Νίκη Αμαρουσίου 74-70 Ελευθερία (3ος ομ Γ Εθν.)

Έως την 3η περίοδο η Ελευθερία είχε τον έλεγχο και φαινόταν πως θα διεκδικήσει μια μεγάλη εκτόςέδρας νίκη.

Όταν καταστεί δυνατόν, περισσότερα...

Γ Εθν. ανδρ. Γ Εθν. ανδρών (3ος ομ. o2η/22 αγ.), Κυρ 25.10.2020, ώρα 17.00, γηπ. κλ. Κοκκινιάς Αμαρουσίου (διαιτ.: Δημουλάς, Αναστασόπουλος)

Α.Σ. Νίκη Αμαρ.  74- 70  Α.Ο. Ελευθερία Μ.    ( δεκ.: 24-20 , 35-36 , 50-60 , 74-70 )

Νίκη (Χρυσόγελος): Πρισκομάτης 19(1), Βαφιάς 9(1), Χατζηχαραλάμπους, Γεωργακόπουλος 19(2), Κυπριτζόγλου 18(1), Φεράκης, Τσέκενης, Φρίμας, Τσίρος 9, Γιανναλέτσος, Καραγιάννης, Τσιάτσιος.

Α.Ο.Ε.Μ. (Σίμος): Γκρόντγουιν 17(1), Κρεμαστούλης 4(1), Παπαγεωργίου, Παυλιάς 5(1), Δέλλιος, Τσιπίδης 10, Γιαμπάνης 8, Μανιάτης 4, Βασιλόπουλος 14(3), Κιούσης 8(2), Πετράς, Κολοφώτης.

Ελευθερία Μ. 93-73 Α.Ε.Κ. Σάμου (3ος ομ Γ Εθν.)

Ωραία νίκη μετά από καλή εμφάνιση. Η Ελευθερία επέβαλε σχεδόν από την αρχή τον ρυθμό της, και η ανώτερότητα που έδειξε στο γήπεδο, έχοντας λύσεις σε κάθε κατάσταση, εκφράστηκε στο σκορ του αγώνα της πρεμιέρας.

Γ Εθν. ανδρ. Γ Εθν. ανδρών (3ος ομ. o1η/22 αγ.), κυρ 18.10.2020, ώρα 12.30, γηπ. κλ. Μοσχάτου Α (διαιτ.: Καρανικόλα Ελ., Ξυλάς)

Α.Ο. Ελευθερία Μ.  93- 73  Α.Ε. Καρλοβασου  ( δεκ.: 18-12 , 40-31 , 68-51 , 93-73)

Α.Ο.Ε.Μ. ( Σίμος, Δολιανίδης ): Γκροντγουιν 9, Κρεμαστούλης 9(2), Παπαγεωργίου 2, Παυλιάς, Δέλλιος 11(2), Τσιπίδης 4, Γιαμπάνης © 28(3), Μανιάτης 12(2), Βασιλόπουλος 6(1), Κιούσης 8(2), Πετράς 4, ( δεν έπαιξαν : Κολοφώτης ).

Α.Ε.Κ. ( Βαρβούνης, Χιώτης ): Σιλιβέστρου 6(2), Αλεξάνδρου 2, Ανδρικόπουλος 15(1), Μουρατίδης  19(4), Δανούσης 5, Τσιβεριώτης 7(1), Τσουχλης-Καλαμοβρακος, Ανδρικου ©, Τσιισιρης 4, Σπυράκος 4, Σπηλιόπουλος 11(1).

Γλυφάδα 65-86 Ελευθερία (Κύπελλο Ε.Σ.Κα.Ν.Α.)

Πρόκριση, στην επόμενη φάση (16άδα) του κυπέλλου Ε.Σ.Κα.Ν.Α., τρεις μέρες πριν αρχίσει η μεγάλη μάχη της ομάδας μας στην γ Εθνική. Η Ελευθερία επέβαλε αμέσως την υπεροχή που της έδινε η διαφορά κατηγορίας. Αν και οι γηπεδούχοι συντηρούνταν σε μια απόσταση κοντά στους 15 πόντους, στο τέλος η διαφορά αυξήθηκε.

Κύπελλο Ε.Σ.Κα.Ν.Α. Ανδρών (o3η/7 αγ.), ημ 15.10.2020, ώρα 21.30, γηπ. κλ. Δ.Α.Κ. Γλυφάδας "Μ. Λιούγκας" (διαιτ.: Μαυρέλης, Γαρίνη)

Γλυφάδα Ε.Σ.  65- 86  Α.Ο. Ελευθερία Μ.  ( δεκ.: 09-19 , 27-42 , 44-57 , 65-86 )

Γ.Ε.Σ. (Καψιμάλης , Παλτσόγλου): Τάγκαλος © 2, Ναυροειδάκος 3(1), Τσακιρίδης 8(1), Μαραγκόπουλος 26, Στεργίου 11(3), Βουρδέλης 4, Μπατής 11(2), (δεν έπαιξαν: Φωκάς).

Α.Ο.Ε.Μ. ( Σίμος, Δολιανίδης ): Γκροντγουιν 4, Κρεμαστούλης 7(1), Παπαγεωργίου 2, Δέλλιος  8(1), Γιαμπάνης © 21(1), Μανιάτης  7(1), Βασιλόπουλος 6, Ζενέλι 4, Κιούσης 20(6), Πετράς , Κολοφώτης 4, Παλουκάκος 3 .

ΑΝΔΡΕΣ 2020-2021

 Πρόγραμμα πρωταθλήματος. Στον β γύρο διαβάζεται από δεξιά.

          Α ΓΥΡΟΣ   >   3ος ομ. Γ΄ ΕΘΝΙΚΗΣ   2020-2021   <  Β ΓΥΡΟΣ           
αγ.   ημ/νία ώρα kλειστό γηπ.    ΟΜΑΔΑ Α   ΟΜΑΔΑ Β   kλειστό γηπ.  ώρα ημ/νία   αγ.
ο1η   18-Οκτ 12:30 Μοσχάτου Α'   Α.Ο. Ελευθερία Μ. <> Α.Ε. Καρλοβασου   Καρλοβασου 17:00 17-Ιαν   12η
ο1η   18-Οκτ 17:00 Μυκόνου   Α.Ο. Μυκόνου <> Α.Ο. Πεύκης   Πεύκης Β' 17:00 17-Ιαν   12η
ο1η   18-Οκτ 17:00 Κοντόπευκου   Κ. Αγ. Παρασκευής <> Α.Σ. Τήρων Αγ. Θεοδώρ.   Κρομμυώνιο 17:00 17-Ιαν   12η
ο1η   18-Οκτ 17:00 Γαλανόπουλος   Α.Ο. Ποσειδών Λουτράκι <> Α.Σ. Νίκη Αμαρουσίου   Κοκκινιάς Μαρ. 17:00 17-Ιαν   12η
ο1η   18-Οκτ 17:00 Ερμιόνης   Α.Ο. Ερμιονίδας <> Α.Ε. Δικαιου Κω   Κω 17:00 17-Ιαν   12η
ο1η   18-Οκτ 17:00 Βυζαντινό Α.Κ.   Α.Σ. Πέρα <> Α.Ο.Κ. Χαλάνδρι   Ν. Περκιζας 17:00 17-Ιαν   12η
αγ.   ημ/νία ώρα kλειστό γηπ.    ΟΜΑΔΑ Α   ΟΜΑΔΑ Β   kλειστό γηπ.  ώρα ημ/νία   αγ.
ο2η   25-Οκτ 17:00 Κοκκινιάς Μαρ.   Α.Σ. Νίκη Αμαρουσίου <> Α.Ο. Ελευθερία Μ.   Μοσχάτου Α' 17:00 24-Ιαν   13η
ο2η   25-Οκτ 17:00 Κρομμυώνιο   Α.Σ. Τήρων Αγ. Θεοδώρ. <> Α.Ο. Μυκόνου   Μυκόνου 17:00 24-Ιαν   13η
ο2η   25-Οκτ 17:00 Καρλοβασου   Α.Ε. Καρλοβασου <> Κ. Αγ. Παρασκευής   Κοντόπευκου 17:00 24-Ιαν   13η
ο2η   25-Οκτ 17:00 Κω   Α.Ε. Δικαιου Κω <> Α.Ο. Ποσειδών Λουτράκι   Γαλανόπουλος 17:00 24-Ιαν   13η
ο2η   25-Οκτ 17:00 Ν. Περκιζας   Α.Ο.Κ. Χαλάνδρι <> Α.Ο. Ερμιονίδας   Ερμιόνης 17:00 24-Ιαν   13η
ο2η   25-Οκτ 17:00 Πεύκης Β'   Α.Ο. Πεύκης <> Α.Σ. Πέρα   Βυζαντινό Α.Κ. 17:00 24-Ιαν   13η
αγ.   ημ/νία ώρα kλειστό γηπ.    ΟΜΑΔΑ Α   ΟΜΑΔΑ Β   kλειστό γηπ.  ώρα ημ/νία   αγ.
ο3η   ο1-Νοε 17:00 Μοσχάτου Α'   Α.Ο. Ελευθερία Μ. <> Α.Ε. Δικαιου Κω   Κω 17:00 31-Ιαν   14η
ο3η   ο1-Νοε 17:00 Μυκόνου   Α.Ο. Μυκόνου <> Α.Ε. Καρλοβασου   Καρλοβασου 17:00 31-Ιαν   14η
ο3η   ο1-Νοε 17:00 Κοντοπευκου   Κ. Αγ. Παρασκευής <> Α.Σ. Νίκη Αμαρουσίου   Κοκκινιάς Μαρ. 17:00 31-Ιαν   14η
ο3η   ο1-Νοε 17:00 Γαλανόπουλος   Α.Ο. Ποσειδών Λουτράκι <> Α.Ο.Κ. Χαλάνδρι   Ν. Περκιζας 17:00 31-Ιαν   14η
ο3η   ο1-Νοε 17:00 Ερμιόνης   Α.Ο. Ερμιονίδας <> Α.Σ. Πέρα   Βυζαντινό Α.Κ. 17:00 31-Ιαν   14η
ο3η   ο1-Νοε 17:00 Πεύκης Β'   Α.Ο. Πεύκης <> Α.Σ. Τήρων Αγ. Θεοδώρ.   Κρομμυώνιο 17:00 31-Ιαν   14η
αγ.   ημ/νία ώρα kλειστό γηπ.    ΟΜΑΔΑ Α   ΟΜΑΔΑ Β   kλειστό γηπ.  ώρα ημ/νία   αγ.
ο4η   ο8-Νοε 17:00 Ν. Περκιζας   Α.Ο.Κ. Χαλάνδρι <> Α.Ο. Ελευθερία Μ.   Μοσχάτου Α' 17:00 ο7-Φεβ   15η
ο4η   ο8-Νοε 17:00 Κοκκινιάς Μαρ.   Α.Σ. Νίκη Αμαρουσίου <> Α.Ο. Μυκόνου   Μυκόνου 17:00 ο7-Φεβ   15η
ο4η   ο8-Νοε 17:00 Κω   Α.Ε. Δικαιου Κω <> Κ. Αγ. Παρασκευής   Κοντόπευκου 17:00 ο7-Φεβ   15η
ο4η   ο8-Νοε 17:00 Βυζαντινό Α.Κ.   Α.Σ. Πέρα <> Α.Ο. Ποσειδών Λουτράκι   Γαλανόπουλος 17:00 ο7-Φεβ   15η
ο4η   ο8-Νοε 17:00 Ερμιόνης   Α.Ο. Ερμιονίδας <> Α.Ο. Πεύκης   Πεύκης Β' 17:00 ο7-Φεβ   15η
ο4η   ο8-Νοε 17:00 Καρλοβασου   Α.Ε. Καρλοβασου <> Α.Σ. Τήρων Αγ. Θεοδώρ.   Κρομμυώνιο 17:00 ο7-Φεβ   15η
αγ.   ημ/νία ώρα kλειστό γηπ.    ΟΜΑΔΑ Α   ΟΜΑΔΑ Β   kλειστό γηπ.  ώρα ημ/νία   αγ.
ο5η   15-Νοε 17:00 Μοσχάτου Α'   Α.Ο. Ελευθερία Μ. <> Α.Σ. Πέρα   Βυζαντινό Α.Κ. 17:00 14-Φεβ   16η
ο5η   15-Νοε 17:00 Μυκόνου   Α.Ο. Μυκόνου <> Α.Ε. Δικαιου Κω   Κω 17:00 14-Φεβ   16η
ο5η   15-Νοε 17:00 Κοντόπευκου   Κ. Αγ. Παρασκευής <> Α.Ο.Κ. Χαλάνδρι   Ν. Περκιζας 17:00 14-Φεβ   16η
ο5η   15-Νοε 17:00 Γαλανόπουλος   Α.Ο. Ποσειδών Λουτράκι <> Α.Ο. Ερμιονίδας   Ερμιόνης 17:00 14-Φεβ   16η
ο5η   15-Νοε 17:00 Πεύκης Β'   Α.Ο. Πεύκης <> Α.Ε. Καρλοβασου   Καρλοβασου 17:00 14-Φεβ   16η
ο5η   15-Νοε 17:00 Κρομμυώνιο   Α.Σ. Τήρων Αγ. Θεοδώρ. <> Α.Σ. Νίκη Αμαρουσίου   Κοκκινιάς Μαρ. 17:00 14-Φεβ   16η
αγ.   ημ/νία ώρα kλειστό γηπ.    ΟΜΑΔΑ Α   ΟΜΑΔΑ Β   kλειστό γηπ.  ώρα ημ/νία   αγ.
ο6η   22-Νοε 17:00 Ερμιόνης   Α.Ο. Ερμιονίδας <> Α.Ο. Ελευθερία Μ.   Μοσχάτου Α' 17:00 21-Φεβ   17η
ο6η   22-Νοε 17:00 Ν. Περκιζας   Α.Ο.Κ. Χαλάνδρι <> Α.Ο. Μυκόνου   Μυκόνου 17:00 21-Φεβ   17η
ο6η   22-Νοε 17:00 Βυζαντινό Α.Κ.   Α.Σ. Πέρα <> Κ. Αγ. Παρασκευής   Κοντόπευκου 17:00 21-Φεβ   17η
ο6η   22-Νοε 17:00 Γαλανόπουλος   Α.Ο. Ποσειδών Λουτράκι <> Α.Ο. Πεύκης   Πεύκης Β' 17:00 21-Φεβ   17η
ο6η   22-Νοε 17:00 Κω   Α.Ε. Δικαιου Κω <> Α.Σ. Τήρων Αγ. Θεοδώρ.   Κρομμυώνιο 17:00 21-Φεβ   17η
ο6η   22-Νοε 17:00 Κοκκινιάς Μαρ.   Α.Σ. Νίκη Αμαρουσίου <> Α.Ε. Καρλοβασου   Καρλοβασου 17:00 21-Φεβ   17η
αγ.   ημ/νία ώρα kλειστό γηπ.    ΟΜΑΔΑ Α   ΟΜΑΔΑ Β   kλειστό γηπ.  ώρα ημ/νία   αγ.
ο7η   29-Νοε 17:00 Μοσχάτου Α'   Α.Ο. Ελευθερία Μ. <> Α.Ο. Ποσειδών Λουτράκι   Γαλανόπουλος 17:00 28-Φεβ   18η
ο7η   29-Νοε 17:00 Μυκόνου   Α.Ο. Μυκόνου <> Α.Σ. Πέρα   Βυζαντινό Α.Κ. 17:00 28-Φεβ   18η
ο7η   29-Νοε 17:00 Κοντόπευκου   Κ. Αγ. Παρασκευής <> Α.Ο. Ερμιονίδας   Ερμιόνης 17:00 28-Φεβ   18η
ο7η   29-Νοε 17:00 Πεύκης Β'   Α.Ο. Πεύκης <> Α.Σ. Νίκη Αμαρουσίου   Κοκκινιάς Μαρ. 17:00 28-Φεβ   18η
ο7η   29-Νοε 17:00 Κρομμυώνιο   Α.Σ. Τήρων Αγ. Θεοδώρ. <> Α.Ο.Κ. Χαλάνδρι   Ν. Περκιζας 17:00 28-Φεβ   18η
ο7η   29-Νοε 17:00 Καρλοβασου   Α.Ε. Καρλοβασου <> Α.Ε. Δικαιου Κω   Κω 17:00 28-Φεβ   18η
αγ.   ημ/νία ώρα kλειστό γηπ.    ΟΜΑΔΑ Α   ΟΜΑΔΑ Β   kλειστό γηπ.  ώρα ημ/νία   αγ.
ο8η   ο6-Δεκ 17:00 Μοσχάτου Α'   Α.Ο. Ελευθερία Μ. <> Α.Ο. Πεύκης   Πεύκης Β' 17:00 ο7-Μαρ   19η
ο8η   ο6-Δεκ 17:00 Ερμιόνης   Α.Ο. Ερμιονίδας <> Α.Ο. Μυκόνου   Μυκόνου 17:00 ο7-Μαρ   19η
ο8η   ο6-Δεκ 17:00 Γαλανόπουλος   Α.Ο. Ποσειδών Λουτράκι <> Κ. Αγ. Παρασκευής   Κοντόπευκου 17:00 ο7-Μαρ   19η
ο8η   ο6-Δεκ 17:00 Βυζαντινό Α.Κ.   Α.Σ. Πέρα <> Α.Σ. Τήρων Αγ. Θεοδώρ.   Κρομμυώνιο 17:00 ο7-Μαρ   19η
ο8η   ο6-Δεκ 17:00 Ν. Περκιζας   Α.Ο.Κ. Χαλάνδρι <> Α.Ε. Καρλοβασου   Καρλοβασου 17:00 ο7-Μαρ   19η
ο8η   ο6-Δεκ 17:00 Κω   Α.Ε. Δικαιου Κω <> Α.Σ. Νίκη Αμαρουσίου   Κοκκινιάς Μαρ. 17:00 ο7-Μαρ   19η
αγ.   ημ/νία ώρα kλειστό γηπ.    ΟΜΑΔΑ Α   ΟΜΑΔΑ Β   kλειστό γηπ.  ώρα ημ/νία   αγ.
ο9η   13-Δεκ 17:00 Κοντόπευκου   Κ. Αγ. Παρασκευής <> Α.Ο. Ελευθερία Μ.   Μοσχάτου Α' 17:00 21-Μαρ   20η
ο9η   13-Δεκ 17:00 Μυκόνου   Α.Ο. Μυκόνου <> Α.Ο. Ποσειδών Λουτράκι   Γαλανόπουλος 17:00 21-Μαρ   20η
ο9η   13-Δεκ 17:00 Πεύκης Β'   Α.Ο. Πεύκης <> Α.Ε. Δικαιου Κω   Κω 17:00 21-Μαρ   20η
ο9η   13-Δεκ 17:00 Κρομμυώνιο   Α.Σ. Τήρων Αγ. Θεοδώρ. <> Α.Ο. Ερμιονίδας   Ερμιόνης 17:00 21-Μαρ   20η
ο9η   13-Δεκ 17:00 Καρλοβασου   Α.Ε. Καρλοβασου <> Α.Σ. Πέρα   Βυζαντινό Α.Κ. 17:00 21-Μαρ   20η
ο9η   13-Δεκ 17:00 Κοκκινιάς Μαρ.   Α.Σ. Νίκη Αμαρουσίου <> Α.Ο.Κ. Χαλάνδρι   Ν. Περκιζας 17:00 21-Μαρ   20η
αγ.   ημ/νία ώρα kλειστό γηπ.    ΟΜΑΔΑ Α   ΟΜΑΔΑ Β   kλειστό γηπ.  ώρα ημ/νία   αγ.
10η   20-Δεκ 17:00 Μοσχάτου Α'   Α.Ο. Ελευθερία Μ. <> Α.Ο. Μυκόνου   Μυκόνου 17:00 28-Μαρ   21η
10η   20-Δεκ 17:00 Κοντόπευκου   Κ. Αγ. Παρασκευής <> Α.Ο. Πεύκης   Πεύκης Β' 17:00 28-Μαρ   21η
10η   20-Δεκ 17:00 Γαλανόπουλος   Α.Ο. Ποσειδών Λουτράκι <> Α.Σ. Τήρων Αγ. Θεοδώρ.   Κρομμυώνιο 17:00 28-Μαρ   21η
10η   20-Δεκ 17:00 Ερμιόνης   Α.Ο. Ερμιονίδας <> Α.Ε. Καρλοβασου   Καρλοβασου 17:00 28-Μαρ   21η
10η   20-Δεκ 17:00 Βυζαντινό Α.Κ.   Α.Σ. Πέρα <> Α.Σ. Νίκη Αμαρουσίου   Κοκκινιάς Μαρ. 17:00 28-Μαρ   21η
10η   20-Δεκ 17:00 Ν. Περκιζας   Α.Ο.Κ. Χαλάνδρι <> Α.Ε. Δικαιου Κω   Κω 17:00 28-Μαρ   21η
αγ.   ημ/νία ώρα kλειστό γηπ.    ΟΜΑΔΑ Α   ΟΜΑΔΑ Β   kλειστό γηπ.  ώρα ημ/νία   αγ.
11η   10-Ιαν 17:00 Κρομμυώνιο   Α.Σ. Τήρων Αγ. Θεοδώρ. <> Α.Ο. Ελευθερία Μ.   Μοσχάτου Α' 17:00 ο4-Απρ   22η
11η   10-Ιαν 17:00 Μυκόνου   Α.Ο. Μυκόνου <> Κ. Αγ. Παρασκευής   Κοντόπευκου 17:00 ο4-Απρ   22η
11η   10-Ιαν 17:00 Πεύκης Β'   Α.Ο. Πεύκης <> Α.Ο.Κ. Χαλάνδρι   Ν. Περκιζας 17:00 ο4-Απρ   22η
11η   10-Ιαν 17:00 Καρλοβασου   Α.Ε. Καρλοβασου <> Α.Ο. Ποσειδών Λουτράκι   Γαλανόπουλος 17:00 ο4-Απρ   22η
11η   10-Ιαν 17:00 Κοκκινιάς Μαρ.   Α.Σ. Νίκη Αμαρουσίου <> Α.Ο. Ερμιονίδας   Ερμιόνης 17:00 ο4-Απρ   22η
11η   10-Ιαν 17:00 Κω   Α.Ε. Δικαιου Κω <> Α.Σ. Πέρα   Βυζαντινό Α.Κ. 17:00 ο4-Απρ   22η
αγ.   ημ/νία ώρα kλειστό γηπ.    ΟΜΑΔΑ Α   ΟΜΑΔΑ Β   kλειστό γηπ.  ώρα ημ/νία   αγ.
          Α ΓΥΡΟΣ   >   3ος ομ. Γ΄ ΕΘΝΙΚΗΣ   2020-2021   <  Β ΓΥΡΟΣ           

