΥΑΛΗ ( Κουρής ) :  Παλιούρας-Χουσσας Α. ,  Μαλανδράκης ,  Γκλαβας-Ντούρος 8 ,  Κολιλας 3 (1),  Παπαδόπουλος © 9 ,  Γουναρίδης ,  Παλιούρας-Χουσσας Δ. 4 ,  Τσιρόπουλος 3 (1),  Καρπουζας 8 ,  Κριστο 6 , ( δεν έπαιξαν : Σπανός , Τουρανάκος )  .

 Κατάταξη στην 4η αγωνιστική :

 

Β΄ Εφήβων

βαθ.

νίκ

ήττ.

μηδ.

αγ.

1

Σούρμ./Ελλην.

8

4

 0

 

4

2

Ίκαρος Ν. Σμ.

7

3

1

 

4

 

Α.Ο.Ν.Α.

7

3

1

 

4

 

Τερψιθέα

7

3

1

 

4

 

Δραπετσώνα

7

3

1

 

4

6

Πόλις

6

2

2

 

4

 

Εθνικός

6

2

2

 

4

 

Α.Ο.Ε.Μ.

6

2

2

 

4

9

Άλιμος

5

1

3

 

4

10

Ευρυάλη

4

 0

4

 

4

 

Πέραμα

4

 0

4

 

4

 

Προοδευτική

4

 0

4

 

4

 

Α.Ο.Ν.Α. 67-42 Α.Ο.Ε.Μ. ( Β’ Εφήβων -98 )

Τελικό σκορ που αδικεί την ομάδα μας, με την εικόνα που παρουσιάσαμε στο μεγαλύτερο διάστημα. Ατία η κακή 2η περίοδος (ουσιαστικά κολλησαμε 15 περίπου λεπτά) με πρωτοφανή μεγάλη αστοχία ( ειδικά στις ελεύθερες βολές με περίπου 20 χαμένες !).  Ο Α.Ο.Ν.Α., ίσως, η καλύτερη, ομάδα της κατηγορίας, εκμεταλλεύτηκε το κενό διάστημα και πήρε το προβάδισμα που του έδωσε την νίκη με διαφορά.

 _3η/22 αγ. Β’-Εφήβων <> Τρι ο5.10.2016 -  Γηπ. κλ. «νέο» Αργ/πολης, ώρα 21.50  (Διαιτ. :  Αναστασίου, Πέτρου)

Α.Ο.Ν ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 67- 42 Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Μ. ( Δεκ. : 13-10 , 25-13 , 43-26 ,  67-42  )

Α.Ο.Ν.Α ( Πέρρος ) :  Αρμενιακος 3 ,  Κοντολοζος ,  Παπασωτηρίου 7 (1),  Καντιώτης 13 ,  Ριομπόλης Δ. ,  Βαρθολης ,  Αρνοκουρος 14 ,  Κουτρομήτρος 4 , Ριομπόλης Ε.  4 ,  Ψαλτου 2 ,  Ρετσίνας © 18 (1),  Παπαθεοδώρου 2   .

Α.Ο.Ε.Μ. ( Γεωργάκης ,  Κλιγκόπουλος ) :  Δελακάς ,  Σιδηρόπουλος 13 ,  Χριστόπουλος 6,  Καψής ,  Νικολαϊδης © 4 ,  Φρουδάκης ,  Σωτηρίου 3 (1),  Μπουρσούκης 5 (1),  Παντέρμος 6 ,  Ζενέλι 3 (1),  Ιγιακου-Περισανίδης 2 ,  Καρπούζης   .

Α.Ο.Ε.Μ. 66-32 Πέραμα ( Β’ Εφήβων -98 )

Σεφτέ στις νίκες για τους εφήβους με μια ευρεία νίκη(νταμπλ σκορ) επί της ομάδας του Περάματος.