<><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><><>  

Η καλύτερη ως προς το αποτέλεσμα σεζόν, της Ελευθερίας, συνέβη σε μια δύσκολη εποχή για τον κόσμο. Η ομάδα μας, κρατούσε την δεύτερη θέση στο πρώτάθλημα, όταν η καραντίνα του Κορονοϊού, διέκοψε τους αγώνες. Η κατοχύρωση της κατάταξης, έδωσε τελεσδίδικα την 2η θέση, αλλά και την άνοδο στην Γ, Εθνική. Η ομάδα μας, η υπό της καθοδήγηση των Σίμου και Δολιανίδη, παίζοντας ψυχωμένο μπάσκετ, στο μεγαλύτερο μέρος τους πρωταθλήματος, έφτασε σε αυτόν τον άθλο.

η Ελευθερία είχε 19 παιχνίδια στο πρώτάθλημα  και δύο αγώνες στο κύπελλο, όπου η κλήρωση της έφερε στους "16", απέναντι στην πρωταθλήτρια και φιναλίστ του κυπέλλου( που επίσης δεν ολοκληρώθηκε). Η ομάδα μας σε 21 παιχνίδια είχε 16 νίκες και 5 ήττες.

  η κατάταξη αλλά και οι αγώνες της ομάδας  έδρ. Κυπελλο Α  Ε.Σ.Κα.Ν.Α.
Α  Ε.Σ.Κα.Ν.Α. Ν Η     B αγ.   επ-(μ.ο π.)-αμ.   εδρ. Α γύρος    έδρ. Β γύρος   Ε: 93 69 Βάρη (γ 'εσκανα΄)
1   Ικάρου Καλ. 19 ο     38 19   78,8 - 58,5   Μ: 52 59   Ε: δεν εγινε   Ε: 72 65 Ικάρου Καλ.
2   Ελευθερία 15 4     34 19   69,9 - 61,7   ©       ©              
3   Πορφύρας 14 5     33 19   76,2 - 63,6   Μ: 78 74   Ε: δεν εγινε          
4   Ταταύλα 12 7     31 19   75,6 - 70,4   Μ: 95 71   Ε: 47 68          
 -   Ευρυάλη 12 7     31 19   74,4 - 69,7   Ε: 46 62   Μ: δεν εγινε          
6   Πέραμα 11 8     30 19   68,9 - 66,2   Μ 75 73   Ε: 71 64          
 -   Ηλεκτρ/πολη 11 8     30 19   67,5 - 67,1   Μ 72 76   Ε: δεν εγινε          
8   Δραπετσώνα 10 9     29 19   67,9 - 71,7   Μ: 71 57   Ε: 73 51          
9   Αστέρας Αγ. Δημ. 8 11     27 19   69,2 - 69,2   Ε: 89 88   Μ: 71 49          
 -   Τράχωνες 8 11     27 19   69,6 - 68,1   Ε: 54 52   Μ: δεν εγινε          
11   Α.Ε. Καλλιθ. 5 14     24 19   64,1 - 71,4   Ε: 69 50   Μ: δεν εγινε          
12   Πόλις Καλ. 4 15     23 19   63,8 - 78,4   Ε: 73 55   Μ: δεν εγινε          
13   Δάφνη 3 16     22 19   64,2 - 73,5   Μ: 69 63   Ε: 64 54          
14   Ικαρος Ν. Σμ. 1 17     19 18   60,8 - 81,7   Ε: 83 63   Μ: 77 57          

Δίπλα στην κατάταξη των ομάδων, η παρατίθενται, αντιστοίχως τα αποτελέσματα της ομάδας μας, με αυτές, όπως και οι δύο αγώνες κυπέλλου. Η σημασία των συμβόλων είναι Μ: εντός έδρας & Ε: εκτός έδρας. Τα νικηφόρα ματς αναγράφονται με ροζ χρώμα. 

Ακολουθεί η στατιστική της ομάδας μας, στην έως τώρα καλύτερη σεζόν της ιστορίας της

Στους  21 αγώνες (19 πρωταθλήματος & 2 κυπέλλου), οι κόουτς χρησιμοποίησαν 20 αθλητές, όπου παρατίθεται η στατιστική τους κάλυψη, αλλά και η συγκεντρωτική της ομάδας μεζί με των αντιπάλων μας.

( κόουτς : Σίμος Γιώργος, Δολιανίδης Μιχάλης )

νο

ΑΘΛΗΤΗΣ

ΑΓ.

ΠΟΝΤ.

ΦΑ.

Κ.Φ.

Α.Ρ.

Ε.Ρ.

ΡΙΜΠ

ΑΣ.

ΚΛ.

ΝΤΙΦ

ΚΟΨ.

ΛΑΘ.

τεντεξ

ΟΙΚ.

ΧΡΟΝ.

     

140

33 62

49 94

3/28

41

51

71

35

106

10

10

25

8

17

ο.470

161

345΄

2

 Μαρκουίζος

13

10.8

2.5/4.8

3.8/7.2

o.2/2.2

3.2

39

5.5

2.7

8.2

o.8

o.8

1.5

o.5

1.3

 

6

26΄.30¨

 

 (25 ετ.)

   

53.2 %

52.1 %

10.7 %

               

 

       

νο

ΑΘΛΗΤΗΣ

ΑΓ.

ΠΟΝΤ.

ΦΑ.

Κ.Φ.

Α.Ρ.

Ε.Ρ.

ΡΙΜΠ

ΑΣ.

ΚΛ.

ΝΤΙΦ

ΚΟΨ.

ΛΑΘ.

τεντεξ

ΟΙΚ.

ΧΡΟΝ.

     

24

3 / 7

3 / 3

5 / 13

4

5

13

2

15

6

4

6

1

3

ο.346

36

102΄

 

 Γιαννόπουλος

11

2.2

o.3/o.6

o.3/o.3

o.5/1.2

o.4

o.5

1.2

o.2

1.4

o.5

o.4

o.6

o.1

o.3

 

-4

9΄.18¨

 

(24 ετ.)

   

42.9 %

100.o %

38.5 %

               

 

       

νο

ΑΘΛΗΤΗΣ

ΑΓ.

ΠΟΝΤ.

ΦΑ.

Κ.Φ.

Α.Ρ.

Ε.Ρ.

ΡΙΜΠ

ΑΣ.

ΚΛ.

ΝΤΙΦ

ΚΟΨ.

ΛΑΘ.

τεντεξ

ΟΙΚ.

ΧΡΟΝ.

     

12

 

3 / 14

2 / 9

11

4

10

3

13

11

10

6

1

12

ο.ο94

10

127

6

 Παυλιάς

9

1.2

 

o.3/1.6

o.2/1.o

o.4

o.5

1.2

o.2

1.4

o.5

o.4

o.6

o.1

o.3

 

-6

14΄.06¨

 

 (31 ετ.)

     

21.4 %

22.2 %

               

 

       

νο

ΑΘΛΗΤΗΣ

ΑΓ.

ΠΟΝΤ.

ΦΑ.

Κ.Φ.

Α.Ρ.

Ε.Ρ.

ΡΙΜΠ

ΑΣ.

ΚΛ.

ΝΤΙΦ

ΚΟΨ.

ΛΑΘ.

τεντεξ

ΟΙΚ.

ΧΡΟΝ.

     

113

17 / 27

21 / 47

18 / 58

57

29

64

19

83

16

19

19

1

15

ο.318

108

398΄

7

 Δέλλιος

20

5.7

o.9/1.4

1.1/2.4

o.9/2.9

2.7

1.5

3.2

1.o

4.2

o.8

1.o

1.o

o.1

o.8

 

-1

19΄.54¨

 

 (33 ετ.)

   

63.o %

44.7 %

31.o %

               

 

       

νο

ΑΘΛΗΤΗΣ

ΑΓ.

ΠΟΝΤ.

ΦΑ.

Κ.Φ.

Α.Ρ.

Ε.Ρ.

ΡΙΜΠ

ΑΣ.

ΚΛ.

ΝΤΙΦ

ΚΟΨ.

ΛΑΘ.

τεντεξ

ΟΙΚ.

ΧΡΟΝ.

     

137

38 / 50

18 / 48

21 / 72

40

64

26

7

33

30

15

17

 

22

ο.256

124

425΄

8

Ντόσκορης

19

7.2

2.o/2.6

o.9/2.5

1.1/3.8

2.1

3.4

1.4

o.4

1.7

1.6

o.8

o.9

 

1.2

 

-ο

22΄.24¨

 

(27 ετ.)

   

76.o %

37.5 %

29.2 %

               

 

       

νο

ΑΘΛΗΤΗΣ

ΑΓ.

ΠΟΝΤ.

ΦΑ.

Κ.Φ.

Α.Ρ.

Ε.Ρ.

ΡΙΜΠ

ΑΣ.

ΚΛ.

ΝΤΙΦ

ΚΟΨ.

ΛΑΘ.

τεντεξ

ΟΙΚ.

ΧΡΟΝ.

     

56

7 / 20

20 / 44

3 / 10

33

16

22

17

39

4

1

9

3

10

ο.223

31

186΄

9

Γεράνιος

20

2.8

o.4/1.o

1.o/2.2

o.2/o.5

1.7

o.8

1.1

o.9

2.o

o.2

o.1

o.5

o.2

o.5

 

-5

9΄.18¨

 

 (24 ετ.)

   

35.ο %

45.5 %

30.ο %

               

 

       

νο

ΑΘΛΗΤΗΣ

ΑΓ.

ΠΟΝΤ.

ΦΑ.

Κ.Φ.

Α.Ρ.

Ε.Ρ.

ΡΙΜΠ

ΑΣ.

ΚΛ.

ΝΤΙΦ

ΚΟΨ.

ΛΑΘ.

τεντεξ

ΟΙΚ.

ΧΡΟΝ.

     

301

67 / 84

96 / 189

14 / 66

58

62

112

44

156

29

22

36

5

46

ο.524

295

567΄

10

 Γιαμπάνης

21

14.3

3.2/4.o

4.6/9.o

o.7/3.1

2.8

3.o

5.3

2.1

7.4

1.4

1.o

1.7

o.2

2.2

 

8

27΄.oο¨

 

 (30 ετ.)

   

79.8 %

50.8 %

21.2 %

               

 

       

νο

ΑΘΛΗΤΗΣ

ΑΓ.

ΠΟΝΤ.

ΦΑ.

Κ.Φ.

Α.Ρ.

Ε.Ρ.

ΡΙΜΠ

ΑΣ.

ΚΛ.

ΝΤΙΦ

ΚΟΨ.

ΛΑΘ.

τεντεξ

ΟΙΚ.

ΧΡΟΝ.

     

316

85 / 116

48 / 100

45 / 126

25

116

73

3

76

75

31

32

10

44

ο.537

387

621΄

11

Κατσούρης

21

15.ο

4.o/5.5

2.3/4.8

2.1/6.o

1.2

5.5

3.5

o.1

3.6

3.6

1.5

1.5

o.9

o.8

 

12

29΄.36¨

 

(30 ετ.)

   

73.3 %

48.o %

35.7 %

               

 

       

νο

ΑΘΛΗΤΗΣ

ΑΓ.

ΠΟΝΤ.

ΦΑ.

Κ.Φ.

Α.Ρ.

Ε.Ρ.

ΡΙΜΠ

ΑΣ.

ΚΛ.

ΝΤΙΦ

ΚΟΨ.

ΛΑΘ.

τεντεξ

ΟΙΚ.

ΧΡΟΝ.

   

 

80

9 / 18

25/ 49

7 / 35

39

20

49

14

63

27

27

31

1

24

ο.237

91

433΄

12

Νικολαϊδης

20

4.o

o.5/o.9

1.3/2.5

o.4/1.8

2.ο

1.o

2.5

o.7

3.2

1.4

1.4

1.6

o.1

1.2

 

-2

21΄.42¨

 

(21 ετ.)

   

50.o %

51.o %

20.o %

               

 

       

νο

ΑΘΛΗΤΗΣ

ΑΓ.

ΠΟΝΤ.

ΦΑ.

Κ.Φ.

Α.Ρ.

Ε.Ρ.

ΡΙΜΠ

ΑΣ.

ΚΛ.

ΝΤΙΦ

ΚΟΨ.

ΛΑΘ.

τεντεξ

ΟΙΚ.

ΧΡΟΝ.

     

89

8 / 17

27 / 53

9 / 35

32

19

51

24

75

12

9

11

4

12

ο.433

100

247

13

Ζενέλι 

18

4.9

o.4/o.9

1.5/2.9

o.5/1.9

1.8

1.1

2.8

1.3

4.2

o.7

o.5

o.6

o.2

o.7

 

-1

13΄.42¨

 

(20 ετ.)

   

47.1 %

50.9 %

25.7 %

               

 

       

νο

ΑΘΛΗΤΗΣ

ΑΓ.

ΠΟΝΤ.

ΦΑ.

Κ.Φ.

Α.Ρ.

Ε.Ρ.

ΡΙΜΠ

ΑΣ.

ΚΛ.

ΝΤΙΦ

ΚΟΨ.

ΛΑΘ.

τεντεξ

ΟΙΚ.

ΧΡΟΝ.

     

123

16 / 21

19 / 35

23 / 68

34

14

34

6

40

21

10

10

1

23

ο.266

84

346΄

14

Κιούσης

21

5.9

o.8/1.o

o.9/1.7

1.1/3.2

1.6

o.7

1.6

o.3

1.9

1.o

o.5

o.5

o.o

1.1

 

-3

16΄.30¨

 

(20 ετ.)

   

76.2 %

54.3%

33.8%

               

 

       

νο

ΑΘΛΗΤΗΣ

ΑΓ.

ΠΟΝΤ.

ΦΑ.

Κ.Φ.

Α.Ρ.

Ε.Ρ.

ΡΙΜΠ

ΑΣ.

ΚΛ.

ΝΤΙΦ

ΚΟΨ.

ΛΑΘ.

τεντεξ

ΟΙΚ.

ΧΡΟΝ.

     

57

9 / 13

9 / 14

10 / 42

24

11

10

4

14

7

6

18

1

3

ο.182

28

218΄

15

Κρεμαστούλης  

17

3.4

o.5/o.8

o.5/o.8

o.6/2.5

1.4

o.6

o.6

o.2

o.8

o.4

o.4

1.1

o.1

o.2

 

-5

12΄.48¨

 

 (22 ετ.)

   

69.2 %

64.3 %

23.8 %

               

 

       

νο

ΑΘΛΗΤΗΣ

ΑΓ.

ΠΟΝΤ.

ΦΑ.

Κ.Φ.

Α.Ρ.

Ε.Ρ.

ΡΙΜΠ

ΑΣ.

ΚΛ.

ΝΤΙΦ

ΚΟΨ.

ΛΑΘ.

τεντεξ

ΟΙΚ.

ΧΡΟΝ.

     

13

2 / 4

4 / 7

1 / 12

4

4

5

6

11

5

2

5

 

4

ο.188

11

65΄

16

Κολοφώτης

12

1.1

o.2/o.3

o.3/o.6

o.1/1.o

1.4

o.6

o.6

o.2

o.8

o.4

o.4

1.1

 

o.3

μικρός

-6

5΄,24¨

 

 (17 ετ.)

   

50.o %

57.1 %

8.3 %

               

 

 

χρόνος

   

νο

ΑΘΛΗΤΗΣ

ΑΓ.

ΠΟΝΤ.

ΦΑ.

Κ.Φ.

Α.Ρ.

Ε.Ρ.

ΡΙΜΠ

ΑΣ.

ΚΛ.

ΝΤΙΦ

ΚΟΨ.

ΛΑΘ.

τεντεξ

ΟΙΚ.

ΧΡΟΝ.

     

8

2 / 2

ο / 1

2 / 7

6

2

2

 

2

 

2

1

1

7

-ο.ο61

-4

45΄

17

Σιδηρόπουλος

4

2.ο

o.5/o.5

o.o/o.3

o.5/1.8

1.5

o.5

o.5

 

o.5

 

o.5

o.3

o.3

1.8

μικρός

-6

11΄,18¨

 

(21 ετ.)

   

100.o %

o %

28.6 %

               

 

 

χρόνος

   

νο

ΑΘΛΗΤΗΣ

ΑΓ.

ΠΟΝΤ.

ΦΑ.

Κ.Φ.

Α.Ρ.

Ε.Ρ.

ΡΙΜΠ

ΑΣ.

ΚΛ.

ΝΤΙΦ

ΚΟΨ.

ΛΑΘ.

τεντεξ

ΟΙΚ.

ΧΡΟΝ.

   

4

2

 

1 / 5

 

2

       

1

 

2

 

1

-ο.205

-4

11΄

17

Παλουκάκος

4

o.5

 

o.3/1.3

 

o.5

       

o.3

 

o.5

 

o.3

μικρός

-8

2΄.48¨

 

(20 ετ.)

     

20.o %

                 

 

 

χρόνος

   

νο

ΑΘΛΗΤΗΣ

ΑΓ.

ΠΟΝΤ.

ΦΑ.

Κ.Φ.

Α.Ρ.

Ε.Ρ.

ΡΙΜΠ

ΑΣ.

ΚΛ.

ΝΤΙΦ

ΚΟΨ.

ΛΑΘ.

τεντεξ

ΟΙΚ.

ΧΡΟΝ.

   

3

7

 

2 / 6

1 / 4

12

1

1

2

3

5

1

3

 

3

-ο.ο36

-6

42΄

18

Μπουρσούκης  

3

2.3

 

o.7/2.o

o.3/1.3

4.o

o.3

o.3

o.7

1.o

1.7

o.3

1.o

 

1.o

μικρός

-9

14΄.oο¨

 

 (18 ετ.)

     

33.3 %

25.o %

               

 

   χρόνος    

νο

ΑΘΛΗΤΗΣ

ΑΓ.

ΠΟΝΤ.

ΦΑ.

Κ.Φ.

Α.Ρ.

Ε.Ρ.

ΡΙΜΠ

ΑΣ.

ΚΛ.

ΝΤΙΦ

ΚΟΨ.

ΛΑΘ.

τεντεξ

ΟΙΚ.

ΧΡΟΝ.

     

4

 

2 / 4

o / 5

11

 

3

 

3

2

1

1

 

3

-ο.125

-9

46΄

19

Κατσογιαννης

6

o.7

 

o.3/o.7

o.o/o.8

1.8

 

o.5

 

o.5

o.3

o.2

o.2

 

o.5

μικρός

-9

7΄,42¨

 

 (16 ετ.)

     

50.ο %

o %

               

 

 

χρόνος

   

νο

ΑΘΛΗΤΗΣ

ΑΓ.

ΠΟΝΤ.

ΦΑ.

Κ.Φ.

Α.Ρ.

Ε.Ρ.

ΡΙΜΠ

ΑΣ.

ΚΛ.

ΝΤΙΦ

ΚΟΨ.

ΛΑΘ.

τεντεξ

ΟΙΚ.

ΧΡΟΝ.

     

3

1 / 2

1 / 2

 

2

1

1

 

1

1

1

 

 

2

ο.ο63

ο

16΄

19

Γιαννικόπουλος

2

1.5

o.5/1.o

o.5/1.o

 

1.o

o.5

o.5

 

o.5

o.5

o.5

 

 

1.o

μικρός

-7

8΄,oο¨

 

 (18 ετ.)

   

50.o %

50.o %

                 

 

 

χρόνος

   

νο

ΑΘΛΗΤΗΣ

ΑΓ.

ΠΟΝΤ.

ΦΑ.

Κ.Φ.

Α.Ρ.

Ε.Ρ.

ΡΙΜΠ

ΑΣ.

ΚΛ.

ΝΤΙΦ

ΚΟΨ.

ΛΑΘ.

τεντεξ

ΟΙΚ.

ΧΡΟΝ.

 

 

 

2

 

1 / 2

o / 1

2

       

1

 

1

 

2

-ο.306

-3

19

 Τζιαμτζής

2

1.o

 

o.5/1.o

o.o/o.5

1.o

       

o.5

 

o.5

 

1.o

μικρός

-9

4΄,30¨

 

 (16 ετ.)

     

50.o %

o %

               

 

 

χρόνος

   

νο

ΑΘΛΗΤΗΣ

ΑΓ.

ΠΟΝΤ.

ΦΑ.

Κ.Φ.

Α.Ρ.

Ε.Ρ.

ΡΙΜΠ

ΑΣ.

ΚΛ.

ΝΤΙΦ

ΚΟΨ.

ΛΑΘ.

τεντεξ

ΟΙΚ.

ΧΡΟΝ.

       ο                      

 

 

ο.οοο

ο

19

Γαλανάκος

1

 

                     

 

 

μικρός

-7

1΄.oο¨

 

(17 ετ.)

                         

 

 

χρόνος

   

νο

Ομ.

ΑΓ.

ΠΟΝΤ.

ΦΑ.

Κ.Φ.

Α.Ρ.

Ε.Ρ.

ΡΙΜΠ

ΑΣ.

ΚΛ.

ΝΤΙΦ

ΚΟΨ.

ΛΑΘ.

.......

ΟΙΚ.

ΧΡΟΝ.

 

Ομαδικής Ευθ.

         

1

22

53

23

76

     

 

15

 

4

 
             

ο.ο

1.ο

2.5

1.1

3.6

     

 

ο.7

 

1.0

 
 

ΣΥΝΟΛΑ

ΑΓ.

ΠΟΝΤΟΙ

ΒΟΛ.

ΔΙΠ.

ΤΡΙΠ.

ΦΑ.

Κ.Φ.

ΑΜ.Ρ.

ΕΠ.Ρ.

ΡΙΜΠ

ΑΣ.

ΚΛΕ.

ΝΤΙΦ.

ΚΟΨ.

ΛΑΘ.

ΑΙΦΝ

ΟΙΚ.

ΧΡΟΝ.

 

   

1.487

297/443

349/717

164/591

438

443

600

209

809

263

171

372

37

268

ο.368

1.522

4.250΄

 

Ελευθερία 

21 

70.8

14/21

17/34

8/28

20.9

21.1

28.6

10.o

38.5

12.5

8.1

17.7

1.8

12.8

 

67

202΄.24¨

       

67.%

48.7 %

27.7 %

               

 

       
 

ΣΥΝΟΛΑ

ΑΓ.

ΠΟΝΤΟΙ

ΒΟΛ.

ΔΙΠ.

ΤΡΙΠ.

ΦΑ.

Κ.Φ.

ΑΜ.Ρ.

ΕΠ.Ρ.

ΡΙΜΠ

ΑΣ.

ΚΛΕ.

ΝΤΙΦ.

ΚΟΨ.

ΛΑΘ.

ΑΙΦΝ

ΟΙΚ.

ΧΡΟΝ.

 

   

1.313

274/371

341/769

274/371

443

438

646

243

889

160

124

225

41

352

ο.285

1.234

4.250΄

 

Αντίπαλοι 

21 

62.5

13/18

16/37

6/23

21.1

20.9

30.8

11.6

42.3

7.6

5.9

10.7

2.o

16.8

 

54

202΄.24¨

       

73.9 %

44.3 %

24.2 %

               

 

       

Γενικώς, εκτός από τα ριμπάουντ, η ομάδα μας υπερίσχυσε στατιστικώς του συνόλου των Αντιπάλων μας.

Μετά από το πρώτο μέρος που η Ελευθερία συνάντησε αντίσταση, στην συνέχεια έθεσε το παιχνίδι υπό έλεγχο και πήρε τη νίκη. Το ματς ήταν το πρώτο της ομάδα μας, υπό συνθήκες άδειων εξεδρών, λόγω του κορωνοϊού.

Α ανδρών Ε.Σ.Κα.Ν.Α.(19η-ο6η/26 αγ.), Δευ ο9.ο3.2020, ώρα 20.00, γηπ. κλ.  Αγ. Δημ. "θεομήτ.", (διαιτ.: Καραβίτης, Πρισιμιτζάκης, Ερμίδης)

Α.Ο. Δάφνη Αγ. Δημ.  54- 64  Α.Ο. Ελευθερία Μ.  ( δεκ.: 17-12 , 31-31 , 38-47 , 54-64 )

Δάφνη ( Τερκεσίδης, Αλεξανδρόπουλος ): Γεωργόπουλος 2, Τσίλαγας10, Γκιουρτζίδης Σ. 18(4), Ιορδάνου 7(1), Βούτας © 2, Τσίκας, Κατσαρέας 2, Τσακίρης 6(2), Σολούκος 7(1), ( δεν έπαιξαν : Παπαδάκης, Τίλη, Τσιούτσιας ).

Α.Ο.Ε.Μ. ( Σίμος, Δολιανίδης ): Μαρκουίζος 18, Δέλλιος 3(1), Ντόσκορης 7(1), Γεράνιος, Γιαμπάνης © 7(1), Κατσούρης  15(1), Νικολαϊδης  6, Ζενέλι, Κιούσης 6(2), Κολοφώτης, Παλουκάκος, Κατσογιαννης 2 .

  κατάταξη:
  Α  Ε.Σ.Κα.Ν.Α. Ν Η     B αγ.
1   η- Ικάρου Καλ. 19 ο     38 19
2     © Ελευθερία 15 4     34 19
3   ν- Πορφύρας 14 5     33 19
4   ν-η Ταταύλα 12 7     31 19
    η- Ευρυάλη 12 7     31 19
6   ν-ν Πέραμα 11 8     30 19
    η- Ηλεκτρ/πολη 11 8     30 19
8   ν-ν Δραπετσώνα 10 9     29 19
9   ν-ν Αστέρας Αγ. Δημ. 8 11     27 19
    ν- Τράχωνες 8 11     27 19
11   ν- > Α.Ε. Καλλιθ. 5 14     24 19
12   ν- Πόλις Καλ. 4 15     23 19
13   ν-ν Δάφνη 3 16     22 19
14   ν-ν Ικαρος Ν. Σμ. 1 17     19 18
  ννίκη, η: ήττα, >: επόμενος αντίπαλος

Άνετη νίκη, με εξαιρετική εμφάνιση για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική. Η ομάδα μας είχε εντυπωσιακή β περίοδο, με εξαιρετική ευστοχία στο τρίποντο, και δεν δυσκολεύτηκε στη συνέχεια να πάρει τη νίκη. Ένα δυσσάρεστο  είναι ο τραυματισμός, ελπίζουμε ελαφρύς, του Ζάχου Κρεμαστούλη. Μετά το ματς αυτό, η Ελευθερία παραμένει στην δεύτερη θέση της κατάταξης.