 _2η/22 αγ. Β’-Εφήβων <> Κυρ 18.09.2016 -  Γηπ. κλ. «Ε. Αντιστ.» Καλλιθέας, ώρα 22.00  (Διαιτ. :  ΜαυρέληςΣιμα)

Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Μ. 66- 32 ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ Γ.Σ. ΕΡΜΗΣ  ( Δεκ. : 21-02 , 37-18 , 55-23 ,  66-32  )

Α.Ο.Ε.Μ. ( Γεωργάκης ) :  Δελακάς4  ,  Σιδηρόπουλος 9 (1),  Χριστόπουλος 6 ,  Σωτηρίου 4 ,  Νικολαϊδης © ,  Φρουδάκης  2 ,  Γρυπάρης 18 (2),  Καψής Π. 2 , Τάραμας 2 ,  Ζενέλι 11 (1),  Ιγιακου-Περισανίδης 8 ,  Καρπούζης   .

ΠΕΡΑΜΑ ( Ευαγγελίτσης ) :  Μπακα ,  Πετρόπουλος ,  Μαλτετσιώτης © 14 (3),  Κασαπίδης 6 ,  Σεργιανάϊ 2 ,  Δελής 5 ,  Έξαρχος 3 ,  Μαλαιτζάκης 2 ,  Μπακογιάννης  .    

Πόλις 69-60 Α.Ο.Ε.Μ. ( Β’ Εφήβων -98 )

Εμφάνιση με πάρα πολλά λάθη, από τους Εφήβους στην πρεμιέρα της νέας σεζόν. Μεγάλη αδυναμία στη ρακέτα, που στοίχισαν πολλά ριμπάουντ και κακές επιλογές στην επίθεση μας έφεραν πίσω στο σκορ με 22 πόντους στις αρχές του 2ου ημιχρόνου. Παρόλα αυτά καταφέραμε 3-4 φορές να μειώσουμε στους 8 πόντους κι ενώ είχαμε τις ευκαιρίες να μειώσουμε ακόμα περισσότερο, αλλά κάναμε επιπόλαια λάθη στις κρίσιμες επιθέσεις, με αποτέλεσμα και να χάνουμε το καλάθι και να δεχόμαστε εύστοχο αιφνιδιασμό.

Να σημειώσουμε ότι το κοουτσάρισμα έγινε κατ' ανάγκη την τελευταία στιγμή από τον κόουτς της αντρικής ομάδας κο Κλιγκόπουλο, λόγω προβλήματος υγείας του κόουτς κου Γεωργάκη. Να ευχηθούμε γρήγορα περαστικά και να είναι σύντομα υγιής.  

 _1η/22 αγ. Β’-Εφήβων <> Κυρ 18.09.2016 -  Γηπ. κλ. «Ε. Αντιστ.» Καλλιθέας, ώρα 22.00  (Διαιτ. :  Μαυρέλης, Σιμα)

ΠΟΛΙΣ Α.Σ. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ  69-60 Α.Ο. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Μ.  ( Δεκ. : 20-16 , 42-25 , 57-47 ,  69-60  )

ΠΟΛΙΣ ( Ευαγγελίτσης ) :  Κανιώτης 3 ,  Δραγκιώτης 2 ,  Ευθυμίου ,  Αντωνιάδης 4 ,  Ναυπλιώτης 22 ,  ( Χαραλαμπίδης 3 ,  Ευαγγελόπουλος ,  Νιάνιος 4 , Άρνης-Γαβριήλ ,  Ευστρατίου 31,  Σπαρτινος ,  Δημητριάδης © .   

Α.Ο.Ε.Μ. ( Κλιγκόπουλος ) :  Καψής ,  Δελακάς ,  Χριστόπουλος 6,  Σωτηρίου 2 ,  Νικολαϊδης © 14 ,  Φρουδάκης 3 ,  Γρυπάρης 12 ,  Καψής Π. , Χριστόπουλος ,  Ζενέλι 7 ,  Προεστάκης 10 ,  Καρπούζης 6 .