Α ανδρών Ε.Σ.Κα.Ν.Α. (18η-ο5η/26 αγ.), Δευ 24.ο2.2020, ώρα 20.45, γηπ. κλ. Δραπετσώνας, (διαιτ.: Κιουλάφας, Μέλης, Γεωργόπουλος)

Δ.Α.Σ. Δραπετσώνας   51- 73  Δραπετσώνας Δ.Α.Σ.  ( δεκ.: 18-21 , 22-44 , 39-58 , 51-73 )

Δ.Α.Σ.Δ. ( Καλλιπολίτης, Παππάς ): Καλής 17(1), Αρμανίδης © 8(1), Λύτρας 4(1), Καρλάφτης, Μωυσίδης, Πεζιρκιανίδης 11(1), Καμπούρης 4, Καρελάς 2, Λουτριώτης 2, Τσελέκος, Κατσίπης 3, Μαρκογιάννης .

Α.Ο.Ε.Μ.( Σίμος, Δολιανίδης ): Κολοφώτης 4, Τζιαμτζής 2, Κατσογιαννης, Δέλλιος 5(1), Ντόσκορης 3(1), Γεράνιος  7(1), Γιαμπάνης © 12(2), Κατσούρης 17(4), Νικολαϊδης 4, Ζενέλι  8, Κιούσης 7(1), Κρεμαστούλης  4(1) .

  κατάταξη:
  Α   Ε.Σ.Κα.Ν.Α. Ν Η     B αγ.
1   η- Ικάρου Καλ. 18 ο     36 18
2   © Ελευθερία 14 4     32 18
3   ν- Πορφύρας 13 5     31 18
4   η- Ευρυάλη 12 6     30 18
5   ν-η Ταταύλα 11 7     29 18
6   ν-ν Πέραμα 10 8     28 18
    η- Ηλεκτρ/πολη 10 8     28 18
8   ν-ν Δραπετσώνα 9 9     27 18
9   ν-ν Αστέρας Αγ. Δημ. 8 10     26 18
    ν- Τράχωνες 8 10     26 18
11   ν- Α.Ε. Καλλιθ. 5 13     23 18
12   ν- Πόλις Καλ. 4 14     22 18
13   ν- > Δάφνη 3 15     21 18
14   ν-ν Ικαρος Ν. Σμ. 1 17     19 18
  ννίκη, η: ήττα, >: επόμενος αντίπαλος

Μς εξαιρετικό β μέρος η ομάδα μας πήρε τη νίκη. Με ασφυκτική άμυνα που έδωσε μια ολιγόλεπτη "αιχμαλωσία"  με συνεχόμενα κλεψίματα και αντίπαλα λάθη, με χαρακτηριστικό πως στην έναρξη του β μέρους ο Αστέρας επιχείρησε το πρώτο σουτ 4 λεπτά μετά την έναρξη του. Ταυτοχρόνως ανέβηκε και η ευστοχία μας, έτσι τελικώς η νίκη κατέληξε εύκολα στην Ελευθερία.

Α ανδρών Ε.Σ.Κα.Ν.Α.(17η-ο4η/26 αγ.), Δευ 17.ο2.2020, ώρα 20.30, γηπ. κλ. Μοσχάτου Α. (διαιτ.: Καραβίτης, Δελαγραμμάτικας, Μπερετσος)

Α.Ο. Ελευθερία Μ.  71- 49  Αστέρας Αγ. Δημ. Γ.Σ.  ( δεκ.: 17-14 , 29-30 , 50-37 , 71-49 )

Α.Ο.Ε.Μ.( Σίμος, Δολιανίδης ): Παυλιάς 6(2), Δέλλιος 9(1), Ντόσκορης 6, Γεράνιος 5, Γιαμπάνης © 6, Κατσούρης 13(2), Νικολαϊδης 6(1), Ζενέλι 6, Κιούσης 7(1), Κρεμαστούλης 5(1), Κολοφώτης 2, Κατσογιαννης .

Αστέρας ( Κάσσης, Ρίμπας ): Συριανός 4(1), Φωστέρης 6, Μουζάκης 9, Φωσσές, Δούβος © 7(1), Ακρίβος 5(1), Κουκουβάκης 1, Άμερσον 4, Γιαννακόπουλος, Μαρόπουλος 5, Χάϊδος 8(1), Τσιγκάκος .

  κατάταξη:
  Α  Ε.Σ.Κα.Ν.Α. Ν Η     B αγ.
1   η- Ικάρου Καλ. 17 ο     34 17
2   © Ελευθερία 13 4     30 17
3   ν- Πορφύρας 12 5     29 17
4   ν-η Ταταύλα 11 6     28 17
    η- Ευρυάλη 10 6     26 16
6   ν-ν Πέραμα 10 7     27 17
7   η- Ηλεκτρ/πολη 9 8     26 17
    ν>  Δραπετσώνα 9 8     26 17
9   ν-ν Αστέρας Αγ. Δημ. 7 10     24 17
    ν- Τράχωνες 7 10     24 17
11   ν- Α.Ε. Καλλιθ. 5 12     22 17
12   ν- Πόλις Καλ. 4 13     21 17
13   ν- Δάφνη 3 14     20 17
14   ν-ν Ικαρος Ν. Σμ. 1 16     18 17
  ννίκη, η:ήττα, >: επόμενος αντίπαλος

Δύσκολη νίκη στο Πέραμα. Η ομάδα μας δυσκολεύτηκε αρχικώς, αλλά με πιεστική άμυνα και ευστοχία από το τρίποντο, πήρε προβάδισμα και έθεσε τις βάσεις στην 3η περίοδο. Το Πέραμα, έκανε την ύστατη προσπάθεια στο τέλος, αλλά η Ελευθερία προστάτευσε το αποτέλεσμα με επιτυχία.

Α ανδρών Ε.Σ.Κα.Ν.Α.(16η-ο3η/26 αγ.), Δευ 10.ο2.2020, ώρα 22.00, γηπ. κλ. Περάμος, (διαιτ.: Παπαφωτίου, Χρόνης, Αρφαρά)

Γ.Σ. Περάματος/Ερμής  64- 71  Α.Ο. Ελευθερία Μ.  ( δεκ.: 18-13 , 35-36 , 46-56 , 64-71 )

Πέραμα/Ερμής ( Ρουμπελάκης, Πασαγιάννης ): Θωμάς 10(2), Γουρνάς © 8, Γρύλλης 23(3), Παρασκευόπουλος 9, Ντακούλιας, Δαουτάκος 5, Τράμπαρης-Λάρδας 9(1), Μπακογιάννης, Κατσικάδης, Πετράκης, ( δεν έπαιξαν : Τασόπουλος, Κερασίδης ).

Α.Ο.Ε.Μ. ( Σίμος, Δολιανίτης ): Παλουκάκος, Παυλιάς 5(1), Δέλλιος 11(2), Ντόσκορης 2, Γεράνιος 1, Γιαμπάνης © 15(1), Κατσούρης 17(3), Νικολαϊδης, Ζενέλι 9(2), Κιούσης 6(2), Κρεμαστούλης 5(1), ( δεν έπαιξαν : Τζιαμτζής ).

  κατάταξη:
  Α  Ε.Σ.Κα.Ν.Α. Ν Η     B αγ.
1   η- Ικάρου Καλ. 16 ο     32 16
2   © Ελευθερία 12 4     28 16
3   ν-η Ταταύλα 11 5     27 16
    ν- Πορφύρας 11 5     27 16
5   η- Ευρυάλη 10 6     26 16
6   ν-ν Πέραμα 9 7     25 16
7   η- Ηλεκτρ/πολη 8 8     24 16
    ν- Δραπετσώνα 8 8     24 16
9   ν>  Αστέρας Αγ. Δημ. 7 9     23 16
    ν- Τράχωνες 7 9     23 16
11   ν- Α.Ε. Καλλιθ. 5 11     21 16
12   ν- Πόλις Καλ. 4 12     20 16
13   ν- Δάφνη 3 13     19 16
14   ν-ν Ικαρος Ν. Σμ. 1 15     17 16
  ννίκη, η:ήττα, >: επόμενος αντίπαλος

Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα μας, που παρά τιην αντίσταση του Ικάρου στο α μέρος, ανέβασε στροφές στη συνέχεια και πήρε την νίκη με διαφορά.

Α ανδρών Ε.Σ.Κα.Ν.Α.(15η-ο2η/26 αγ.), Δευ ο3.ο2.2020, ώρα 20.30, γηπ. κλ. Μοσχάτου Α. (διαιτ.: Κονταράτος, Κιουλάφας, Βαϊτσης)

Α.Ο. Ελευθερία Μ.  77- 57   Ίκαρος Ν. Σμ. Α.Ο.  ( δεκ.: 14-13 , 31-30 , 59-50 , 77-57 )

Α.Ο.Ε.Μ. ( Σίμος, Ποτόσογλου Ν. ): Παυλιάς, Δέλλιος 9(1), Ντόσκορης 2, Γεράνιος 2, Γιαμπάνης © 19(1), Κατσούρης 18(2), Νικολαϊδης 5, Ζενέλι 8, Κιούσης 8(2), Κρεμαστούλης 2, Κολοφώτης, Παλουκάκος 4 .

Ίκαρος Ν.Σ. ( Τσιτσόπουλος, Χοτζα ): Πατουλίδης, Κολοβέρος  8(1), Χόρτσας 5, Αρμάος, Καρούτας, Μακρυνιώτης, Γιαννακόδημος  13(2), Μανωλάκος, Αντωνούσος-Καλυβιώτης 15(3), Πουλιανός 8(1), Ντεφούδης © 4, Ύμερι 4 .

  κατάταξη:
  Α    Ε.Σ.Κα.Ν.Α. Ν Η     B αγ.
1    η- Ικάρου Καλ. 15 o     30 15
2   © Ελευθερία 11 4     26 15
     ν-η Ταταύλα 11 4     26 15
     ν- Πορφύρας 11 4     26 15
5    ν>  Πέραμα 9 6     24 15
     η- Ευρυάλη 9 6     24 15
7    η- Ηλεκτρ/πολη 7 8     22 15
     ν- Αστέρας Αγ. Δημ. 7 8     22 15
     ν- Δραπετσώνα 7 8     22 15
10    ν- Τράχωνες 6 9     21 15
11    ν- Πόλις Καλ. 4 11     19 15
     ν- Α.Ε. Καλλιθ. 4 11     19 15
13    ν- Δάφνη 3 12     18 15
14    ν-ν Ικαρος Ν. Σμ. 1 14     16 15
  ννίκη, η:ήττα, >: επόμενος αντίπαλος

Σε κακή, παραγωγικώς, μέρα η ομάδα μας, με χαμηλά ποσοστά ευστοχίας, δεν μπόρεσε να παρακολουθήσει το σκορ, στο β μέρος, σε αυτό το ντέρμπι της β θέσης και της έναρξης του β γύρου. Το μόνο που απέμεινε, για την Ελευθερία, ήταν η συντήρηση της διαφοράς, της νίκης μας δηλαδή στον α γύρο (+24 πόντοι) και το κατάφερε παρά την πίεση του γηπεδούχου στο τέλος.

Α ανδρών Ε.Σ.Κα.Ν.Α.(14η-ο1η/26 αγ.), Δευ 27.ο1.2020, ώρα 21.00, γηπ. κλ. Αθλ.Κ. "Βυζαντινό", (διαιτ.: Καραβίτης, Μπιτέρνας, Σιμα)

Α.Ο.Ταταύλα  68- 47  Α.Ο. Ελευθερία Μ. ( δεκ.: 17-11 , 37-29 , 55-36 , 68-47 )

Τ.Α.Ο. ( Φαρμάκης, Μαστρογιάννης ): Λουλούδης, Βελιζιώτης © 9, Μπίρμπας 6, Κόκκινος 10, Καλούδης 4, Λάβαρης 4, Χασάπης 2, Χουλιάρας 13(3), Μακρυγιάννης, Μελισσουργός 2, Θεοχάρης 10(1), Θαλασσσινός 8(2).

Α.Ο.Ε.Μ. ( Σίμος, Δολιανίτης ): Τζιαμτζής, Παυλιάς, Δέλλιος 14(3), Ντόσκορης 6, Γεράνιος, Γιαμπάνης © 15(1), Κατσούρης, Νικολαϊδης 4, Κιούσης 3(1), Κρεμαστούλης 3, Γαλανάκος, Κατσογιαννης 2 .

Βασικό στοιχείο αυτής της αγωνιστικής, η απόσταση 4 νίκών πλέον από τους διώκτες του, ανάμεσά τους και η ομάδα μας.

  κατάταξη:
  Α  Ε.Σ.Κα.Ν.Α. Ν Η     B αγ.
1    η- Ικάρου Καλ. 14 ο     28 14
2   © Ελευθερία 10 4     24 14
     ν-η Ταταύλα 10 4     24 14
     ν- Πορφύρας 10 4     24 14
5    ν- Πέραμα 9 5     23 14
     η- Ευρυάλη 9 5     23 14
7    ν- Αστέρας Αγ. Δημ. 6 8     20 14
     ν- Τράχωνες 6 8     20 14
     η- Ηλεκτρ/πολη 6 8     20 14
     ν- Δραπετσώνα 6 8     20 14
11    ν- Πόλις Καλ. 4 10     18 14
     ν- Α.Ε. Καλλιθ. 4 10     18 14
13    ν- Δάφνη 3 11     17 14
14    ν>  Ικαρος Ν. Σμ. 1 13     15 14
  ννίκη, η:ήττα, >: επόμενος αντίπαλος

Δύσκολη νίκη, όπου το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο τέλος. Η ομάδα μας ήταν άστοχη σε τρίποντα και βολές με 13 χαμένες. Έτσι με δυσκολία κατάφερε στην 3η περίοδο να καλύψει την σε βάρος της διαφορά και να προηγηθεί, για να σταθεροποιήσει την νίκη της στο 4ο δεκάλεπτο.

Α ανδρών Ε.Σ.Κα.Ν.Α.(13η/26 αγ.), Δευ 20.ο1.2020, ώρα 20.15, γηπ. κλ. "Εθν. Αντίστ." Καλλιθ. (διαιτ.: Πηλοϊδης Α., Τζιμινίδης, Ιωάννου)

Α.Σ. Πόλις Καλ.  55- 73  Α.Ο. Ελευθερία Μ.  ( δεκ.: 22-15 , 35-30 , 45-48 , 55-73 )

Πόλις ( Θάνος, Nίκας ): Μπογδανίδης © 14(4), Καβελάρης Ηλ., Σέττος 16(2), Λαμπρόπουλος 2, Φιλίππου 10, Αρκουμάνης 7, Σαράκης, Δήμου, Χατζημιχάλης 4, Καβελάρης I. 2, ( δεν έπαιξαν : Κοκονέζης, Αγγελόπουλος ).

Α.Ο.Ε.Μ.( Σίμος, Δολιανίδης ): Μαρκουίζος 7, Παυλιάς, Δέλλιος 4, Ντόσκορης 7, Γεράνιος  2, Γιαμπάνης © 14, Κατσούρης 23(1), Νικολαϊδης 10(2), Κατσογιαννης, Κιούσης, Κρεμαστούλης 6(1), ( δεν έπαιξαν : Γιαννόπουλος ).

  κατάταξη:
  Α   Ε.Σ.Κα.Ν.Α. Ν Η     B αγ.
1    η- Ικάρου Καλ. 13 ο     26 13
2   © Ελευθερία 10 3     23 13
3    ν- > Ταταύλα 9 4     22 13
     ν- Πορφύρας 9 4     22 13
5    ν- Πέραμα 8 5     21 13
     η- Ευρυάλη 8 5     21 13
7    ν- Αστέρας Αγ. Δημ. 6 7     19 13
     ν- Τράχωνες 6 7     19 13
     η- Ηλεκτρ/πολη 6 7     19 13
10    ν- Δραπετσώνα 5 8     18 13
11    ν- Πόλις Καλ. 4 9     17 13
10    ν- Α.Ε. Καλλιθ. 3 10     16 13
     ν- Δάφνη 3 10     16 13
14    ν- Ικαρος Ν. Σμ. 1 12     14 13
  ννίκη, η:ήττα, >: επόμενος αντίπαλος

Αναπάντεχη ήττα. Η ομάδα μας φάνηκε πως στο α μέρος θα βάλει τις προϋποθέσεις για μια ακόμη νίκη, αλλά η 3η πείοδος ήταν καταστροφική καθώς για πρώτη φορά δεν σκόραρε καλάθι, σε τόσο χρονικό διάστημα παρά μόνο 3 βολές. Παρότι κράτησε το προβάδισμα, η Ηλεκτρούπολη σε ρυθμό πλέον, πήρε την ευκαιρία και πήγε το ματς στη παράταση. Στην 1η παράταση η Ελευθερία φάνηκε πως θα πάρει τη νίκη(3'' 9 πριν τη λήξη προηγείτο με 3), αλλά ισοφαρίστηκε με τρίποντο σε κόντρα άμυνα, στην εκπνοή, από τον Γεωργουλη που είχε έως εκε'ιμη τη στιγμή 1/7 σουτ τριών πόντων. Τελικώς η Ηλεκτρούπολη πήρε την νίκη, καθώς η δυστοκία όλου του β μέρους συνεχίστηκε στις δύο παρατάσεις, και ήταν καταδικαστική για εμάς. 

Α ανδρών Ε.Σ.Κα.Ν.Α.(12η/26 αγ.), Δευ 13.ο1.2020, ώρα 21.00, γηπ. κλ. Μοσχάτου Α. (διαιτ.: Κιουλάφας, Καλαρέμας, Γερουλάνος)

Α.Ο. Ελευθερία Μ.  72- 76  Ηλεκτρούπολης Α.Σ. ( δεκ.: 16-20 , 46-28 , 49-45 , 58-58 , παρ. 66-66 , 72-76 )

Α.Ο.Ε.Μ.( Σίμος, Δολιανίδης ): Δέλλιος 2, Ντόσκορης11, Γεράνιος 15(2), Γιαμπάνης © 10, Κατσούρης 17(2), Νικολαϊδης 7, Ζενέλι 4(1), Κιούσης 1, Κρεμαστούλης 5(1), Κολοφώτης, Κατσογιαννης, ( δεν έπαιξαν : Γιαννικόπουλος ).

Α.Σ.Η. ( Παπασπυριδάκος, Φειδάς ): Γεωργούλης 29(3), Τσεπαπαδάκης 4, Μούκας, Κουζινόγλου, Καραλής 8, Σιμόπουλος 12, Κυριακόπουλος © 6, Μπολουδάκης 1, Κούκουρας 16(2), ( δεν έπαιξαν : Φυτσιλής, Κώης, Μπορος ).

  κατάταξη:
  Α   Ε.Σ.Κα.Ν.Α. Ν Η     B αγ.
1    η Ικάρου Καλ. 12 o     24 12
2   © Ελευθερία 9 3     21 12
3    ν Ταταύλα 8 4     20 12
     ν Πορφύρας 8 4     20 12
     η Ευρυάλη 8 4     20 12
6    ν Πέραμα 7 5     19 12
7    ν Τράχωνες 6 6     18 12
8    η Ηλεκτρ/πολη 5 7     17 12
     ν Αστέρας Αγ. Δημ. 5 7     17 12
     ν Δραπετσώνα 5 7     17 12
11   >   Πόλις Καλ. 4 9     17 13
10    ν Α.Ε. Καλλιθ. 3 9     15 12
     ν Δάφνη 3 9     15 12
14    ν Ικαρος Ν. Σμ. 1 11     13 12
  ννίκη, η:ήττα, >: επόμενος αντίπαλος

Νίκη με ανατροπή, σε ένα ματς με πολύ χαμηλή ευστοχία εκατέρωθεν, τουλάχιστον για τρεισήμισι περιόδους. Οι γηπεδούχοι φάνηκε πως έθεταν τη βάση για επικράτηση στην 3η περίοδο, με την Ελευθερία να δείχνει αδυναμία να ανταποκριθεί, ήδη με πολλά λάθη.  Έτσι οι Τράχωνες  ξέφυγαν 38-24, όταν και αυτό ήταν το σημείο επιστροφής της ομάδας μας. Οι αντίπαλοί μας δεν έβαλαν πόντο ως τη λήξη της περιόδου και η Ελευθερία μείωσε στους 3. Στο τελευταίο δεκάλεπτο η ομάδα μας, ισορρόπησε εντελώς πλέον τον αγώνα, και πήρε την μεγάλη νίκη στο τελευταίο λεπτό, όπου στο τέλος, με καλή άμυνα, εμπόδισε την Ένωση να πάει το ματς στην παράταση ή ακόμη και να κερδίσει.

Το ματς ήταν το τελευταίο των ανδρών, για το 2019. H ομάδα μας θα εισέλει στο 2020 με εξαιρετική συγκομιδή νικών, την καλύτερη της δεκαετίας το δεύτερο μισό της σεζόν, αναμένεται αρκετά ενδιαφέρον. Οι φίλοι του Α.Ο.Ε.Μ. ας σταθούν κοντά στην ομάδα, γιατί το αξίζει.

Α ανδρών Ε.Σ.Κα.Ν.Α.(11η/26 αγ.), Δευ 23.12.2019, ώρα 21.45, γηπ. κλ. Αλίμου, (διαιτ.: Παπαφωτίου, Μπερετσος, Μαίμου)

Αλίμ. Εν. Τραχώνων/Δία  52- 54  Α.Ο. Ελευθερία Μ.  ( δεκ.: 15-10 , 25-18 , 38-35 , 52-54 )

Τράχωνες/Δίας ( Χαριτάτος, Φαραώς ): Υφαντόπουλος 9(2), Πλατής 9, Γκίκας, Παπαδημητρακόπουλος, Καπέτσης © 8(2), Δανα 12(1), Ξυνογαλάς 6, Κούτρας 6, Καραχάλιος 2, Σκαλούμπακας, ( δεν έπαιξαν : Σάννης ).

Α.Ο.Ε.Μ.( Σίμος, Δολιανίδης ): Μαρκουίζος 16, Γιαννόπουλος 5(1), Ντόσκορης 7(1), Γεράνιος  4, Γιαμπάνης © 12 {12 ριμπ.}, Κατσούρης 7, Νικολαϊδης, Ζενέλι, Κιούσης 3(1), Κρεμαστούλης, ( δεν έπαιξαν : Κολοφώτης ).

  κατάταξη:
  Α  Ε.Σ.Κα.Ν.Α. Ν Η     B αγ.
1    η Ικάρου Καλ. 11 ο     22 11
2   © Ελευθερία 9 2     20 11
 3    ν Πορφύρας 8 3     19 11
     ν Ταταύλα 8 3     19 11
 5    η Ευρυάλη 7 4     18 11
6    ν Πέραμα 6 5     17 11
 7    ν Τράχωνες 5 6     16 11
8    ν Αστέρας Αγ. Δημ. 4 7     15 11
      Πόλις Καλ. 4 7     15 11
     ν Δραπετσώνα 4 7     15 11
    > Ηλεκτρ/πολη 4 7     15 11
10    ν Α.Ε. Καλλιθ. 3 8     14 11
     ν Δάφνη 3 8     14 11
14    ν Ικαρος Ν. Σμ. 1 10     12 11
  ννίκη, η:ήττα, >: επόμενος αντίπαλος

Επίστροφή στις νίκες. Η ομάδα μας ξεκίνησε πολύ επιθετικά και στην άμυνα, με αποτέλεσμα ένα εντυπωσιακό πρώτο μέρος, με σχεδόν 50 πόντους, και 1 μόνο λάθος έναντι 11. Στο β μέρος σταδιακά ήρθε η αντίδραση του Πορφύρα, ενώ υπολειπόταν 17 πόντους, κάποια συνεχόμενα λάθη μας του έδωσαν εύκολα καλάθια, που έτσι ξαναμπήκε με αξιώσεις στο παιχνίδι. Το ματς έγινε πολύ σκληρό, και άφησε ένταση και στην λήξη του αγώνα. Ο Πορφύρας μείωσε ακόμη και στο σουτ, αλλά τελικώς δεν προσπέρασε ποτέ. Έτσι η Ελευθερία με κρίσιμα εύστοχα σουτ, κατόρθωνε να έχει στο τέλος ένα μαξιλαράκι, που της έδωσε τη μεγάλη νίκη, απέναντι σε μια από τις πιοψ ισχυρές ομάδες και που τα τελευταία χρόνια δεν είχαμε νικήσει σε μεταξύ μας αναμέτρηση.

Α ανδρών Ε.Σ.Κα.Ν.Α.(10η/26 αγ.), Δευ 16.12.2019, ώρα 20.30, γηπ. κλ. Μοσχάτου Α. (διαιτ.: Αναστασίου, Χρόνης, Τσιμινίδης)

Α.Ο. Ελευθερία Μ.  78- 74  Πορφύρας Α.Ο.Φ. ( δεκ.: 28-17 , 48-36 , 64-59 , 78-74 )

Α.Ο.Ε.Μ.( Σίμος, Δολιανίδης ): Μαρκουίζος 17(1), Γιαννόπουλος 1, Παυλιάς, Δέλλιος 13(3), Ντόσκορης 6, Γιαμπάνης © 13(1), Κατσούρης 11(3), Νικολαϊδης 2, Ζενέλι, Κιούσης 7(1), Κρεμαστούλης 8(1), ( δεν έπαιξαν : Γεράνιος ).

Α.Ο.Φ.Π ( Λειβάδης ): Οικονόμου 3(1), Θεολογίτης, Γουρδομιχάλης, Γιαννόπουλος 23(2), Παπαδάκης, Φωτόπουλος © 17(1), Λεκάκης 1, Κωνσταντίνου,  Συμεωνίδης 12, Παπαργυρόπουλος 18(2), ( δεν έπαιξαν : Μαυρομιχάλης, Λιαδής ).

  κατάταξη:
  Α   Ε.Σ.Κα.Ν.Α. Ν Η     B αγ.
1    η Ικάρου Καλ. 10 ο     20 10
2   © Ελευθερία 8 2     18 10
     ν Ταταύλα 8 2     18 10
4    ν Πορφύρας 7 3     17 10
     η Ευρυάλη 7 3     17 10
6   >  Τράχωνες 5 5     15 10
     ν Πέραμα 5 5     15 10
8     Πόλις Καλ. 4 6     14 10
     ν Δραπετσώνα 4 6     14 10
10    ν Α.Ε. Καλλιθ. 3 7     13 10
     ν Δάφνη 3 7     13 10
     ν Αστέρας Αγ. Δημ. 3 7     13 10
      Ηλεκτρ/πολη 3 7     13 10
14    ν Ικαρος Ν. Σμ. ο 10     10 10
  ννίκη, η:ήττα, >: επόμενος αντίπαλος

φωτο, Ά. Κατσογιαννης

Δεν κατάφερε η Ελευθερία να επανέλθει στις νίκες, και να ξεπεράσει το εμπόδιο της Ευρυάλης, σε ένα αρκετά σκληρό ματς. Η Ελευθερία προηγήθηκε στο ημίχρονο αλλά στην επανάληψη η Ευρυάλη πιο αποφασιστική πήρε τη νίκη.

Α ανδρών Ε.Σ.Κα.Ν.Α.(o9η/26 αγ.), Δευ ο9.12.2019, ώρα 20.00, γηπ. κλ. Δ.Γλυφ. "Οδ .Παπαδ.", (διαιτ.: Παπαφωτίου, Πηλοϊδης Φ., Νάκος)

Α.Γ.Ο.Γ. Ευρυάλη  62- 46  Α.Ο. Ελευθερία Μ. ( δεκ.: 14-17 , 25-29 , 48-39 , 62-46 )

Α.Γ.Ο.Γ.Ε. ( Συγκλέτος, Κακαβάς ): Τσακναρίδης 14, Δορκοφίκης 3(1), Ψυχογιός © 4, Εμμανουηλίδης 11(1), Αγγελίδης 10, Μαλτέζος 3, Βαρθακοκοίλης 3(1), Γεωργουσόπουλος 6(2), Μπούτος 8, ( δεν έπαιξαν : Φίλιππας, Παπαδόπουλος, Αποστόλου ).

Α.Ο.Ε.Μ.( Σίμος, Δολιανίδης ): Μαρκουίζος 10(1), Γιαννόπουλος, Κολοφώτης 2, Δέλλιος 2, Ντόσκορης 5(1), Γεράνιος, Γιαμπάνης © 8, Κατσούρης 14(3), Νικολαϊδης, Ζενέλι, Κιούσης 3(1), Κρεμαστούλης 2 .

  κατάταξη:
  Α  Ε.Σ.Κα.Ν.Α. Ν Η     B αγ.
1    η Ικάρου Καλ. 9 ο     18 9
2   >  Πορφύρας 7 2     16 9
    © Ελευθερία 7 2     16 9
     ν Ταταύλα 7 2     16 9
5    η Ευρυάλη 6 3     15 9
6     Τράχωνες 4 5     13 9
     ν Πέραμα 4 5     13 9
      Πόλις Καλ. 4 5     13 9
     ν Δραπετσώνα 4 5     13 9
10    ν Α.Ε. Καλλιθ. 3 6     12 9
     ν Δάφνη 3 6     12 9
      Ηλεκτρ/πολη 3 6     12 9
13    ν Αστέρας Αγ. Δημ. 2 7     11 9
14    ν Ικαρος Ν. Σμ. ο 9     9 9
  ννίκη, η:ήττα, >: επόμενος αντίπαλος

Αποκλεισμός της ομάδας μας, στην επανάληψη ενός ντέρμπι από την πρόσφατη αγωνιστική της Α κατηγορίας. Η Ελευθερία και σε αυτό το ματς ξεκίνησε δυντά, αλλά ο Ίκαρος ανέκτησε το προβάδισμα. Η ομάδα μας αντεπετέθηκε στο τέλος, χωρίς όμως να καταφέρει την ανατροπή.

Κύπελλο ανδρών Ε.Σ.Κα.Ν.Α. (o3η/7 αγ. φ 16), Πεμ ο5.12.2019, ώρα 20.30, γηπ. κλ. Εσπέρου Καλλιθ. (διαιτ.: Αναστασίου, Δελαγραμμάτικας, Τζιμινίδης)

Ικάρου Καλ. Α.Ε.  72- 65  Α.Ο. Ελευθερία Μ. ( δεκ.: 15-17 , 32-26 , 51-42 , 72-65 )

Ίκαρος ( Παύλος, Κεφαλίδης ): Γεωργιάδης 8(1), Τσιπίδης 12, Ιωακειμίδης 10(2), Τσιγγενόπουλος 5(1), Λαμπρόπουλος © 17(2), Μούτσα 2, Παπαφωτίου, Βλασσόπουλος 11(2), Τζαγγαράκης 4, Περσίδης 3, ( δεν έπαιξαν : Μιχαλακάκος, Βαμβακούσης ).

Α.Ο.Ε.Μ.( Σίμος, Δολιανίδης ): Μαρκουίζος 12, Κολοφώτης, Παυλιάς 2, Δέλλιος, Ντόσκορης 6(2), Γεράνιος, Γιαμπάνης © 17, Κατσούρης 14(3), Νικολαϊδης  2, Ζενέλι  9(2), Κιούσης, Κρεμαστούλης 3(1).

kατάμεστο το κλειστό, με ωραία αθλητική ατμόσφαιρα.

Πρώτη ήττα  για την ομάδα μας, στο ντέρμπι κορυφής της α’  Ε.Σ.Κα.Ν.Α., μια κατάσταση που είχε να συμβεί από την περίοδο 2008-09, δηλαδή 11 χρόνια. Η ομάδα μας, απέναντι στο υποτιθέμενο φαβορί είχε την προβάδισμα σε μεγάλο μέρος του αγώνα, κάτι που συνέβη πρώτη φορά στο φετινό πρωτάθλημα κατά του Ικάρου. Η Ελευθερία δεν κατάφερε στο τέλος να κατήσει τη νίκη, καθώς προδόθηκε από τα σουτ. Οι δύο ομάδες συμπτωματικώς δίνουν νέο ραντεβού μόλις σε 3 ημέρες για το κύπελλο στην φάση των 16, αυτή τη φορά με γηπεδούχο τον Ίκαρο. 

Α ανδρών Ε.Σ.Κα.Ν.Α.(o8η/26 αγ.), Δευ ο2.12.2019, ώρα 20.30, γηπ. κλ. Μοσχάτου Α. (διαιτ.: Πηλοϊδης, Τσαχάκης, Γεράνιος)

Α.Ο. Ελευθερία Μ.  52- 59  Ικάρου Καλ. Α.Ε. ( δεκ.: 21-19 , 32-28 , 42-42 , 52-59 )

Α.Ο.Ε.Μ.( Σίμος, Δολιανίδης ): Μαρκουίζος 6{10 ριμπ.}, Γιαννόπουλος ©, Παυλιάς, Δέλλιος 3(1), Ντόσκορης 7(1), Γεράνιος, Γιαμπάνης 20{ 9 ριμπ.}, Κατσούρης 10(2), Νικολαϊδης 3(1), Ζενέλι 2, Κιούσης 1, Κρεμαστούλης .

Ικάρου Κ. ( Παύλος, Κεφαλίδης ): Γεωργιάδης 12(2), Τσιπίδης 8, Ιωακειμίδης 3(1), Τσιγγενόπουλος 6, Λαμπρόπουλος © 16(1), Μούτσα, Παπαφωτίου, Βλασσόπουλος 8, Τζαγγαράκης 4, Περσίδης 2, Βαμβακούσης, ( δεν έπαιξαν : Μιχαλακάκος ).

  κατάταξη:
  Α  Ε.Σ.Κα.Ν.Α. Ν Η     B αγ.
1    η Ικάρου Καλ. 8 ο     16 8
2   © Ελευθερία 7 1     15 8
3    ν Ταταύλα 6 2     14 8
      Πορφύρας 6 2     14 8
5   > Ευρυάλη 5 3     13 8
6    ν Δραπετσώνα 4 4     12 8
      Τράχωνες 4 4     12 8
8     Πόλις Καλ. 3 5     11 8
     ν Δάφνη 3 5     11 8
     ν Α.Ε. Καλλιθ. 3 5     11 8
     ν Πέραμα 3 5     11 8
      Ηλεκτρ/πολη 3 5     11 8
13    ν Αστέρας Αγ. Δημ. 1 7     9 8
14    ν Ικαρος Ν. Σμ. ο 8     8 8
  ννίκη, η:ήττα, >: επόμενος αντίπαλος

Συνεχίζει την πορεία της, στην κορυφή, η ομάδα μας. Αυτή τη φορά με νέα νίκη, απέναντι σε έναν αντίπαλο που τα παιχνίδια μας πάντα είχαν αγωνιστική ένταση, ως γειτονικά ντέρμπι. Η Ελευθερία, ήταν γενικώς καλύτερη σε όλη την διάρκεια, και από κάποιο σημείο και πέρα αύξανε συνεχώς την διαφορά.

Α ανδρών Ε.Σ.Κα.Ν.Α.(o7η/26 αγ.), Δευ 25.11.2019, ώρα 20.15, γηπ. κλ. "Εθν. Αντίστ." Καλλιθ. (διαιτ.: Καραβίτης, Κονταράτοος, Γερουλάνος)

Α.Ε. Καλλιθέας  50- 69  Α.Ο. Ελευθερία Μ. ( δεκ.: 11-14 , 27-32 , 35-46 , 50-69 )

Α.Ε.Κ. ( Καβάσιλας, Κωνσταντώνης ): Παπάζογλου, Σμυρνής 2, Καραγιώργης © 4(1), Ιμαριάγκμπε 11, Λάμπρου 3(1), Πάσμα 7(1), Δανατζής, Παπαζαφειρόπουλος 9(1), Κολιούλης, Τσιμπούκης 10(2), Καραγιάννης 4, ( δεν έπαιξαν : Μαυρομανωλάκης ).

Α.Ο.Ε.Μ.( Σίμος, Δολιανίδης ): Μαρκουίζος 10, Γιαννόπουλος 2, Κολοφώτης, Δέλλιος 2, Ντόσκορης 5(1), Γεράνιος, Γιαμπάνης 16 {10 ριμπ.}, Κατσούρης © 17(2), Νικολαϊδης 2, Ζενέλι 7(1), Κιούσης 8(2), Παλουκάκος .

κατάταξη: 
Α   Ε.Σ.Κα.Ν.Α. Ν Η     B αγ.
1 > Ικάρου Καλ. 7 ο     14 7
  © Ελευθερία 7 ο     14 7
3  ν Ταταύλα 5 2     12 7
    Πορφύρας 5 2     12 7
5   Ευρυάλη 4 3     11 7
   ν Δραπετσώνα 4 3     11 7
7   Τράχωνες 3 4     10 7
   ν Δάφνη 3 4     10 7
    Πόλις Καλ. 3 4     10 7
   ν Πέραμα 3 4     10 7
11   Ηλεκτρ/πολη 2 5     9 7
   ν Α.Ε. Καλλιθ. 2 5     9 7
13  ν Αστέρας Αγ. Δημ. 1 6     8 7
14  ν Ικαρος Ν. Σμ. ο 7     7 7
                 
ννίκη, η:ήττα, >: επόμενος αντίπαλος

Ένα ματς που η ομάδα μας είχε εκρηκτικό ξεκίνημα, και τελικώς να δημιουργεί μια διαφορά στο α μέρος, όπου όχι τόσο αυτή αλλά όσο η εικόνα τους ματς, προιδέαζε για μια άνετη νίκη. Έτσι και έγινε, με την Ελέυθερία στο β μέρος να συνεχίζει να είναι πιεστική και να παίρνει μια ακόμη νίκη.

Α ανδρών Ε.Σ.Κα.Ν.Α. (o6η/26 αγ.), Δευ 18.11.2019, ώρα 20.30, γηπ. κλ. Μοσχάτου Α. (διαιτ.: Παπαφωτίου, Τσαχάκης, Ιωάννου)

Α.Ο. Ελευθερία Μ.  69- 50  Δάφνη Αγ. Δημ. Α.Ο. ( δεκ.: 26-12 , 46-30 , 60-40 , 69-50 )

Α.Ο.Ε.Μ.( Σίμος, Δολιανίδης ): Γιαννόπουλος, Κολοφώτης, Δέλλιος 3(1), Ντόσκορης 5(1), Γεράνιος, Γιαμπάνης © 14 {13 ριμπ}, Κατσούρης 23(4), Νικολαϊδης 5, Ζενέλι 6(1), Κιούσης 12(2), Γιαννικόπουλος, ( δεν έπαιξαν : Μαρκουίζος ).

Δάφνη ( Σπανός ): Γεωργόπουλος 8, Τσίλαγας © 4, Κατσαρέας, Ιορδάνου 15(2), Σωτηρόπουλος 2, Βούτας 6, Παπαδάκης 2, Τσιούτσιας 2, Σολούκος, Τσακίρης 4, Αλεβίζος 7(1), Κατσούλης .

σε λίγο η κατάταξη…

Α   Ε.Σ.Κα.Ν.Α. Ν Η     B αγ.
1   Ικάρου Καλ. 6 ο     12 6
    Ελευθερία 6 ο     12 6
3  ν Ταταύλα 4 2     10 6
4   Πορφύρας 4 2     10 6
   ν Δραπετσώνα 4 2     10 6
6   Πέραμα 3 3     9 6
    Ευρυάλη 3 3     9 6
   ν Δάφνη 3 3     9 6
9   Πόλις Καλ. 2 4     8 6
    Τράχωνες 2 4     8 6
    Ηλεκτρ/πολη 2 4     8 6
    Α.Ε. Καλλιθ. 2 4     8 6
13  ν Αστέρας Αγ. Δημ. 1 5     7 6
14  ν Ικαρος Ν. Σμ. ο 6     6 6

 ν: νίκες Ελευθερίας

5η νίκη και παραμονή στην κορυφή. Η Δραπετσώνα, που ξεκίνησε αιφνιδιάζοντας, είχε το πάνω χέρι σχεδόν ως το τέλος της 3ης περιόδου, παρά την αντίδρασή μας στο β μέρος. Όμως στο τελευταίο δεκάλεπτο, η Ελευθερία, με καλή άμυνα πίσαω και αυξάνωντας την παραγωγικότητά της στην επίθεση, πήρε την νίκη με διαφορά.

Το ματς αυτό ήταν η 11η συνεχόμενη νίκη τις δύο τελευταίες εβδομάδες, για τα τμήματα της Ελευθερίας που αγωνίζεται σε επίσημη διοργάνωση, αυτή τη χρονική περίοδο(7) και είναι ρεκόρ για τον σύλλογο.

Α ανδρών Ε.Σ.Κα.Ν.Α.(o5η/26 αγ.), Δευ 11.11.2019, ώρα 20.30, γηπ. κλ. Μοσχάτου Α. (διαιτ.: Δελαγραμμάτικας, Κηπωσης, Γεωργόπουλος)

Α.Ο. Ελευθερία Μ.  71- 57  Δραπετσώνας Δ.Α.Σ. ( δεκ.: 15-19 , 30-36 , 46-46 , 71-57 )

Α.Ο.Ε.Μ. ( Σίμος, Δολιανίδης ): Μαρκουίζος © 11{12 ριμπ}, Κολοφώτης 1, Σιδηρόπουλος 3(1), Δέλλιος 8(1), Μπουρσούκης, Γεράνιος, Γιαμπάνης 16(2), Κατσούρης 21(4), Νικολαϊδης 3, Ζενέλι 2, Κιούσης 6, ( δεν έπαιξαν : Γιαννικόπουλος ).

Δ.Α.Σ.Δ. ( Καλλιπολίτης, Παππάς ): Λύτρας, Αρμανίδης © 3(1), Σαγρής 17(1), Καρελάς 2, Καρλάφτης 12(2), Πεζιρκιανίδης 1, Καμπούρης 2, Καλής 5, Λουτριώτης 2, Τσελέκος 13(2), ( δεν έπαιξαν : Μωυσίδης, Καρζιλης).

η κατάταξη: 

Α   Ε.Σ.Κα.Ν.Α. Ν Η     B αγ.
1   Ικάρου Καλ. 5 ο     10 5
    Ελευθερία 5 ο     10 5
3   Ταταύλα 3 2     8 5
    Πορφύρας 3 2     8 5
    Δραπετσώνα 3 2     8 5
    Δάφνη 3 2     8 5
    Ευρυάλη 3 2     8 5
8   Πέραμα 2 3     7 5
    Τράχωνες 2 3     7 5
    Ηλεκτρ/πολη 2 3     7 5
    Α.Ε. Καλλιθ. 2 3     7 5
12   Πόλις Καλ. 1 4     6 5
    Αστέρας Αγ. Δημ. 1 4     6 5
14   Ικαρος Ν. Σμ. ο 5     5 5

φωτό Άρης Κατσογιαννης

Μια εντυπωσιακή νίκη, με ανατροπή σε ένα ματς θρίλερ. Ο Αστέρας με εντυπωσιακό ποσοστό στο α μέρος (62% στα σουτ), πήρε ένα ισχυρό προβάδισμα. Η Ελευθερία αντέδρασε στην 3η περίοδο και επανήλθε στην διεκδίκηση, αλλά ο Αστέρας κρατούσε οριακώςγια αρκετό διάστημα την πρωτοπορία, ως το τέλος σχεδόν, όπου η Ελευθερία με πείσμα, έθεσε τη βάση για την μεγάλη νίκη της(83-86) μισό λεπτό πριν τη λήξη. Ο Αστέρας που είδε να καταρρέει ότι είχε χτίσει, κατάφερε να φέρει το ματς στον πόντο στην εκπνοή, και την ομάδα μας να παίρνει την 4η νίκη της στο πρωτάθλημα και να βρίσκεται έτσι στην κορυφή της Α' Ε.Σ.Κα.Ν.Α.

Α ανδρών Ε.Σ.Κα.Ν.Α. (o4η/26 αγ.), Δευ ο4.11.2019, ώρα 20.00, γηπ. κλ.  Αγ. Δημ. "θεομήτ.", (διαιτ.: Αναστασίου, Χρόνης, Μπερετσος)

Γ.Σ. Αστέρας Αγ. Δημ.  88- 89  Α.Ο. Ελευθερία Μ. ( δεκ.: 28-21 , 50-40 , 67-63 , 88-89 )

Αστέρας ( Κάσσης, Ρίμπας ): Συριανός 11(3), Φωστέρης31(3), Μαρόπουλος 11, Φωσσές 11(1), Δούβος ©, Άμερσον 4(1), Κουκουβάκης 6, Ακρίβος 3(1), Γιαννακόπουλος 5, Τσιγκάκος, Χάϊδος 3(1), Μπακλαβάς 3(1) .

Α.Ο.Ε.Μ. ( Σίμος, Δολιανίδης ): Μαρκουίζος 6, Γιαννόπουλος, Σιδηρόπουλος, Δέλλιος 6, Ντόσκορης © 24(5), Γεράνιος, Γιαμπάνης 28(1){10 ριμπ}, Κατσούρης 11(2), Νικολαϊδης, Ζενέλι, Κιούσης 14(2), Κρεμαστούλης .

Παρά την τελική διαφορά του σκορ, αλλά και κατηγορίας, οι γηπεδούχοι αντιστάθηκαν μεν, αλλά όπως και φάνηκε τελικώς, η πρόκριση στους 16 ήταν στον πλήρη έλεγχο της ομάδας μας.

Κύπελλο ανδρών Ε.Σ.Κα.Ν.Α.(o3η/7 αγ. φ 32), Κυρ 27.10.2019, ώρα 20.30, γηπ. κλ. Βάρης "νέο", (διαιτ.: Νικολοπούλου, Καλαρέμας)

"ο Ανάργυρους" Α.Ο. Βάρης  69- 93  Α.Ο. Ελευθερία Μ. ( δεκ.: 16-21 , 34-48 , 47-68 , 69-93 )

Βάρη ( Μεϊμάρογλου ): Δρίτσας 5(1), Βουργουτζής 5, Πολίτης 4, Πρωτόπαππας 4, Φύτρος 8(1), Μακρυγιάννης 11(1), Ρουμελιώτης 3, Παπαματθαίου 4, Ιορδανίδης, Παπαθέος 7, Βαρβαρίγος 15, Κατσιούλης © 3(1).

Α.Ο.Ε.Μ. ( Σίμος, Δολιανίδης ): Μαρκουίζος 17, Γιαννόπουλος 6(2), Δέλλιος © 3, Ντόσκορης  4, Γεράνιος  15(1), Γιαμπάνης  11(1), Κατσούρης 9(1), Νικολαϊδης 13(2), Ζενέλι 7(1), Κρεμαστούλης 3(1), Σιδηρόπουλος 5(1).

Αγχωτικό φινάλε και κατά το πως εξελίχθηκε το ματς μια σημαντική νίκη. Η Ελευθερία είχε εντυπωισακές 1η και 3η περίοδο, ενώ οι φιλοξενούμενοι, αντέδρασαν στην 2η και 4η. Όμως στο φινάλε η ομάδα μας, κατάφερε να πάρει την νίκη, παρότι έχασε μια διαφορά 12 πόντων υπέρ της. Το ματς στο τέλος έμοιαζε με ρουλέτα, με το προβάδισμα να αλλάζει χέρια, αλλά τελικώς να νικά η Ελευθερία.

Α ανδρών Ε.Σ.Κα.Ν.Α.(o3η/26 αγ.), Δευ 21.10.2019, ώρα 20.30, γηπ. κλ. Μοσχάτου Α. (διαιτ.: Ασλανίδης, Τζιμινίδης, Πριμιτζάκης)

Α.Ο. Ελευθερία Μ.  75- 73  Περάματος/Ερμής Γ.Σ. ( δεκ.: 25-18 , 37-42 , 68-57 , 75-73 )

Α.Ο.Ε.Μ.( Σίμος, Δολιανίδης ): Μαρκουίζος 2, Γιαννόπουλος, Κολοφώτης, Δέλλιος 4(1), Ντόσκορης 9(1), Γεράνιος, Γιαμπάνης 5, Κατσούρης © 30(3), Νικολαϊδης 9(1), Ζενέλι 10, Κιούσης 6, Κρεμαστούλης.

Πέραμα/Ερμής ( Ιμπραημάκης, Πασαγιάννης ): Θωμάς 6, Τασόπουλος 21, Γουρνάς 1, Γρύλλης 4(1), Ιωάννου 2, Ντακούλιας 19(2), Δαουτάκος 3(1), Τράμπαρης © 13(3), Κατσικάδης, Κετέμα, Δελής 4, ( δεν έπαιξαν : Μπακογιάννης ).

Εντυπωσιακό ξεκίνημα για την ομάδα μας, που είχε ίσως το παραγωγικότερο ημίχρονο των τελευταίων ετών αγγίζοντας τους 60 πόντους, με εντυπωσιακά ποσοστά ευστοχίας. Στο 3ο δεκάλεπτο ο Ίκαρος αντέδρασε, όπου η Ελευθερία είχε μόνο 8 πόντους, και στο 4ο δεκάλεπτο μείωσε έως τους 12. Τότε η ομάδα μας με νέο επιθετικό οίστρο, ανέβασε πάλι το ρυθμό της και επανέφερε την διαφορά στους 20 πόντους.

Α ανδρών Ε.Σ.Κα.Ν.Α.(o2η/26 αγ.), Δευ 14.10.2019, ώρα 21.00, γηπ. κλ. "Σ.Ε.Φ." Β', (διαιτ.: Δελαγραμμάτικας, Κιουλάφας, Ιωάννου)

Α.Ο. Ίκαρος Ν. Σμ.  63- 83  Α.Ο. Ελευθερία Μ. ( δεκ.: 15-31 , 37-58 , 49-66 , 63-83 )

Ίκαρος Ν.Σ. (Τσιτσόπουλος, Χοτζα ): Κολοβέρος, Χόρτσας 11, Αρμάος, Μακρυνιώτης, Γιαννακόδημος © 19(1), Μανωλάκος, Πουλιανός 6, Ύμερι 7, Καρούτας 7(1), Αντωνούσος-Καλυβιώτης 5(1), Θεοδωράτος 8, ( δεν έπαιξαν : Δαμίγος ).

Α.Ο.Ε.Μ. ( Σίμος, Δολιανίδης ): Σιδηρόπουλος, Γιαννόπουλος 7(1), Κολοφώτης 5(1), Δέλλιος © 4, Γιαννικόπουλος 3, Γεράνιος 4, Γιαμπάνης 20(1), Κατσούρης 11(1), Μπουρσούκης 5(1), Ζενέλι 13(1), Κιούσης 8(2), Κρεμαστούλης 3 .

Μεγάλη νίκη στην πρεμιέρα! Η Ελευθερία, μπροστά σε αρκετό κόσμο είχε ένα εντυπωσιακό ξεκίνημα. Στο α μέρος οι φιλοξενούμενοι παρακολούθησαν τον ρυθμό αλλά στην επανάληψη η ομάδα μαςς αύξησε κι άλλο τον επιθετικό της τέμπο ενώ ταυτοχρόνως έκλεισε την άμυνά της, προσφέρωντας τελικώς και θέαμα στο φινάλε. Επίσης η ευστοχία 16 τριπόντων αποτελεί ρεκόρ για επίσημο παιχνίδι της ομάδας, τουλάχιστον για όσο καιρό κρατούμε, τα τελευταία χρόνια, επιμελώς στοιχεία. 

Α ανδρών Ε.Σ.Κα.Ν.Α.(o1η/26 αγ.), Δευ ο7.10.2019, ώρα 21.00, γηπ. κλ. Μοσχάτου Α. (διαιτ.: Καραβίτης, Πρισμιτζάκης, Μαίμου)

Α.Ο. Ελευθερία Μ.  95- 71  Ταταύλα Α.Ο. ( δεκ.:  28-26 , 44-40 , 66-57 , 95-71 )

Α.Ο.Ε.Μ. ( Σίμος, Δολιανίτης ): Μαρκουίζος 6(1), Γιαννόπουλος3(1), Μπουρσούκης 2, Δέλλιος © , Ντόσκορης 12(4), Γεράνιος 2, Γιαμπάνης 21(2), Κατσούρης 24(3), Νικολαϊδης, Ζενέλι 7(1), Κιούσης 10(2), Κρεμαστούλης 8(2)  .

Τ.Α.Ο. ( Φαρμάκης, Μαστρογιάννης ): Θεοχάρης 13(2), Λουλούδης 4, Βελιζιώτης © , Θαλασσσινός 8, Μπίρμπας 17, Δενδρινός, Καλούδης 6, Λάβαρης 12(2), Χασάπης 4, Μακρυγιάννης 7(1),  ( δεν έπαιξαν : Χουλιάρας, Κορωνιός ).

Το πρόγραμμα υποκειται σε αλλαγές ή μπορεί να είναι ανακριβές, έτσι η ενημέρωση γίνεται είτε από την Ε.Σ.Κα.Ν.Α., και τους υπευθύνους του τμήματος. Για τον β γύρο το πρόγραμμα διαβάζεται προς τα αριστερά.

        Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 2019-2020
Α’ ΓΥΡΟΣ  >   <    Β’ ΓΥΡΟΣ
αγ. ημ/νία (κλειστό) ώρα ομάς Ι   ομάς ΙΙ ώρα (κλειστό) ημ/νία αγ.
ο1η 7-Οκτ-19 (Μοσχάτου '1ο')  21.00 Α.Ο. Ελευθερία Μ. - Ταταύλα Α.Ο. 21.00 ('Βυζαντινό' Α.Κ.) 27-Ιαν-20 14η
ο1η 7-Οκτ-19 ("Παν. Σαλπέας") 20.30 Πορφύρας Α.Ο.Φ. - Δάφνη Αγ. Δημ. Α.Ο. 20.00 (Αγ. Δημ. 'παλ.') 27-Ιαν-20 14η
ο1η 7-Οκτ-19 (Δ.Γλ. "Οδ .Παπ.") 20.00 Ευρυάλη Α.Γ.Ο.Γ. - Εν. Τραχώνων/Δία 21.45 (Αλίμου) 27-Ιαν-20 14η
ο1η 7-Οκτ-19 ("Εσπέρου") 20.15 Ικάρου Καλ. Α.Ε. - Α.Σ. Ηλεκτρούπολης 21.30 (Αργ/λης "Νέο" ) 27-Ιαν-20 14η
ο1η 7-Οκτ-19 ("Εθν. Αντίστ.") 20.15 Α.Ε. Καλλιθέας - Πόλις Καλ. Α.Σ.  20.15 ("Εθν. Αντίστ.") 27-Ιαν-20 14η
ο1η 7-Οκτ-19 (Δραπετσώνας) 20.45 Δ.Α.Σ. Δραπετσώνας - ΙκαροςΝ. Σμ. Α.Ο. 21.00 ("Σ.Ε.Φ." Β') 27-Ιαν-20 14η
ο1η 7-Οκτ-19 (Αγ. Δημ. 'παλ.') 20.00 Αστέρας Αγ. Δημ. Γ.Σ. - Περάματος/Ερμής Γ.Σ. 22.00 (Περάματος) 27-Ιαν-20 14η
αγ. ημ/νία (κλειστό) ώρα ομάς Ι   ομάς ΙΙ ώρα (κλειστό) ημ/νία αγ.
ο2η 14-Οκτ-19 ("Σ.Ε.Φ." Β') 21.00 ΙκαροςΝ. Σμ. Α.Ο. - Α.Ο. Ελευθερία Μ. 21.00 (Μοσχάτου '1ο')  3-Φεβ-20 15η
ο2η 14-Οκτ-19 (Αλίμου) 21.45 Εν. Τραχώνων/Δία - Πορφύρας Α.Ο.Φ. 20.30 ("Παν. Σαλπέας") 3-Φεβ-20 15η
ο2η 14-Οκτ-19 (Αργ/λης "Νέο" ) 21.30 Α.Σ. Ηλεκτρούπολης - Ευρυάλη Α.Γ.Ο.Γ. 20.00 (Δ.Γλ. "Οδ .Παπ.") 3-Φεβ-20 15η
ο2η 14-Οκτ-19 ("Εθν. Αντίστ.") 20.15 Πόλις Καλ. Α.Σ.  - Ικάρου Καλ. Α.Ε. 20.15 ("Εσπέρου") 3-Φεβ-20 15η
ο2η 14-Οκτ-19 ('Βυζαντινό' Α.Κ.) 21.00 Ταταύλα Α.Ο. - Α.Ε. Καλλιθέας 20.15 ("Εθν. Αντίστ.") 3-Φεβ-20 15η
ο2η 14-Οκτ-19 (Περάματος) 22.00 Περάματος/Ερμής Γ.Σ. - Δ.Α.Σ. Δραπετσώνας 20.45 (Δραπετσώνας) 3-Φεβ-20 15η
ο2η 14-Οκτ-19 (Αγ. Δημ. 'παλ.') 20.00 Δάφνη Αγ. Δημ. Α.Ο. - Αστέρας Αγ. Δημ. Γ.Σ. 20.00 (Αγ. Δημ. 'παλ.') 3-Φεβ-20 15η
αγ. ημ/νία (κλειστό) ώρα ομάς Ι   ομάς ΙΙ ώρα (κλειστό) ημ/νία αγ.
ο3η 21-Οκτ-19 (Μοσχάτου '1ο')  21.00 Α.Ο. Ελευθερία Μ. - Περάματος/Ερμής Γ.Σ. 22.00 (Περάματος) 10-Φεβ-20 16η
ο3η 21-Οκτ-19 ("Παν. Σαλπέας") 20.30 Πορφύρας Α.Ο.Φ. - Α.Σ. Ηλεκτρούπολης 21.30 (Αργ/λης "Νέο" ) 10-Φεβ-20 16η
ο3η 21-Οκτ-19 (Δ.Γλ. "Οδ .Παπ.") 20.00 Ευρυάλη Α.Γ.Ο.Γ. - Πόλις Καλ. Α.Σ.  20.15 ("Εθν. Αντίστ.") 10-Φεβ-20 16η
ο3η 21-Οκτ-19 ("Εσπέρου") 20.15 Ικάρου Καλ. Α.Ε. - Ταταύλα Α.Ο. 21.00 ('Βυζαντινό' Α.Κ.) 10-Φεβ-20 16η
ο3η 21-Οκτ-19 ("Εθν. Αντίστ.") 20.15 Α.Ε. Καλλιθέας - ΙκαροςΝ. Σμ. Α.Ο. 21.00 ("Σ.Ε.Φ." Β') 10-Φεβ-20 16η
ο3η 21-Οκτ-19 (Δραπετσώνας) 20.45 Δ.Α.Σ. Δραπετσώνας - Αστέρας Αγ. Δημ. Γ.Σ. 20.00 (Αγ. Δημ. 'παλ.') 10-Φεβ-20 16η
ο3η 21-Οκτ-19 (Αγ. Δημ. 'παλ.') 20.00 Δάφνη Αγ. Δημ. Α.Ο. - Εν. Τραχώνων/Δία 21.45 (Αλίμου) 10-Φεβ-20 16η
αγ. ημ/νία (κλειστό) ώρα ομάς Ι   ομάς ΙΙ ώρα (κλειστό) ημ/νία αγ.
ο4η 4-Νοε-19 (Αγ. Δημ. 'παλ.') 20.00 Αστέρας Αγ. Δημ. Γ.Σ. - Α.Ο. Ελευθερία Μ. 21.00 (Μοσχάτου '1ο')  17-Φεβ-20 17η
ο4η 4-Νοε-19 ("Εθν. Αντίστ.") 20.15 Πόλις Καλ. Α.Σ.  - Πορφύρας Α.Ο.Φ. 20.30 ("Παν. Σαλπέας") 17-Φεβ-20 17η
ο4η 4-Νοε-19 ('Βυζαντινό' Α.Κ.) 21.00 Ταταύλα Α.Ο. - Ευρυάλη Α.Γ.Ο.Γ. 20.00 (Δ.Γλ. "Οδ .Παπ.") 17-Φεβ-20 17η
ο4η 4-Νοε-19 ("Σ.Ε.Φ." Β') 21.00 ΙκαροςΝ. Σμ. Α.Ο. - Ικάρου Καλ. Α.Ε. 20.15 ("Εσπέρου") 17-Φεβ-20 17η
ο4η 4-Νοε-19 (Περάματος) 22.00 Περάματος/Ερμής Γ.Σ. - Α.Ε. Καλλιθέας 20.15 ("Εθν. Αντίστ.") 17-Φεβ-20 17η
ο4η 4-Νοε-19 (Δραπετσώνας) 20.45 Δ.Α.Σ. Δραπετσώνας - Δάφνη Αγ. Δημ. Α.Ο. 20.00 (Αγ. Δημ. 'παλ.') 17-Φεβ-20 17η
ο4η 4-Νοε-19 (Αργ/λης "Νέο" ) 21.30 Α.Σ. Ηλεκτρούπολης - Εν. Τραχώνων/Δία 21.45 (Αλίμου) 17-Φεβ-20 17η
αγ. ημ/νία (κλειστό) ώρα ομάς Ι   ομάς ΙΙ ώρα (κλειστό) ημ/νία αγ.
ο5η 11-Νοε-19 (Μοσχάτου '1ο')  21.00 Α.Ο. Ελευθερία Μ. - Δ.Α.Σ. Δραπετσώνας 20.45 (Δραπετσώνας) 24-Φεβ-20 18η
ο5η 11-Νοε-19 ("Παν. Σαλπέας") 20.30 Πορφύρας Α.Ο.Φ. - Ταταύλα Α.Ο. 21.00 ('Βυζαντινό' Α.Κ.) 24-Φεβ-20 18η
ο5η 11-Νοε-19 (Δ.Γλ. "Οδ .Παπ.") 20.00 Ευρυάλη Α.Γ.Ο.Γ. - ΙκαροςΝ. Σμ. Α.Ο. 21.00 ("Σ.Ε.Φ." Β') 24-Φεβ-20 18η
ο5η 11-Νοε-19 ("Εσπέρου") 20.15 Ικάρου Καλ. Α.Ε. - Περάματος/Ερμής Γ.Σ. 22.00 (Περάματος) 24-Φεβ-20 18η
ο5η 11-Νοε-19 ("Εθν. Αντίστ.") 20.15 Α.Ε. Καλλιθέας - Αστέρας Αγ. Δημ. Γ.Σ. 20.00 (Αγ. Δημ. 'παλ.') 24-Φεβ-20 18η
ο5η 11-Νοε-19 (Αγ. Δημ. 'παλ.') 20.00 Δάφνη Αγ. Δημ. Α.Ο. - Α.Σ. Ηλεκτρούπολης 21.30 (Αργ/λης "Νέο" ) 24-Φεβ-20 18η
ο5η 11-Νοε-19 (Αλίμου) 21.45 Εν. Τραχώνων/Δία - Πόλις Καλ. Α.Σ.  20.15 ("Εθν. Αντίστ.") 24-Φεβ-20 18η
αγ. ημ/νία (κλειστό) ώρα ομάς Ι   ομάς ΙΙ ώρα (κλειστό) ημ/νία αγ.
ο6η 18-Νοε-19 (Μοσχάτου '1ο')  21.00 Α.Ο. Ελευθερία Μ. - Δάφνη Αγ. Δημ. Α.Ο. 20.00 (Αγ. Δημ. 'παλ.') 9-Μαρ-20 19η
ο6η 18-Νοε-19 ("Σ.Ε.Φ." Β') 21.00 ΙκαροςΝ. Σμ. Α.Ο. - Πορφύρας Α.Ο.Φ. 20.30 ("Παν. Σαλπέας") 9-Μαρ-20 19η
ο6η 18-Νοε-19 (Περάματος) 22.00 Περάματος/Ερμής Γ.Σ. - Ευρυάλη Α.Γ.Ο.Γ. 20.00 (Δ.Γλ. "Οδ .Παπ.") 9-Μαρ-20 19η
ο6η 18-Νοε-19 (Αγ. Δημ. 'παλ.') 20.00 Αστέρας Αγ. Δημ. Γ.Σ. - Ικάρου Καλ. Α.Ε. 20.15 ("Εσπέρου") 9-Μαρ-20 19η
ο6η 18-Νοε-19 (Δραπετσώνας) 20.45 Δ.Α.Σ. Δραπετσώνας - Α.Ε. Καλλιθέας 20.15 ("Εθν. Αντίστ.") 9-Μαρ-20 19η
ο6η 18-Νοε-19 ('Βυζαντινό' Α.Κ.) 21.00 Ταταύλα Α.Ο. - Εν. Τραχώνων/Δία 21.45 (Αλίμου) 9-Μαρ-20 19η
ο6η 18-Νοε-19 ("Εθν. Αντίστ.") 20.15 Πόλις Καλ. Α.Σ.  - Α.Σ. Ηλεκτρούπολης 21.30 (Αργ/λης "Νέο" ) 9-Μαρ-20 19η
αγ. ημ/νία (κλειστό) ώρα ομάς Ι   ομάς ΙΙ ώρα (κλειστό) ημ/νία αγ.
ο7η 25-Νοε-19 ("Εθν. Αντίστ.") 20.15 Α.Ε. Καλλιθέας - Α.Ο. Ελευθερία Μ. 21.00 (Μοσχάτου '1ο')  16-Μαρ-20 20η
ο7η 25-Νοε-19 ("Παν. Σαλπέας") 20.30 Πορφύρας Α.Ο.Φ. - Περάματος/Ερμής Γ.Σ. 22.00 (Περάματος) 16-Μαρ-20 20η
ο7η 25-Νοε-19 (Δ.Γλ. "Οδ .Παπ.") 20.00 Ευρυάλη Α.Γ.Ο.Γ. - Αστέρας Αγ. Δημ. Γ.Σ. 20.00 (Αγ. Δημ. 'παλ.') 16-Μαρ-20 20η
ο7η 25-Νοε-19 ("Εσπέρου") 20.15 Ικάρου Καλ. Α.Ε. - Δ.Α.Σ. Δραπετσώνας 20.45 (Δραπετσώνας) 16-Μαρ-20 20η
ο7η 25-Νοε-19 (Αγ. Δημ. 'παλ.') 20.00 Δάφνη Αγ. Δημ. Α.Ο. - Πόλις Καλ. Α.Σ.  20.15 ("Εθν. Αντίστ.") 16-Μαρ-20 20η
ο7η 25-Νοε-19 (Αλίμου) 21.45 Εν. Τραχώνων/Δία - ΙκαροςΝ. Σμ. Α.Ο. 21.30 ("Σ.Ε.Φ." Β') 16-Μαρ-20 20η
ο7η 25-Νοε-19 (Αργ/λης "Νέο" ) 21.30 Α.Σ. Ηλεκτρούπολης - ΤαταύλαΑ.Ο. 21.00 'Βυζαντινό' Αθλ. Κ. 16-Μαρ-20 20η
αγ. ημ/νία (κλειστό) ώρα ομάς Ι   ομάς ΙΙ ώρα (κλειστό) ημ/νία αγ.
ο8η 2-Δεκ-19 (Μοσχάτου '1ο')  21.00 Α.Ο. Ελευθερία Μ. - Ικάρου Καλ. Α.Ε. 20.15 ("Εσπέρου") 23-Μαρ-20 21η
ο8η 2-Δεκ-19 (Αγ. Δημ. 'παλ.') 20.00 Αστέρας Αγ. Δημ. Γ.Σ. - Πορφύρας Α.Ο.Φ. 20.30 ("Παν. Σαλπέας") 23-Μαρ-20 21η
ο8η 2-Δεκ-19 (Δραπετσώνας) 20.45 Δ.Α.Σ. Δραπετσώνας - Ευρυάλη Α.Γ.Ο.Γ. 20.00 (Δ.Γλ. "Οδ .Παπ.") 23-Μαρ-20 21η
ο8η 2-Δεκ-19 ("Εθν. Αντίστ.") 20.15 Α.Ε. Καλλιθέας - Δάφνη Αγ. Δημ. Α.Ο. 20.00 (Αγ. Δημ. 'παλ.') 23-Μαρ-20 21η
ο8η 2-Δεκ-19 (Περάματος) 22.00 Περάματος/Ερμής Γ.Σ. - Εν. Τραχώνων/Δία 21.45 (Αλίμου) 23-Μαρ-20 21η
ο8η 2-Δεκ-19 ("Σ.Ε.Φ." Β') 21.30 ΙκαροςΝ. Σμ. Α.Ο. - Α.Σ. Ηλεκτρούπολης 21.30 (Αργ/λης "Νέο" ) 23-Μαρ-20 21η
ο8η 2-Δεκ-19 ('Βυζαντινό' Α.Κ.) 21.00 Ταταύλα Α.Ο. - Πόλις Καλ. Α.Σ.  20.15 ("Εθν. Αντίστ.") 23-Μαρ-20 21η
αγ. ημ/νία (κλειστό) ώρα ομάς Ι   ομάς ΙΙ ώρα (κλειστό) ημ/νία αγ.
ο9η 9-Δεκ-19 (Δ.Γλ. "Οδ .Παπ.") 20.00 Ευρυάλη Α.Γ.Ο.Γ. - Α.Ο. Ελευθερία Μ. 21.00 (Μοσχάτου '1ο')  30-Μαρ-20 22η
ο9η 9-Δεκ-19 ("Παν. Σαλπέας") 20.30 Πορφύρας Α.Ο.Φ. - Δ.Α.Σ. Δραπετσώνας 20.45 (Δραπετσώνας) 30-Μαρ-20 22η
ο9η 9-Δεκ-19 ("Εσπέρου") 20.15 Ικάρου Καλ. Α.Ε. - Α.Ε. Καλλιθέας 20.15 ("Εθν. Αντίστ.") 30-Μαρ-20 22η
ο9η 9-Δεκ-19 (Αγ. Δημ. 'παλ.') 20.00 Δάφνη Αγ. Δημ. Α.Ο. - Ταταύλα Α.Ο. 21.00 ('Βυζαντινό' Α.Κ.) 30-Μαρ-20 22η
ο9η 9-Δεκ-19 (Αλίμου) 21.45 Εν. Τραχώνων/Δία - Αστέρας Αγ. Δημ. Γ.Σ. 20.00 (Αγ. Δημ. 'παλ.') 30-Μαρ-20 22η
ο9η 9-Δεκ-19 (Αργ/λης "Νέο" ) 21.30 Α.Σ. Ηλεκτρούπολης - Περάματος/Ερμής Γ.Σ. 22.00 (Περάματος) 30-Μαρ-20 22η
ο9η 9-Δεκ-19 ("Εθν. Αντίστ.") 20.15 Πόλις Καλ. Α.Σ.  - ΙκαροςΝ. Σμ. Α.Ο. 21.30 ("Σ.Ε.Φ." Β') 30-Μαρ-20 22η
αγ. ημ/νία (κλειστό) ώρα ομάς Ι   ομάς ΙΙ ώρα (κλειστό) ημ/νία αγ.
10η 16-Δεκ-19 (Μοσχάτου '1ο')  21.00 Α.Ο. Ελευθερία Μ. - Πορφύρας Α.Ο.Φ. 20.30 ("Παν. Σαλπέας") 6-Απρ-20 23η
10η 16-Δεκ-19 ("Εθν. Αντίστ.") 20.15 Α.Ε. Καλλιθέας - Ευρυάλη Α.Γ.Ο.Γ. 20.00 (Δ.Γλ. "Οδ .Παπ.") 6-Απρ-20 23η
10η 16-Δεκ-19 ("Εσπέρου") 20.15 Ικάρου Καλ. Α.Ε. - Δάφνη Αγ. Δημ. Α.Ο. 20.00 (Αγ. Δημ. 'παλ.') 6-Απρ-20 23η
10η 16-Δεκ-19 (Δραπετσώνας) 20.45 Δ.Α.Σ. Δραπετσώνας - Εν. Τραχώνων/Δία 21.45 (Αλίμου) 6-Απρ-20 23η
10η 16-Δεκ-19 (Αγ. Δημ. 'παλ.') 20.00 Αστέρας Αγ. Δημ. Γ.Σ. - Α.Σ. Ηλεκτρούπολης 21.30 (Αργ/λης "Νέο" ) 6-Απρ-20 23η
10η 16-Δεκ-19 (Περάματος) 22.00 Περάματος/Ερμής Γ.Σ. - Πόλις Καλ. Α.Σ.  20.15 ("Εθν. Αντίστ.") 6-Απρ-20 23η
10η 16-Δεκ-19 ("Σ.Ε.Φ." Β') 21.30 ΙκαροςΝ. Σμ. Α.Ο. - Ταταύλα Α.Ο. 21.00 ('Βυζαντινό' Α.Κ.) 6-Απρ-20 23η
αγ. ημ/νία (κλειστό) ώρα ομάς Ι   ομάς ΙΙ ώρα (κλειστό) ημ/νία αγ.
11η 23-Δεκ-19 (Αλίμου) 21.45 Εν. Τραχώνων/Δία - Α.Ο. Ελευθερία Μ. 21.00 (Μοσχάτου '1ο')  13-Απρ-20 24η
11η 23-Δεκ-19 ("Παν. Σαλπέας") 20.30 Πορφύρας Α.Ο.Φ. - Α.Ε. Καλλιθέας 20.15 ("Εθν. Αντίστ.") 13-Απρ-20 24η
11η 23-Δεκ-19 (Δ.Γλ. "Οδ .Παπ.") 20.00 Ευρυάλη Α.Γ.Ο.Γ. - Ικάρου Καλ. Α.Ε. 20.15 ("Εσπέρου") 13-Απρ-20 24η
11η 23-Δεκ-19 (Αγ. Δημ. 'παλ.') 20.00 Δάφνη Αγ. Δημ. Α.Ο. - ΙκαροςΝ. Σμ. Α.Ο. 21.30 ("Σ.Ε.Φ." Β') 13-Απρ-20 24η
11η 23-Δεκ-19 (Αργ/λης "Νέο" ) 21.30 Α.Σ. Ηλεκτρούπολης - Δ.Α.Σ. Δραπετσώνας 20.45 (Δραπετσώνας) 13-Απρ-20 24η
11η 23-Δεκ-19 ("Εθν. Αντίστ.") 20.15 Πόλις Καλ. Α.Σ.  - Αστέρας Αγ. Δημ. Γ.Σ. 20.00 (Αγ. Δημ. 'παλ.') 13-Απρ-20 24η
11η 23-Δεκ-19 ('Βυζαντινό' Α.Κ.) 21.00 Ταταύλα Α.Ο. - Περάματος/Ερμής Γ.Σ. 22.00 Περάματος 13-Απρ-20 24η
αγ. ημ/νία (κλειστό) ώρα ομάς Ι   ομάς ΙΙ ώρα (κλειστό) ημ/νία αγ.
12η 13-Ιαν-20 (Μοσχάτου '1ο')  21.00 Α.Ο. Ελευθερία Μ. - Α.Σ. Ηλεκτρούπολης 21.30 (Αργ/λης "Νέο" ) 27-Απρ-20 25η
12η 13-Ιαν-20 ("Εσπέρου") 20.15 Ικάρου Καλ. Α.Ε. - Πορφύρας Α.Ο.Φ. 20.30 ("Παν. Σαλπέας") 27-Απρ-20 25η
12η 13-Ιαν-20 (Δ.Γλ. "Οδ .Παπ.") 20.00 Ευρυάλη Α.Γ.Ο.Γ. - Δάφνη Αγ. Δημ. Α.Ο. 20.00 (Αγ. Δημ. 'παλ.') 27-Απρ-20 25η
12η 13-Ιαν-20 ("Εθν. Αντίστ.") 20.15 Α.Ε. Καλλιθέας - Εν. Τραχώνων/Δία 21.45 (Αλίμου) 27-Απρ-20 25η
12η 13-Ιαν-20 (Δραπετσώνας) 20.45 Δ.Α.Σ. Δραπετσώνας - Πόλις Καλ. Α.Σ.  20.15 ("Εθν. Αντίστ.") 27-Απρ-20 25η
12η 13-Ιαν-20 (Αγ. Δημ. 'παλ.') 20.00 Αστέρας Αγ. Δημ. Γ.Σ. - Ταταύλα Α.Ο. 21.00 ('Βυζαντινό' Α.Κ.) 27-Απρ-20 25η
12η 13-Ιαν-20 (Περάματος) 22.00 Περάματος/Ερμής Γ.Σ. - ΙκαροςΝ. Σμ. Α.Ο. 21.00 ("Σ.Ε.Φ." Β') 27-Απρ-20 25η
αγ. ημ/νία (κλειστό) ώρα ομάς Ι   ομάς ΙΙ ώρα (κλειστό) ημ/νία αγ.
13η 20-Ιαν-20 ("Εθν. Αντίστ.") 20.15 Πόλις Καλ. Α.Σ.  - Α.Ο. Ελευθερία Μ. 21.00 (Μοσχάτου '1ο')  4-Μαϊ-20 26η
13η 20-Ιαν-20 "Παν. Σαλπέας" 20.30 Πορφύρας Α.Ο.Φ. - Ευρυάλη Α.Γ.Ο.Γ. 20.00 (Δ.Γλ. "Οδ .Παπ.") 4-Μαϊ-20 26η
13η 20-Ιαν-20 (Αγ. Δημ. 'παλ.') 20.00 Δάφνη Αγ. Δημ. Α.Ο. - Περάματος/Ερμής Γ.Σ. 22.00 (Περάματος) 4-Μαϊ-20 26η
13η 20-Ιαν-20 (Αλίμου) 21.45 Εν. Τραχώνων/Δία - Ικάρου Καλ. Α.Ε. 20.15 ("Εσπέρου") 4-Μαϊ-20 26η
13η 20-Ιαν-20 (Αργ/λης "Νέο" ) 21.30 Α.Σ. Ηλεκτρούπολης - Α.Ε. Καλλιθέας 20.15 ("Εθν. Αντίστ.") 4-Μαϊ-20 26η
13η 20-Ιαν-20 ('Βυζαντινό' Α.Κ.) 21.00 Ταταύλα Α.Ο. - Δ.Α.Σ. Δραπετσώνας 20.45 (Δραπετσώνας) 4-Μαϊ-20 26η
13η 20-Ιαν-20 ("Σ.Ε.Φ." Β') 21.00 Ικαρος Ν. Σμ. Α.Ο. - Αστέρας Αγ. Δημ. Γ.Σ. 20.00 (Αγ. Δημ. 'παλ.') 4-Μαϊ-20 26η
αγ. ημ/νία (κλειστό) ώρα ομάς Ι   ομάς ΙΙ ώρα (κλειστό) ημ/νία αγ.
Α’ ΓΥΡΟΣ  >   <    Β’ ΓΥΡΟΣ

Λήξη του τουρνουά, στο ακριτικό νησί, με την Ελευθερία μας να κάνει τρεις καλές εμφανίσεις, τις δύο απέναντι σε ομάδες ανώτερης κατηγορίας. Συνοπτικώς τα αποτελέσματα και η κατάταξη:

  5ο τουρνουά καλαθοσφαίρισης Ανδρών "Θοδωρής Τριπολίτης" αμυν. επίθ
  ομάδες Χ.Β.Α Β.Α.Ο.Λ. Α.Ο.Ε.Μ. Όμηρος    νίκες ήττες   μ.ο.π.   μ.ο.π.
1ος Χαλκίδα Β.Α. <> 61-55 57-49 86-68   3 0   68,0 - 57,3
2ος Βούρειος Α.Ο.Λ. Χίου 55-61 <> 65-55 62-50   2 1   60,7 - 55,3
3ος Α.Ο. Ελευθερία Μ. 49-57 55-65 <> 92-56   1 2   65,3 - 59,3
4ος Όμηρος Καλιμ. Χίου 68-86 50-62 56-92 <>   0 3   58,0 - 80,0

Αναλυτικώς οι αγώνες: (Πηγή το σάιτ:  SportsChios.gr)

3η ημερα, Κυρ. 29 Σεπτ 2019. κλειστό Χίου

6ος αγών. ώρα 19:00

Βούρειος Α.Ο.Λ. Χίου  62-50  Όμηρος Καλλιμασιάς Χίου 

( δεκ.: 19-04, 27-24, 39-34, 62-50 )

5ος αγών. ώρα 17.15

Εξαιρετική η ομάδα μας, πάλεψε στα ίσια απέναντι σε μια ισχυρή ομάδα μεγαλύτερης κατηγορίας.

Χαλκίδα Βascetball Academy  57-49  Α.Ο. Ελευθερια Μ  

( δεκ.: 09-15 , 30-27 , 44-39 , 57-49 )

Χ.Β.Α. (Μπρατσιάκος): Ντουζίδης 2, Μπρατσιάκος 5 (1), Παπάδης 6, Στεφάνου, Σταθόπουλος Στ. 2, Σταθόπουλος Δ. 5 (1), Μητσιμπόνας 2, Γεωργιάδης 15 (3), Λούκας, Σιδέρης 16, Φραγκούλης 4.

A.O.E.M. (Σίμος): Μαρκουΐζος, Γιαννόπουλος 3(1), Κολοφώτης 1, Δέλλιος 3(1), Σιδηρόπουλος 4, Ντόσκορης 6(2), Γεράνιος, Γιαμπάκης 16(2), Κατσούρης 11(1), Νικολαΐδης 3(1), Ζενέλι 2, Κιούσσης, Γιαννικόπουλος.

2η ημέρα, Σαβ. 28 Σεπτ 2019. κλειστό Χίου

4ος αγών. ώρα 19:30

Χαλκίδα&